Mazā Balva 2010Se 2010.09.11. 16:09
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                     Club                           Time 



S8  (9)                   2.5 km  0 m   7 C       

    1     17 Amanda Martinsone        Cēsu sporta skola / Meridiā   18:47 
    2     20 Evelīna Jeručenoka       ZVOC-VBSS                     19:13 
    3     16 Viva Medne               Cēsu sporta skola / Meridiā   20:40 
    4     14 Annija Slikšjāne         Sm BJSS-Azimuts OK            21:50 
    5     19 Ieva Stūriņa             Cēsu sporta skola / Meridiā   22:37 
    6     13 Dina Palsa               Cēsu sporta skola / Meridiā   24:02 
    7     18 Linda Boša               Gulbenes n BJSS               26:15 

          21 Linda Rudzīte            Cēsu sporta skola / Meridiā      mp 
          15 Samanta Zariņa           Cēsu sporta skola / Meridiā     dns 



S10  (18)                 2.5 km  0 m   7 C       

    1     31 Elīna Skopāne            Sm BJSS-Azimuts OK            17:51 
    2     35 Sintija Ozola            ZVOC-VBSS                     17:56 
    3     33 Agnija Caune             Sm BJSS-Azimuts OK            17:58 
    4     34 Monika Baduna            Madonas BJSS                  18:49 
    5     22 Elza Zacmane             Ogre OK                       18:57 
    6     27 Gundega Šķestere         Madonas BJSS                  20:07 
    7     38 Anda Upīte               Kāpa OK                       20:20 
    8     28 Arta Renāte Rulle        ZVOC-VBSS                     21:05 
    9     24 Paula Berķe              Cēsu sporta skola / Meridiā   21:19 
   10     36 Iluta Žīgure             Madonas BJSS                  21:20 
   11     39 Madara Vaļģe             ZVOC-VBSS                     22:25 
   12     26 Justīne Jansone          ZVOC-VBSS                     22:40 
   13     32 Elizabete Vimba          Ziemeļkurzeme OK              23:02 
   14     23 Katrīna Dzene            Mona OK                       23:24 
   15     25 Zanda Stabiņa            Sm BJSS-Azimuts OK            23:47 
   16     30 Elza Melbārde            ZVOC-VBSS                     24:34 

          37 Signe Sirmā              Gulbenes n BJSS                 dns 
          29 Daniela Šakociņa         Sm BJSS-Azimuts OK              dns 



S12  (13)                 2.6 km  0 m   9 C       

    1     44 Vilma Alberinga          ZVOC-VBSS                     21:36 
    2     52 Elvita Alksne            ZVOC-VBSS                     22:11 
    3     51 Klinta Kalniņa           Cēsu sporta skola / Meridiā   27:25 
    4     41 Sabīne Dzalba            Cēsu sporta skola / Meridiā   27:43 
    5     47 Megija Alksne            Cēsu sporta skola / Meridiā   29:13 
    6     45 Agnese Pastare           Cēsu sporta skola / Meridiā   33:00 
    7     48 Sanda Sirmā              Madonas BJSS                  35:04 
    8     46 Sendija Prauliņa         Madonas BJSS                  40:21 

          42 Alise Jermacāne          Gulbenes n BJSS                  mp 
          43 Laura Nelsone            Kāpa OK                         dns 
          53 Samanta Sausiņa          Sm BJSS-Azimuts OK              dns 
          49 Sintija Sausiņa          Sm BJSS-Azimuts OK              dns 
          50 Elizabete Ločmele        ZVOC-VBSS                       dns 



S14  (13)                 3.5 km  0 m   10 C      

    1     63 Madara Brice             RSP                           23:44 
    2     56 Annija Anna Zaļaiskalna  Auseklis IK                   24:29 
    3     66 Agnese Kārkliņa          Cēsu sporta skola / Meridiā   26:15 
    4     60 Kendija Aparjode         Kāpa OK                       26:19 
    5     65 Diāna Marta Ruka         RSP                           28:16 
    6     61 Monta Mišina             Auseklis IK                   29:14 
    7     58 Aiva Laķe                Auseklis IK                   31:40 
    8     57 Pārsla Kupriša           Sm BJSS-Azimuts OK            32:13 
    9     67 Anete Čama               Sm BJSS-Azimuts OK            32:31 
   10     64 Laura Puķīte             Kāpa OK                       33:46 
   11     55 Laine Lupkina            Cēsu sporta skola / Meridiā   39:20 
   12     62 Elīna Moroza             Cēsu sporta skola / Meridiā   40:32 
   13     59 Kate Medne               Cēsu sporta skola / Meridiā   46:39 



S16  (8)                  5.0 km  0 m   11 C      

    1     72 Sandra Grosberga         Cēsu sporta skola / Meridiā   33:33 
    2     74 Marta Jansona            Cēsu sporta skola / Meridiā   37:02 
    3     70 Madara Šadrina           Kāpa OK                       37:04 
    4     76 Arta Martinsone          Cēsu sporta skola / Meridiā   37:05 
    5     75 Edīte Bričonoka          Kāpa OK                       41:46 
    6     71 Maija Ceruka             Madonas BJSS                  44:26 
    7     69 Ieva Šķestere            Cēsu sporta skola / Meridiā   44:28 

          73 Linda Nelsone            Kāpa OK                         dns 



S18  (11)                 5.6 km  0 m   13 C      

    1     83 Sabīne Tilta             ZVOC-VBSS                     34:55 
    2     80 Elīna Svilpe             Madonas BJSS                  37:04 
    3     78 Sindija Širaka           Gulbenes n BJSS               41:19 
    4     84 Rūta Plakane             Auseklis IK                   41:41 
    5     87 Amanda Zīlišķe           Auseklis IK                   42:24 
    6     81 Eva Rozentāle            ZVOC-VBSS                     43:21 
    7     86 Daina Saltuma            Madonas BJSS                  45:49 
    8     88 Zane Čamane              Madonas BJSS                  48:08 
    9     82 Rūta Putniņa             Madonas BJSS                  48:21 
   10     85 Anete Geduševa           ZVOC-VBSS                   1:00:44 
   11     79 Agnese Geduševa          ZVOC-VBSS                   1:03:58 



S20  (4)                  6.2 km  0 m   12 C      

    1     90 Laura Nīmante            ZVOC-VBSS                     41:11 
    2     93 Terēze Vimba             ZVOC-VBSS                     42:20 
    3     91 Kate Dūdele              Kāpa OK                       44:08 

          92 Ieva Ceruka              Madonas BJSS                     mp 



S21A  (7)                 6.2 km  0 m   12 C      

    1    100 Dina Alksne              Burkānciems OK                46:02 
    2     97 Eva Haberkorne-Vimba     Ziemeļkurzeme OK              49:42 
    3     96 Ieva Mauliņa             Briksnis SK                   49:51 
    4     95 Kristīne Ruka            RSP                           50:10 
    5     98 Evija Meirāne            Burkānciems OK                52:18 
    6     94 Ilze Pužule              Burkānciems OK                52:51 

          99 Līga Zvirgzde            Briksnis SK                     dns 



S21B  (6)                 4.3 km  0 m   13 C      

    1    103 Ieva Krastiņa            Indv.                         33:21 
    2    102 Ieva Godiņa              Sm BJSS-Azimuts OK            35:08 
    3    106 Signe Hokonena           A2                            36:12 
    4    105 Antra Jakovela           Indv.                         38:07 
    5    104 Arta Jakovela            RSP                           38:27 
    6    101 Aiva Aparjode            Saulkrasti                    49:31 



S21E  (3)                 7.0 km  0 m   13 C      

    1     10 Baiba Ozola              Mona OK                       43:59 
    2     11 Ieva Veģere              Viga OK                       49:48 
    3      9 Elīna Kārkliņa           Madonas BJSS                  54:21 



S35  (9)                  6.2 km  0 m   12 C      

    1    118 Aiga Kalniņa             Indv.                         43:13 
    2    110 Ilze Skangale            Burkānciems OK                43:28 
    3    114 Ilona Zacmane            Ogre OK                       47:13 
    4    116 Līga Blanka              Kāpa OK                       48:39 
    5    112 Iveta Veļķere            Alūksne OK                    51:19 
    6    113 Aija Mikučāne            Auseklis IK                   59:30 
    7    117 Ilze Vaļģe               Kalnpierbes                 1:06:20 
    8    111 Inga Geduševa            ZVOC-VBSS                   1:11:31 
    9    115 Alvita Mirecka           Ziemeļkurzeme OK            1:11:52 



S35K  (3)                 4.0 km  0 m   11 C      

    1    122 Līga Lupkina             Balvi                         40:20 
    2    120 Līga Vabulniece          Indv.                         45:47 

         121 Maija Gudēna             Kalnpierbes                      mp 



S40  (5)                  5.0 km  0 m   11 C      

    1    127 Ieva Ozoliņa             Ziemeļkurzeme OK              36:00 
    2    128 Vita Cīrule              Sm BJSS-Azimuts OK            36:36 
    3    125 Inta Mihailova           Auseklis IK                   40:20 
    4    124 Aiva Skopāne             Sm BJSS-Azimuts OK            44:39 
    5    126 Videga Gaigala           Sm BJSS-Azimuts OK            45:20 



S45  (4)                  5.0 km  0 m   11 C      

    1    132 Gunta Dudele             Sm BJSS-Azimuts OK            39:11 
    2    133 Baiba Kaļva              Madonas BJSS / OK Arona       40:35 
    3    131 Odeta Turka              Taka TOK                      40:46 
    4    130 Gerda Sirmā              Gulbenes n BJSS               43:08 



S50  (11)                 4.3 km  0 m   13 C      

    1    140 Velga Buša               Mona OK                       34:49 
    2    135 Ārija Šinke              Kāpa OK                       34:52 
    3    137 Inese Purgaile           Bebri                         40:43 
    4    141 Tamāra Kosmačeva         Kāpa OK                       44:44 
    5    144 Aija Alksne              Cēsu sporta skola / Meridiā   48:46 
    6    136 Andra Jansone            A2                            55:49 
    7    138 Ingūna Leiškalne         Ziemeļkurzeme OK              56:21 
    8    139 Ilze Vabole              Bebri                       1:01:17 

         145 Andra Melbārde           Seniors                          mp 
         143 Vita Polkovņikova        Indv.                           dns 
         142 Māra Putniņa             Prizma                          dns 



S55  (3)                  4.3 km  0 m   13 C      

    1    149 Ligita Grunde            Kāpa OK                       35:33 
    2    147 Liene Buša               OK Alnis-JNSC                 39:48 
    3    148 Ināra Linde              A2                            41:19 



S60  (4)                  4.0 km  0 m   11 C      

    1    154 Ruta Kukka               Kāpa OK                       34:31 
    2    152 Rudīte Šterna            Sigulda                       42:09 
    3    151 Maruta Habermane         A2                            44:14 
    4    153 Silvija Segliņa          A2                            47:11 



S65  (2)                  3.5 km  0 m   10 C      

    1    156 Laimdota Šulte           Prizma                        46:17 
    2    157 Jūlija Zvirgzde          Seniors                       50:20 



S70  (2)                  3.5 km  0 m   10 C      

    1    160 Erna Skujiņa             Prizma                        32:35 
    2    159 Lidija Zukule            A2                            45:41 



V8  (8)                   2.5 km  0 m   7 C       

    1    169 Andris Svilāns           Ogre OK                       17:45 
    2    165 Gustavs Staņa            Auseklis IK                   20:02 
    3    162 Austris Kalniņš          Alūksne OK                    20:59 
    4    164 Renārs Šķesteris         Cēsu sporta skola / Meridiā   22:07 
    5    167 Kārlis Bošs              Gulbenes n BJSS               25:29 
    6    168 Kārlis Rudzītis          Cēsu sporta skola / Meridiā   26:37 
    7    166 Jēkabs Kalniņš           Alūksne OK                    26:55 

         163 Lauris Mišins            BALTA                           dns 



V10  (17)                 2.5 km  0 m   7 C       

    1    179 Rūdolfs Matīss Vimba     ZVOC-VBSS                     13:15 
    2    171 Eduards Štoknis          Gulbenes n BJSS               14:29 
    3    187 Matīss Leitlands         ZVOC-VBSS                     14:48 
    4    181 Māris Heinols            ZVOC-VBSS                     15:25 
    5    175 Rihards Gailis           Auseklis IK                   15:34 
    6    177 Toms Jeručenoks          ZVOC-VBSS                     17:25 
    7    174 Miķelis Dzenis           Mona OK                       18:22 
    8    185 Rihards Knēts            Cēsu sporta skola / Meridiā   18:59 
    9    176 Ernests Kalniņš          Alūksne OK                    19:59 
   10    172 Pauls Alberings          ZVOC-VBSS                     20:36 
   11    180 Eduards Rudzītis         Cēsu sporta skola / Meridiā   22:09 
   12    173 Andrejs Valdbergs        Madonas BJSS                  23:06 
   13    178 Kristiāns Staņa          Auseklis IK                   23:54 
   14    186 Emīls Francis Friks      Auseklis IK                   30:45 

         183 Alvis Grimza             Cēsu sporta skola / Meridiā     dns 
         184 Artis Cepurītis          Gulbenes n BJSS                 dns 
         182 Edijs Dzalbs             Vilki                           dns 



V12  (26)                 2.6 km  0 m   9 C       

    1    203 Matīss Slikšjānis        Sm BJSS-Azimuts OK            16:25 
    2    212 Kārlis Kaminskis         Cēsu sporta skola / Meridiā   16:56 
    3    190 Uldis Upītis             Kāpa OK                       17:34 
    4    210 Kristers Aparjods        Kāpa OK                       19:16 
    5    207 Kristaps Indriksons      Madonas BJSS                  19:56 
    6    209 Niks Pļaviņš             Madonas BJSS                  20:26 
    6    201 Ilgvars Caune            Sm BJSS-Azimuts OK            20:26 
    8    202 Kalvis Kaļva             Madonas BJSS                  20:38 
    9    205 Vairis Valdbergs         Madonas BJSS                  20:47 
   10    188 Roberts Aubēns           Sm BJSS-Azimuts OK            21:49 
   11    206 Daniels Stupaks          Cēsu sporta skola / Meridiā   22:13 
   12    200 Ivo Freimanis            Madonas BJSS                  22:23 
   13    195 Reinis Rubins            Alūksne OK                    22:26 
   14    208 Renārs Kokorevičs        Gulbenes n BJSS               22:39 
   14    189 Atis Valdbergs           Madonas BJSS                  22:39 
   16    213 Arturs Vaļģis            ZVOC-VBSS                     23:21 
   17    199 Reinis Putrālis          Sm BJSS-Azimuts OK            24:25 
   18    194 Krists Karolis           Gulbenes n BJSS               24:30 
   19    198 Emīls Stiprais           Madonas BJSS                  28:13 
   20    196 Emīls Vaļickis           Gulbenes n BJSS               32:33 
   21    193 Emīls Ozoliņš            Sm BJSS-Azimuts OK            36:38 
   22    204 Maksis Spožums           Cēsu sporta skola / Meridiā   37:39 
   23    192 Matīss Kļaviņš           Madonas BJSS                  47:08 

         197 Kārlis Jēkabsons         Auseklis IK                      mp 
         191 Roberts Putnis           Gulbenes n BJSS                  mp 
         211 Rinalds Dailide          Gulbenes n BJSS                 dns 



V14  (16)                 4.2 km  0 m   11 C      

    1    228 Dinārs Gutāns            Madonas BJSS                  25:26 
    2    221 Atis Heinols             ZVOC-VBSS                     25:37 
    3    230 Ģirts Leontjevs          Madonas BJSS                  26:14 
    4    224 Klāvs Linde              Cēsu sporta skola / Meridiā   26:25 
    5    227 Mundis Mišins            Auseklis IK                   27:22 
    6    220 Mārtiņš Šķesteris        Cēsu sporta skola / Meridiā   27:33 
    7    222 Jēkabs Knēts             Cēsu sporta skola / Meridiā   33:38 
    8    219 Jānis Veļķeris           Alūksne OK                    33:41 
    9    217 Jānis Grimza             Cēsu sporta skola / Meridiā   33:57 
   10    218 Niks Ramanis             Sm BJSS-Azimuts OK            34:21 
   11    223 Arvis Burķītis           Madonas BJSS                  37:31 
   12    216 Jānis Gudēns             Kalnpierbes                   42:35 
   13    215 Rinalds Vīksna           ZVOC-VBSS                     54:58 
   14    229 Matīss Daniels Vītoliņš  ZVOC-VBSS                     56:02 

         226 Valdemārs Nulle          Sm BJSS-Azimuts OK               mp 
         225 Renārs Galvans           Gulbenes n BJSS                 dns 



V16  (18)                 5.6 km  0 m   13 C      

    1    238 Valters Ļubinskis        ZVOC-VBSS                     27:48 
    2    245 Emīls Henrijs Taube      ZVOC-VBSS                     28:42 
    3    232 Mikus Puriņš             Auseklis IK                   29:07 
    4    237 Emīls Dzalbs             Cēsu sporta skola / Meridiā   30:01 
    5    233 Ēriks Gruzde             Cēsu sporta skola / Meridiā   30:29 
    6    242 Jānis Baunis             Madonas BJSS                  30:50 
    7    247 Pēteris Liepa            ZVOC-VBSS                     31:40 
    8    235 Alvis Reinsons           Auseklis IK                   33:53 
    9    234 Emīls Galvāns            Gulbenes n BJSS               36:33 
   10    246 Klāvs Stiprais           Madonas BJSS                  36:45 
   11    231 Rihards Staģis           Auseklis IK                   39:26 
   12    244 Mareks Mangūzis          Madonas BJSS                  40:44 
   13    248 Egīls Bošs               Gulbenes n BJSS               41:32 
   14    241 Kristaps Zālītis         Sm BJSS-Azimuts OK            42:05 
   15    240 Dāvis Alksnis            Cēsu sporta skola / Meridiā   49:00 
   16    239 Artūrs Karulis           Gulbenes n BJSS               51:03 
   17    243 Raimonds Zariņš          Cēsu sporta skola / Meridiā   51:30 
   18    236 Jānis Jirgensons         ZVOC-VBSS                   1:17:22 



V18  (14)                 7.0 km  0 m   13 C      

    1    256 Kristaps Vējš-Āboliņš    Gulbenes n BJSS               34:18 
    2    258 Kristaps Magone          Cēsu sporta skola / Meridiā   35:23 
    3    255 Kristaps Bērziņš         Taka TOK                      36:33 
    4    260 Andris Gailis            Auseklis IK                   36:38 
    5    254 Valdis Linde             Cēsu sporta skola / Meridiā   39:15 
    6    257 Jurģis Suts              ZVOC-VBSS                     39:30 
    7    262 Rūdolfs Šadrins          Kāpa OK                       40:04 
    8    261 Vents Lupkins            Sm BJSS-Azimuts OK            42:26 
    9    252 Jānis Nulle              Sm BJSS-Azimuts OK            43:59 
   10    263 Edgars Spirido           Sm BJSS-Azimuts OK            45:47 
   11    259 Toms Rozentāls           ZVOC-VBSS                     46:40 
   12    250 Jānis Bošs               Gulbenes n BJSS               47:14 
   13    251 Mārtiņš Vaļģis           Kalnpierbes                   54:25 

         253 Visvaldis Bušs           OK Alnis-JNSC                   dns 



V20  (6)                  8.1 km  0 m   17 C      

    1    269 Zigmārs Gailis           Auseklis IK                   40:23 
    2    265 Dāvis Sārs               Madonas BJSS                  41:50 
    3    266 Didzis Vīksne            Cēsu sporta skola / Meridiā   42:55 
    4    267 Edgars Laķis             Auseklis IK                   43:36 
    5    268 Viktors Borisovskis      Gulbenes n BJSS               54:27 
    6    270 Oskars Radziņš           Cēsu sporta skola / Meridiā 1:05:26 



V21A  (16)                8.1 km  0 m   17 C      

    1    272 Kristaps Ozoliņš         Madonas BJSS                  40:47 
    2    283 Andis Malējs             Cēsu sporta skola / Meridiā   43:24 
    3    281 Austris Krastiņš         ZVOC-VBSS                     43:54 
    4    279 Andis Janovs             Briksnis SK                   44:36 
    5    284 Kalvis Brūns             RSP                           45:54 
    6    276 Henrijs Šuķītis          Indv.                         45:58 
    7    287 Vladimirs Ļašs           Briksnis SK                   46:02 
    8    280 Kārlis Vīksne            Cēsu sporta skola / Meridiā   46:18 
    9    275 Normunds Bērziņš         Madonas BJSS / OK Arona       48:01 
   10    286 Jānis Skujenieks         RSP                           48:03 
   11    282 Mikus Bērziņš            Madonas BJSS / OK Arona       48:13 
   12    277 Mārtiņš Vimba            Ziemeļkurzeme OK              48:35 
   13    285 Aigars Alksnis           Cēsu sporta skola / Meridiā   48:48 
   14    274 Mārtiņš Skujenieks       RSP                           49:36 
   15    278 Jānis Matvejs            Sm BJSS-Azimuts OK            53:46 
   16    273 Jānis Kukks              Indv.                       1:05:37 



V21B  (10)                5.6 km  0 m   13 C      

    1    290 Raivis Kalniņš           Alūksne OK                    36:28 
    2    295 Jānis Vaļģis             Kalnpierbes                   36:42 
    3    289 Raivis Reinsons          Auseklis IK                   38:35 
    4    297 Andis Celinskis          AIRE                          39:58 
    5    293 Māris Stabiņš            Sm BJSS-Azimuts OK            40:40 
    6    288 Mikus Ošiņš              Sm BJSS-Azimuts OK            42:24 
    7    294 Raivis Grīviņš           Indv.                         45:45 
    8    291 Uldis Svilāns            Indv.                         45:52 

         296 Uldis Velps              8.CBR                           dns 
         292 Agnis Lukačovs           SILVA                           dns 



V21E  (7)                 11.3 km  0 m   21 C     

    1      4 Artūrs Pauliņš           Sm BJSS-Azimuts OK            57:43 
    2      7 Atis Dandens             Alūksne OK                  1:00:55 
    3      2 Andris Jubelis           Madonas BJSS                1:02:04 
    4      5 Daniils Ozoliņš          Auseklis IK                 1:02:26 
    5      6 Valters Āboliņš          RSP                         1:03:07 
    6      1 Artis Jansons            RSP                         1:03:29 

           3 Jānis Kūms               Alūksne OK                      dns 



V35  (8)                  8.1 km  0 m   17 C      

    1    299 Guntars Polis            Auseklis IK                   45:24 
    2    300 Andris Mireckis          Ziemeļkurzeme OK              45:32 
    3    304 Andris Dzalbs            Cēsu sporta skola / Meridiā   47:00 
    4    301 Kaspars Staņa            A2                            48:09 
    5    302 Gunārs Ikaunieks         Madonas BJSS / OK Arona       49:30 
    6    306 Mārtiņš Godiņš           Sm BJSS-Azimuts OK            52:13 
    7    305 Edgars Tabors            Bdūnie Brieži               1:06:17 
    8    303 Juris Dreimanis          Bdūnie Brieži               1:15:03 



V40  (13)                 6.7 km  0 m   14 C      

    1    310 Valters Kaminskis        Cēsu sporta skola / Meridiā   34:35 
    2    317 Ainārs Skrubis           Ziemeļkurzeme OK              36:57 
    3    313 Guntars Mankus           Saldus OK                     38:40 
    4    320 Aigars Vārna             Ziemeļkurzeme OK              39:29 
    5    319 Guntis Zīvers            Sm BJSS-Azimuts OK            40:30 
    6    314 Māris Vabulnieks         Alūksne OK                    40:50 
    7    315 Valters Freidenfelds     Ziemeļkurzeme OK              41:09 
    8    308 Juris Knēts              Cēsu sporta skola / Meridiā   41:34 
    9    309 Juris Borovikovs         Madonas BJSS                  41:37 
   10    318 Artis Friks              Auseklis IK                   42:12 
   11    312 Dzintars Svilpis         Madonas BJSS / OK Arona       48:04 
   12    311 Arnis Zacmanis           Ogre OK                       53:13 

         316 Aivars Dzalbs            Vilki                           dns 



V45  (20)                 6.7 km  0 m   14 C      

    1    338 Sergejs Šadrins          Kāpa OK                       36:31 
    2    326 Aivars Mihailovs         Auseklis IK                   36:43 
    3    334 Valdis Kokorišs          Mona OK                       38:43 
    4    330 Ēriks Ūdris              Cēsu sporta skola / Meridiā   39:19 
    5    335 Valdis Tilts             ZVOC-VBSS                     39:23 
    6    323 Igors Bužs               Cēsu sporta skola / Meridiā   40:11 
    7    336 Ainārs Gailis            Auseklis IK                   40:29 
    8    324 Anatolijs Ozoliņš        Auseklis IK                   42:32 
    9    321 Jānis Lucāns             Indv.                         42:46 
   10    332 Andris Meļķerts          Saldus OK                     42:55 
   11    325 Ģirts Zīlišķis           Mona OK                       44:05 
   12    339 Ilmārs Dukulis           OK Alnis-JNSC                 44:09 
   13    331 Pēteris Kokarēvičs       Sm BJSS-Azimuts OK            44:10 
   14    329 Jānis Nulle              Sm BJSS-Azimuts OK            45:42 
   15    327 Kalvis Bricis            Indv.                         45:50 
   16    328 Pēteris Zariņš           Mona OK                       46:26 
   17    340 Māris Jēkabsons          Ziemeļkurzeme OK              53:15 
   18    333 Aigars Dudelis           Sm BJSS-Azimuts OK            53:40 

         322 Jānis Putniņš            Prizma                          dns 
         337 Aigars Savickis          Sm BJSS-Azimuts OK              dns 



V50  (15)                 5.6 km  0 m   13 C      

    1    351 Juris Kokins             Purva Bridējs OK              31:44 
    2    348 Uldis Pekuss             Mona OK                       33:05 
    3    346 Juris Šinke              Kāpa OK                       33:17 
    4    347 Guntars Jansons          Burkānciems OK                35:15 
    5    345 Ivars Pucens             Mona OK                       35:28 
    6    342 Jānis Saliņš             Prizma                        35:50 
    7    355 Vilnis Veļķeris          Alūksne OK                    37:16 
    8    349 Aivars Druvenieks        Sēlijas Mežs                  39:48 
    9    344 Edmunds Krastińš         Indv.                         42:23 
   10    354 Juris Cebulis            Mona OK                       42:27 
   11    341 Andris Lacbergs          Sm BJSS-Azimuts OK          1:06:22 
   12    353 Andrejs Vīķis            Kāpa OK                     1:26:16 

         350 Juris Pētersons          Mona OK                         dns 
         352 Ivars Muzikants          Mona OK                         dns 
         343 Raimonds Krēsliņš        Mona OK                         dns 



V55  (8)                  5.6 km  0 m   13 C      

    1    363 Jānis Turks              Taka TOK                      35:58 
    2    360 Uldis Alksnis            Cēsu sporta skola / Meridiā   39:39 
    3    361 Māris Lapiņš             Sm BJSS-Azimuts OK            40:02 
    4    357 Vladmirs Kabanovs        Auseklis IK                   40:55 
    5    359 Ivars Ansviesulis        Prizma                        41:40 
    6    358 Juris Drunka             Madonas BJSS / OK Arona       44:05 
    7    362 Miervaldis Bušs          OK Alnis-JNSC                 52:12 
    8    364 Jānis Linde              A2                          1:04:15 



V60  (5)                  5.0 km  0 m   11 C      

    1    368 Ilmārs Limbēns           Sigulda                       32:19 
    2    370 Helmuts Lukačovs         SILVA                         33:39 
    3    366 Koit Paasma              Lehola                        34:01 
    4    367 Andris Tauvens           Viga OK                       34:19 
    5    369 Volli Kukk               Kāpa OK                       44:44 



V65  (8)                  4.3 km  0 m   13 C      

    1    378 Māris Mālkalnietis       A2                            35:24 
    2    373 Gunārs Fogelis           Cēsu sporta skola / Meridiā   35:35 
    3    379 Imants Meldrājs          Sēlijas Mežs                  37:04 
    4    374 Juris Zvirgzds           Seniors                       37:20 
    5    375 Anatolijs Štainmillers   Sm BJSS-Azimuts OK            38:32 
    6    376 Jānis Kalniņš            Sēlijas Mežs                  40:59 
    7    377 Ansis Ozoliņš            Burkānciems OK                52:18 
    8    372 Atis Anže                Gulbenes n BJSS               55:59 



V70  (3)                  4.0 km  0 m   11 C      

    1    383 Edvīns Berners           A2                            36:31 
    2    382 Jānis Ozols              Indv.                         48:21 
    3    381 Ivars Kalniņš            Seniors                       53:51