Jūlijs 16, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Artūram 20. vieta Pasaules čempionātā garajā distancē

By Jūlijs 05, 2017 2450

Grundzālietim Artūram Pauliņam 20. vieta Pasaules čempionātā garajā distancē.

Azimuts OK- Sm BJSS orientierists Artūrs Pauliņš startējot Latvijas izlases sastāvā  4. jūlijā Pasaules čempionāta garajā distancē iekļuvis TOP20, izcīnot 20. vietu 73 dalībnieku konkurencē un piekto visu laiku labāko Latvijas vīriešu rezultātu garajā distancē.

Sacensības garajā distancē notika Rougē , kas ir tikai nepilni 70 km no Grundzāles. Tas nozīmē ka lai nokļūtu uz nākošā gada pasaules čempionātu , kas notiks Siguldā Artūram būs jāmēro tālāks ceļš.

Šis ir arī Artūra labākais rezultāts individuālajās distancēs pieaugušo pasaules čempionātos.

Artūrs  17 km garo distanci veica 2 stundu 1 minūtes 8 sekunžu laikā, no zelta medaļas ieguvēja, norvēģu orientierista Ūlava Lundanesa (Olav Lundanes) atpaliekot 15 minūtes 43 sekundes. 

"Uz pirmo punktu skrēju taisni, plus mīnus izpildot, ko es gribēju. Ieraudzīju sportistu, kuru par divām minūtēm biju noķēris, bet viņš kļūdījās.  Līdz stundai mēs vilkām četratā barā. Ļoti necentos, taupījos, jo plāns bija maksimāli nekļūdīties. Divās vietās pa kādai pusminūtei atstāju, bet kopumā tādā zaļā apvidū diezgan labs plūdums. Pēc kādas stundas sajutos nedaudz spēcīgāks kā pārējie, un tad jau pret kalnu attiecīgi aizskrēju prom, un beigās arvien vairāk un vairāk sportistus ķēru," tā pēc finiša par veikumu distancē stāstīja A. Pauliņš.

Par spīti tam, ka iepriekšējās dienās aizvadīti sprints un sprinta stafete, fiziski A. Pauliņš juties ļoti labi: "Pirmo stundu jutos kā treniņā principā, varēju jebkurā brīdī aizskriet prom no pārējiem. Bija laba sajūta. Līdz pusotrai stundai īsti neko nejutu, beigās sākās tādi mazi krampji pret kalniem, un tas bija vienīgais, kas šobrīd traucē. Bet nekādu problēmu. Šodien fiziski sajūta bija labākā, kāda šogad bijusi - orientēšanās nesagādāja nekādas grūtības, atlika tikai turēties rāmjos".

Pēc finiša Artūrs sprieda ka viņa rezultātam vajadzētu būt ap 25 vietu, tomēr tas bija 5 vietas augstāks. Artūrs rēķināja ka kļūdās nav atstājis vairāk kā 2 minūtes.

Jāpiemin, ka Ū. Lundaness par pasaules čempionu garajā distancē  kļuva jau ceturto reizi. Sudraba medaļu garajā distancē izcīnīja Leonīds Novikovs (Leonid Novikov) no Krievijas, bet bronza zviedram Viljamam Lindam (William Lind). Otrs Latvijas izlases pārstāvis vīriešu konkurencē Rūdolfs Zērnis garajā distancē  ierindojās 26. vietā. 

Diemžēl pasaules čempionāta kvotas liedza Latvijai pieteikt garajā distancē vairāk kā divus dalībniekus. Tomēr Latvijas  izlases galvenais treneris, somu speciālists Jari Ikaheimonens (Jari Ikäheimonen) uzticēja garo distanci veikt Artūram.

Atzīmējam arī fakts ka no četriem startējošajiem Norvēģijas pārstāvjiem sliktākais rezultāts bija 13. vieta. Šī bija Norvēģu diena Igaunijā.

Labākais Igaunijas sportists Timo Silds kuram arī ir latviešu asinis izcīnīja 10. vietu. Viņš  līdz distances vidusdaļai  bija pat 3. vietā. Diemžēl šo vietu  Timo saglabāt neizdevās.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā turpināsies ceturtdien, 6. jūlijā, ar vidējo distanci, kurā zem Latvijas karoga startēs Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais, Sandra Grosberga un Inga Dambe.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā laikā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam notiek mūsu kaimiņvalstī Igaunijā. Pasaules čempionātā šogad piedalās kopumā 50 valstis, un Latviju tajā pārstāv izlase 12 sportistu sastāvā.  2018. gadā, Latvijas simtgadē, pasaules labākie orientieristi sacentīsies Latvijā - Siguldas gravās un Rīgas ielās. Garās distances rezultāti šeit:

http://liveresultat.orientering.se/followfull.php?comp=12629&lang=sv#Men

Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 05 Jūlijs 2017 22:46

Jaunākās ziņas

Jaunākie tvīti

Jau rīt, 28.01 AZIMUTA Ziemas 10. kārta pie bijušās Smiltenes ģimnāzijas. Starta laiks no 12:00 - 14:00. Tiekamies… https://t.co/SFkfXQfd5l
Iespējams pasūtīt jaunās @OKAZIMUTS vestes un kreklus. Uzlaikot iespējams AZIMUTĀ, pieteikties pie @Dziva_legenda v… https://t.co/3b02v6wN5V
Atklāta pieteikšanās AZIMUTA 3-dienām. Vairāk informācijas https://t.co/nW9BhDe9WS
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

Iespēja iegādāties orientēšanās sporta inventāru no Igaunijas

Azimutam šogad sudraba Kāpa

Agnija Caune Eiropas Jauniešu čempionāta garajā distancē izcīna 9. vietu.

LSVS 55. Sporta spēles un Cobras Cup

Azimuta 3-dienas

Azimuta vasara

Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 55. Sporta spēles orientēšanās sportā  22. jūnijā

Latvijas čempionāts sprinta stafetēs

Latvijas čempionāts sprintā

© 1975-2018 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns