Results – 8CBR kauss 2014

2014-08-23
V40 (10 / 10) Time After Time lost
1. Ivars Zariņš ind 47:50 00:34
2. Mārtiņš Godiņš B3 49:55 +2:05 04:41
3. Dainis Bormanis Piebalga 53:05 +5:15 01:37
4. Māris Vabulnieks OK Alūksne/Ape 53:20 +5:30 01:20
5. Guntis Zīvers Ok Azimuts 55:32 +7:42 04:40
5. Ilmārs Brikmanis ind. 55:32 +7:42 01:29
7. Dagnis Kaņepe Meridiāns 57:49 +9:59 06:21
8. Jānis Nulle Ok Azimuts 59:46 +11:56 07:40
9. Dzintars Svilpis OK Arona 1:05:56 +18:06 07:52
  Raivis Kalniņš OK Alūksne/Ape MP
V50 (13 / 13) Time After Time lost
1. Edmunds Zvaigzne A2 39:57 00:00
2. Jānis Saliņš Valmiera 41:34 +1:37 00:00
3. Ēriks Ūdris Meridiāns 42:12 +2:15 02:42
4. Pēteris Kokarēvičs Branti 43:10 +3:13 01:10
5. Jānis Biezais Azimuts OK 46:23 +6:26 02:19
6. Gatis Jansons Palsmane 46:37 +6:40 03:06
7. Vilnis Veļķeris Alūksne/Ape OK 46:59 +7:02 01:36
8. Aigars Savickis Azimuts 47:32 +7:35 01:57
9. Kalvis Bricis Bez kompasa 52:44 +12:47 03:57
10. Aigars Dudelis Azimuts OK-Sm BJSS 53:25 +13:28 03:12
11. Uldis Bertuks Alūksne OK 1:00:30 +20:33 03:49
12. Jānis Augulis OK Sigulda 1:22:01 +42:04 15:37
  Juris Rudītis Ok Azimuts DNS
S40 (6 / 6) Time After Time lost
1. Aiga Kalniņa Bez kompasa 46:51 01:08
2. Inese Žīgure Ilzene 50:30 +3:39 01:35
3. Aiva Skopāne Azimuts OK Sm-BJSS 54:23 +7:32 07:52
4. Iveta Veļķere Alūksne/Ape OK 57:08 +10:17 05:02
5. Vita Žukovska Burkānciems 1:02:47 +15:56 09:25
6. Līga Vabulniece OK Alūksne/Ape 1:14:23 +27:32 13:52
S50 (11 / 11) Time After Time lost
1. Gunta Lebedoka OK KURMIS 33:43 00:00
2. Gunta Dudele Azimuts OK-Sm BJSS 37:29 +3:46 00:33
3. Inara Gipsle OK KURMIS 42:12 +8:29 04:06
4. Baiba Kaļva Madonas BJSS/OK Arona 43:01 +9:18 04:08
5. Anita Katlapa Ineši 51:24 +17:41 02:39
6. Ārija Bertuka Alūksne OK 52:31 +18:48 05:13
7. Mudīte Zvaigzne OK Ozons 54:39 +20:56 07:59
8. Sarmīte Vlodare OK Pūznis 1:10:34 +36:51 20:00
9. Izolde Jumare Indv 1:18:14 +44:31 20:27
10. Andra Melbārde Seniors 1:21:06 +47:23 24:03
11. Anita Feldmane OK Sigulda 1:35:41 +61:58 27:14
V60 (4 / 4) Time After Time lost
1. Māris Lapiņš Ok Azimuts 39:53 02:25
2. Egils Mauliņš Saldus OK 40:46 +0:53 02:35
3. Ivars Ansviesulis Prizma OK 43:27 +3:34 04:16
4. Jānis Linde OK Ozons 52:06 +12:13 05:50
S16 (4 / 4) Time After Time lost
1. Sintija Ozola ZVOC 34:08 01:44
2. Agnija Caune Azimuts OK- SmBJSS 40:37 +6:29 06:35
3. Elīza Katlapa Ineši 44:05 +9:57 07:42
4. Karina Harkina OK Alūksne/Ape 52:18 +18:10 14:27
V14 (3 / 3) Time After Time lost
1. Oto Rainers Strazdiņš Azimuts OK - Sm BJSS 51:53 06:14
2. Renārs Akmins Azimuts OK - Sm BJSS 53:30 +1:37 09:28
3. Emīls Naumovs Madonas BJSS/OK Arona 1:28:08 +36:15 30:15
S60 (2 / 2) Time After Time lost
1. Inese Mauliņa Saldus OK 38:25 03:25
2. Inara Linde OK Ozons 38:41 +0:16 02:18
S70 (1 / 1) Time After Time lost
1. Laimdota Sulte Prizma OK 1:14:26 00:00
V70 (5 / 5) Time After Time lost
1. Juris Zvirgzds Seniors 31:03 00:21
2. Anatolijs štainmillers Seda 33:44 +2:41 01:08
3. Edvīns Berners A2 35:51 +4:48 02:22
4. Guntis Upacers Seniors 38:53 +7:50 01:47
5. Kārlis Skrastiņš Saulrīti Cēsis 52:46 +21:43 16:59
S14 (4 / 4) Time After Time lost
1. Elīna Skopāne Azimuts OK Sm-BJSS 27:30 01:37
2. Arta Renāte Rulle ZVOC 29:23 +1:53 03:09
3. Zanda Stabiņa Azimuts OK- Sm BJSS 34:22 +6:52 05:57
  Daniela Brikmane Bilska MP
S12 (3 / 3) Time After Time lost
1. Anna Anete Strazdiņa Azimuts OK - Sm BJSS 38:33 00:00
2. Annija Slikšjāne Azimuts OK- Sm BJSS 40:32 +1:59 01:48
3. Alise Kauliņa Madonas BJSS/OK Arona 54:23 +15:50 12:00
V12 (3 / 3) Time After Time lost
1. Austris Kalniņš OK Alūksne/Ape 30:03 00:49
2. Mārcis Graudums Madonas BJSS/OK Arona 40:06 +10:03 06:22
  Matīss Saulīte IK Auseklis DNS
S10 (5 / 5) Time After Time lost
1. Hanna Gabriela Ziemiņa Azimuts OK - Sm BJSS 18:57 01:17
2. Anete Strauta Madonas BJSS/OK Arona 21:22 +2:25 01:13
3. Elīza Madsena Klukstes 38:53 +19:56 18:33
4. Jūlija Celenberga Gaujiena 39:59 +21:02 10:10
5. Marta Kalniņa Gaujiena 42:10 +23:13 09:34
V10 (4 / 4) Time After Time lost
1. Renārs Kļaviņš Azimuts OK - Sm BJSS 33:57 00:00
2. Uvis Sproģis Gaujiena 37:54 +3:57 03:20
3. Gustavs Godiņš B3 43:01 +9:04 06:55
  Emīls Saulīte IK Auseklis DNS
S18 (2 / 2) Time After Time lost
1. Vilma Alberinga ZVOC 58:20 09:22
2. Laine Lupkina CPSS/Meridiāns/Pārgauja 1:01:06 +2:46 11:43
V21B (9 / 9) Time After Time lost
1. Raivis Grīviņš Burkānciems OK 45:39 02:42
2. Ģirts Sarma IK Auseklis 49:16 +3:37 03:56
3. Māris Veliks Makita- Valmiera 50:05 +4:26 05:55
4. Aldis Sebris OK Pūznis 54:34 +8:55 11:45
5. Gaidars Caune Azimuts OK- SmBJSS 59:02 +13:23 07:23
6. Kārlis Praulins Sēlijas Mežs OSK 1:03:29 +17:50 07:01
7. Raimonds Gailis Burkānciems OK 1:07:37 +21:58 03:16
  Jānis Naglis OK Meridians MP
  Raivis Ošiņš Smiltene MP
S21C (3 / 3) Time After Time lost
1. Ilze Ciemiņa Silva 40:22 07:28
2. Sanita Sproģe Gaujiena 52:21 +11:59 08:39
3. Ilze Celenberga Gaujiena 57:36 +17:14 19:39
V16 (5 / 5) Time After Time lost
1. Ilgvars Caune Azimuts OK - Sm BJSS 31:09 00:21
2. Matīss Slikšjānis Ok Azimuts 33:00 +1:51 01:42
3. Pauls Alberings ZVOC 44:23 +13:14 05:24
4. Arvis Zeibots Ērgļi 48:33 +17:24 06:21
5. Adriāns Djačuks Azimuts OK - Sm BJSS 51:23 +20:14 10:18
V21C (1 / 1) Time After Time lost
1. Armands Lūkins Lejasciems 1:13:24 00:00
V21A (12 / 12) Time After Time lost
1. Anatolijs Tarāsovs Būdaskalns 41:47 00:30
2. Toms Veits OK Purva Bridējs 49:39 +7:52 00:00
3. Pauls Platais OK Ozons 54:26 +12:39 02:40
4. Uģis Inka CPSS/Meridiāns/Pārgauja 56:29 +14:42 01:22
5. Jānis Nulle Ok Azimuts 1:00:47 +19:00 03:21
6. Valdemārs Nulle Ok Azimuts 1:01:03 +19:16 01:26
7. Uldis Katlaps Ineši 1:02:30 +20:43 05:34
8. Jānis Kukks Indv 1:03:57 +22:10 04:19
9. Armands Broks individuāli 1:10:58 +29:11 13:45
10. Uldis Velps Smiltene 1:20:30 +38:43 09:34
11. Agris Dreimanis OK Ozons 1:25:36 +43:49 13:40
  Rolands Rudzitis Azimuts MP
S21B (7 / 7) Time After Time lost
1. Elīna Krūze Burkānciems OK 38:53 01:09
2. Ilvija Madsena Klukstes 45:54 +7:01 07:42
3. Dace Ikšele Jaunpiebalga 50:21 +11:28 06:48
4. Līga Lupkina Balvi 52:00 +13:07 08:53
5. Linda Vabulniece OK Alūksne/Ape 1:02:37 +23:44 17:35
6. Irina Sinicina ind 1:43:49 +64:56 34:37
  Anita Saulīte Burkānciems DNS
V18 (2 / 2) Time After Time lost
1. Kalvis Kaļva Madonas BJSS/OK Arona 54:35 00:00
  Jānis Velķeris Alūksne/Ape OK MP
S21A (5 / 5) Time After Time lost
1. Elīna Svilpe Mežmalas MTB 44:46 00:33
2. Ieva Godina B3 55:40 +10:54 04:32
3. Aiga Dudele Būdaskalns 59:44 +14:58 08:28
4. Ieva Krastiņa Briksnis SK 1:00:09 +15:23 04:51
5. Agnese Katlapa Ineši 1:27:16 +42:30 17:59

Created by Smiltenes Azimuts: 2014.08.23. 18:00:00