Janvāris 18, 2020

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Takas 2016

By Jūnijs 27, 2016 5533

Karstā  arbūzu diēta Lietuvā.

No 23.-26. jūnijam Lietuvā Anīkšču apkārtnē notika straptautiskās orientēšanās sacensības TAKAS-2016. Tajās piedalījās orientieristi no atoņām valstīm. Uz Takām devās arī Azimuts OK-Sm BJSS orientieristi.  Šīs sacensības bija īsts izturības pārbaudījums , jo gaisa temperatūra visas dienas 30 grādi un vairāk.

  Pagājušajā vasarā startējot sacensībās Čehijā guvām pieredzi ka tādā karstumā jāēd daudz arbūzi. Arbūzu diētu izvēlējāmies arī šoreiz.

Sacensību pirmajā dienā uzvaru izcīnīja Renārs Kļavinš H-12. Otrajā dienā varējām priecāties jau par četriem uzvarētājiem. Tas vēlreiz izdevās Renāram Kļaviņam , kā arī  Annai Godiņai D-8 , Agnijai Caunei D-16 un Aldim Lapiņam H-65.

Trešajā  dienā sprints Anīkšču pilsētā. Uzdevums sprintā bija veikt distanci bez lielām kļūdām lai sacensību ceturtajā dienā saglabātu labu starta pozīciju iedzīšanas distancē.

   Ceturtās dienas sacensību centrs atrodas netālu no Anīkšču pilsētas pludmales. Šī  bija vislabiekārtotākā pludmale ko trenerim Mārim ir gadījies redzēt.

Ceturtajā dienā kā savu grupu līderi distancē devās Renārs Kļaviņš un Aldis Lapiņš. Otrā- minūti un desmit sekundes aiz stiprākās Lietuvas sportistes D-16 grupā startēja Agnija Caune.

  Distance šoreiz ar skatītāju punktu un ir iespēja sekot līdzi sportistu sniegumam. Skatītāju punktā pirmais no mūsējiem atzīmējas Renārs Kļaviņš. Drīz pēc tam informators ziņo ka Renārs jau ir finišā un ir izcīnījis uzvaru četru dienu summā. Renārs iedzīšanā savu pārsvaru pār konkurentiem vēl ir palielinājies un otrās vietas ieguvējs finišē 12 minūtes aiz Renāra. Šajā grupā startēja 42 puiši.

 Kā nākošais skatītāju punktā parādās Aldis Lapiņš. Diemžēl savu pārsvaru viņam nosargāt nav izdevies un līdz finišam vēl nākas pacīnīties par otro vietu, kas arī neskatoties uz nelielo sadursmi ar kādu veloorientieristu izdodas.

  Pēc kāda brīža skatītāju punktā atzīmējas D-16 grupas līdere no Kauņas. Gaidam Agniju. Tā gaidot paiet gandrīz sešas minūtes. Agnijai pēc skatītāju punkta gan ir izdevies samazināt lietuvietes pārsvaru, taču ar to ir par maz. Agnijai otrā vieta. Desmit minūtes aiz viņas trešajā vietā finišē vēl viena Latvijas izlases meitene  Laura Elīza Lapiņa no Rīgas kluba Auseklis.

Kā septītā skatītāju punktu sasniedz Zanda Stabiņa. Finišā izrādās ka Zanda pirms starta nav nodzēsusi iepriekšējās dienas informāciju savā atzīmēšanās ierīcē un tā kā Zandas SI kartei atmiņas ietilpība ir tikai 30 punkti rezultāta viņai nav. Pēc kāda brīža klāt ir Elīna Skopāne. Viņai astotā vieta. D-16 grupā startēja 32 meitenes.

D-40 grupā pie trešās vietas tiek Ieva Godiņa. Ceturtā  grupā D-45 finišē Vita Cīrule. H-50 grupā desmitais rezultāts Guntaram Cīrulim.

D-14 grupā Anijai Slikšjānei arī  10. vieta.

 Treneris Māris trešo reizi savā orientierista mūžā veicot distanci  redz   mežacūku.  Tā kā meža cūka izvēlējusies citu virzienu nākas vien pa gabalu noraudzīties uz tās dinamisko skrējienu pār pļavu.  Viņam 14. vieta H-45 grupā.

 Interesantas cīņas notiek 10 gadīgo grupā. Distances visas dienas izņemot sprintu ir marķētās. Marķējums garšs ar iespējām daudzās vietās saīsināt distanci skrienot pa taisno. Ceturtais finišē Matīss Kalniņš. Treneris Māris mierina Matīsu ka arī Artūrs Pauliņš kad sacensībās Takas startēja desmitgadīgo grupā bija ceturtajā vietā. Tā kā desmitgadīgajiem apbalvo pirmo sešinieku sarūgtinājums par ceturto vietu drīz pazūd. Anetei Stabiņai  neskatoties ka iedzīšanā uzrāda ceturto rezultātu jāsamierinās ar septīto vietu. Toties prieks par apbalvošanu gaidot pašas pielasīto krūzīti ar meža zemenēm.

 Astoņgadīgajām meitenēm atsķirībā no Latvijas sacensībām distance katru dienu ir tikai 0,5 km gara. Šajā distancē kā zivs ūdenī jūtas Anna Godiņa  izcīnot uzvaru 36 meiteņu konkurencē.

Sacensībās Takas jau tradicionāli notiek veloorientēšanās. 40 gadīgo grupā startē Mārtiņš Godiņš. Vislabāk viņam veicas pirmajā dienā , kad izdodas izcīnīt trešo vietu.

Vīriešu A grupā startē Aivis Zetmanis. Viņš izcīna uzvaras visas dienas izņemot pirmo kad tiek diskvalificēts. Līdz ar to viņam rezultāta kopvērtējumā nav.

Elites grupā startē rauzēnietis  Toms Veits.  Viņam spēcīgajā konkurencē astotā vieta.

foto šeit http://foto.inbox.lv/stabinens/Takas-2016

Nākošās lielās orientēšanās sacensības Kāpa notiks 8.-10. jūlijā. Azimuts OK-Sm BJSS sportisti tajās piedalīsies ar trešo lielāko komandu kurā startēs 69 dalībnieki.

Smiltenes novada orientieristi startēs arī Latvijas olimpiādē , kas notikas Valmierā. Startam pieteikti Artūrs Pauliņš , Ilgvars Caune un Laura Savicka.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 27 Jūnijs 2016 23:08

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas

LK jauniešu apbalvošana.

LK jauniešu apbalvošana.

Dec 16, 2019 Rate: 0.00

Azimuta apbalvošana.

Azimuta apbalvošana.

Dec 04, 2019 Rate: 0.00

AZIMUTA ZIEMA KALENDĀRS

AZIMUTA ZIEMA KALENDĀRS

Dec 02, 2019 Rate: 0.00

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

LK jauniešu apbalvošana.

Azimuta apbalvošana.

AZIMUTA ZIEMA KALENDĀRS

Azimuta 2019 noslēguma vakars un apbalvošana.

"Grundzāles nakts" rezultāti

Grundzāles nakts dalībnieku saraksts un precizētie distanču parametri.

Grundzāles nakts-2019

Artūrs startē Pasaules karavīru sporta spēlēs.

„Azimuts” 44  sezonas noslēguma vakars

© 1975-2019 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns