Jūlijs 16, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Baltijas junioru kauss 2015

By Novembris 05, 2015 4507

Azimuta sportistu starti Baltijas Junioru kausā

Latvijas jauniešu un junioru izlase noslēgusi sezonu ar Baltijas Junioru kausu, kas 31.oktobrī un 1.novembrī  norisinājās Zviedrijā, Smolandes apgabalā.

 Sestdien notika sacensības garajā distancē, bet svētdien – jauktajās  stafetēs.

Baltijas Junioru kausā (BJC) piedalījās sešu valstu pārstāvji. Pārstāvētas bija trīs Baltijas valstis, Polija, Smolande, Dienvidzviedrija, kā arī Somijā dzīvojošo zviedru kopiena.

Ar tik plašu dalībnieku sastāvu BJC parasti ir lieliska iespēja gūt starptautisko sacensību pieredzi un arī iespēja satikt vienaudžus no kaimiņvalstīm.

Sacensībās piedalījās arī Azimuts OK- Smiltenes BJSS sportisti Ilgvars Caune un Matīss Slikšjānis. Viņi abi startēja M-18 grupā. Ilgvaram gan vēl jāstartē 16 gadīgo grupā, bet izlases treneri viņam uzticēja vietu 18 gadīgo grupā.

Sacensībām izvēlētais apvidus bija diezgan pateicīgs Baltijas valstu sportistiem – Zviedrijai neraksturīgi maz akmeņu, daudz purvu un aizaugušu izcirtumu, kas neļāva ātri pārvietoties apvidū, taču distanču plānojums abās sacensību dienās piedāvāja daudz skriešanas pa ceļiem. Apvidus īpatnības gan mājiniekiem zviedriem tāpat neliedza dominēt visās vecuma grupās.

Garajā 7,4 km distancē Matīss  finišēja ar rezultātu 52:01. Šis rezultāts Matīsu ierindoja desmitajā vietā. Uzvarētājam Matīss piekāpās tikai 3:01.  Ilgvara starptautiskā debija 18 gadīgo grupā viņam atnesa 18-to vietu., uzvarētājam zaudējot 6:31. Tas viņam izdevās 33 dalībnieku konkurencē.

 Otrajā sacensību dienā sportistus sagaidīja jauktā stafete ar 6 cilvēkiem komandā, pa vienam no katras grupas. Organizatori gan bija nedaudz pārspīlējuši ar distanču garumiem un pārvērtējuši apvidus skrienamību, kā rezultātā dalībniekiem bija jāveic vēl viena garā distance, etapu uzvarētāju laikiem variējot no 40 minūtēm līdz pat stundai. Spēcīgākajā Latvijas komandā, kura finišēja 6. vietā, startēja Endijs Titomers un Elizabete Blūmentāle (SV18) pirmajā etapā, Otrajā etapā devās SV16 grupu sportisti Ilgvars Caune un Laura Elīza Lapiņa,  Trešajā etapā juniorei Sandrai Grosbergai izdevās ļoti veiksmīgs starts, paceļot komandu uz stabilu 6. vietu, ko junioram Alvim Reinsonam ceturtajā etapā  atlika noturēt.  Sacensībās apbalvoja labākās sešas komandas.

  Komanda kurā startēja Matīss finišēja astotajā vietā. Sacensībās startēja 34 stafešu komandas no kurām ar rezultātu finišēja 26 komandas.

Valstu kopvērtējumā pēc abām sacensību dienām Latvijai 4. vieta, pavisam nedaudz zaudējot Somijas zviedru komandai. Pirmās divas vietas Dienvidzviedrijas un Smolandes komandām, taču Lietuvu, Igauniju un Poliju latviešiem šogad izdevās pārspēt.

Ar saviem iespaidiem dalās arī treneris Artūrs Pauliņš:

„Jāsāk ar to, ka bija ļoti liels prieks darboties ar tik motivētu izlasi. Patika kopējais kolektīvs un atmosfēra, kāda valdīja komandā. Šī man bija svarīga pieredze trenera darbā. Izdevās divu dienu laikā saskatīt patiešām lielus talantus un talantiņus, ceru, ka darbs ar viņiem nākotnē ritēs pareizajā virzienā. Tāpat ceru, ka abi junioru izlases "veterāni" - Sandra un Alvis -  ienāks elitē un būs cieti rieksti jau pieredzējušiem orientieristiem, ļoti patīk viņu darba ētika un attieksme, kas jau veido pusi no sasniegumiem. Liels paldies par doto iespēju darbā ar jaunajiem Latvijas talantiem, visu darīju pēc labākās sirdsapziņas. Ceru, ka man kā trenerim tiks dota iespēja arī nākotnē.”

Sacensību rezultāti un pārējā informācija šeit :

http://www.orientering.se/Distrikt/SmalandsOrienteringsforbund/BalticJuniorCup/Results/

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 05 Novembris 2015 22:56

Jaunākās ziņas

Jaunākie tvīti

Jau rīt, 28.01 AZIMUTA Ziemas 10. kārta pie bijušās Smiltenes ģimnāzijas. Starta laiks no 12:00 - 14:00. Tiekamies… https://t.co/SFkfXQfd5l
Iespējams pasūtīt jaunās @OKAZIMUTS vestes un kreklus. Uzlaikot iespējams AZIMUTĀ, pieteikties pie @Dziva_legenda v… https://t.co/3b02v6wN5V
Atklāta pieteikšanās AZIMUTA 3-dienām. Vairāk informācijas https://t.co/nW9BhDe9WS
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

Iespēja iegādāties orientēšanās sporta inventāru no Igaunijas

Azimutam šogad sudraba Kāpa

Agnija Caune Eiropas Jauniešu čempionāta garajā distancē izcīna 9. vietu.

LSVS 55. Sporta spēles un Cobras Cup

Azimuta 3-dienas

Azimuta vasara

Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 55. Sporta spēles orientēšanās sportā  22. jūnijā

Latvijas čempionāts sprinta stafetēs

Latvijas čempionāts sprintā

© 1975-2018 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns