Drukāt šo lapu

Latvijas čempionāts Ventspilī 2016

By Septembris 06, 2016 5365

Latvijas čempionāts Ventspilī

3. un 4. septembrī Ventspils apkārtnē notika orientieristu rudens sezonas centrālais notikums – Latvijas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetē. Ventspils piejūras kāpas ir viens no Latvijas sarežģītākajiem orientēšanās apvidiem, tāpēc sacensības bija īpaši interesantas.

Ventspils apkārtnē Latvijas čempionāts atgriezās pēc sešu gadu pārtraukuma. Pirmajā sacensību dienā  Jaunupē dalībnieki veica vidējo distanci. Pulksten 12:45 starts tika dots elites grupām, bet no 13:30 – pārējām.

Sacensību apvidus raksturojums: priežu mežs ar detaļām bagātu kāpu reljefu, kā arī dažāda lieluma purviem.

Sacensībās piedalījās visi spēcīgākie Elites grupas sportisti.

Azimuts OK pārstāvis Artūrs Pauliņš centās nosargāt savu pagājušajā gadā izcīnīto vidējās distances čempiona titulu. Šoreiz tas viņam neizdevās. Artūrs finišēja ar ceturto rezultātu, kas tika izcīnīts 38 dalībnieku konkurencē. Trešās vietas ieguvējam Andrim Jubelim Artūrs piekāpās tikai vienu sekundi.

Labāko sešinieks vīriešu Elites grupā. 6,3km 20 KP.

+3:04

Neskatoties uz komandas līdera neveiksmi Smiltenes BJSS jaunā maiņa prata sarežģītajā apvidū izcīnīt medaļas. Cerējām uz lielāku medaļu skaitu, tomēr jāņem vērā Latvijas čempionāta lielā konkurence un mūsējiem ne tik parocīgais apvidus.

S-12  (35 dalībnieces) grupā Latvijas čempiones titulu izcīnīja  Anda Jaunmuktāne. Šajā grupā sestajā vietā Agnese Jaunmuktāne.

Šī vecuma zēniem Renārs pēc pirmajiem diviem KP ir līderis, taču turpmākajā distances daļā pieļautās trīs nelielās kļūdas viņu atmet uz septīto vietu. Šī bija daudzskaitlīgākā grupa ar 41 dalībnieku.

Bronzas medaļa (zaudējot uzvarētājai vienu minūti)  mūsu S-16 grupas līderei Agnijai Caunei. Labs rezultāts arī Elīnai Skopānei , kas finišēja divas minūtes aiz Agnijas septītajā vietā.

V-18 grupā sudraba godalgu izcīnīja Ilgvars Caune. Ilgvars vienpadsmitajā KP bija pārliecinošs līderis, diemžēl kopā vēl ar diviem sportistiem (tajā skaitā arī ar otru mūsējo Matīsu Slikšjāni) pieļautā četru minūšu kļūda liedza viņam svinēt uzvaru. Šī kļūda liedza arī Matīsam pacīnīties par bronzas medaļu. Matīsam finišā devītais rezultāts.

Patīkamu pārsteigumu izcīnot trešo vietu sagādāja S-18 grupas sportiste Jana Marta Ivanovska. Distances beigu daļā viņa bija pat otrajā pozīcijā, taču divu minūšu aizķeršanās 11kp meklējumos atbīdīja Janu uz trešo vietu.

S-20 grupā lielisks sniegums Laurai Savickai. Viņai ceturtā vieta piekāpjoties trešās vietas ieguvējai vien 13 sekundes.

No Azimuta veterāniem vienīgo medaļu izcīna Ieva Godiņa. Viņai 3. vieta S-40 grupā.  Šajā vecuma grupā kungiem Mārtiņam Godiņam ceturtā vieta.

4. septembrī komandas sacentās stafetes distancē Piejūras kempinga apkārtnē.

Zelta medaļas izcīnīja Smiltenes BJSS meitenes S-12 grupā. Komandā startēja Agnese Jaunmuktāne, Madara Celma un Anda Jaunmuktāne. Meitenes otrās vietas komandu no IK Auseklis pārspēja par 3 sekundēm.

Stafetēs otro reizi vēsturē vīriešu Elites grupā 25 komandu konkurencē sudraba medaļas izcīnīja Azimuts OK-SmBJSS komanda.  Tajā startēja Artjoms Rekuņenko , Ilgvars Caune un Artūrs Pauliņš. Šis panākums Ilgvaram bija laba dāvana savā dzimšanas dienā.

Pie zelta medaļas stafetēs tika arī Aldis Lapiņš , startējot superveterānu V-195 grupā kopā ar diviem sportistiem no OK Seniors. Šo savu uzvaru viņi veltīja Gunta Upacera piemiņai.

Sacensības atbalstīja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Piejūras kempings, Piebalgas alus un Pobeda Confectionary.

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 06 Septembris 2016 23:30