Remember Me

Latvijas čempionāts sprintā

By Jūnijs 03, 2018 406

Latvijas čempionāts sprintā.

Artūrs Pauliņš kļūst par četrkārtējo Latvijas čempionu sprintā. Uz Grundzāli atceļo trīs Latvijas čempionāta zelta medaļas individuālajā distancē.

2018. gada Latvijas čempionāts orientēšanās sprintā  2.  jūnijā notika Madonas pilsētā un pulcēja vairāk kā 400 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Valsts mēroga sprinta sacensības Madonā nebija norisinājušās vairāk kā 10 gadus un Latvijas čempionātam tika sagatavota pilnībā jauna karte. Apvidu raksturoja  jaukta tipa pilsētas apbūve ar neregulāru ielu tīklu un parka zona.

Sacensības par čempionu tituliem elites grupās kā vienmēr bija spraigas, ko šogad papildināja virkne ārzemju sportistu, kuri Latvijā aizvada Pasaules čempionāta treniņnometni. Viņi gan cīņā par Lč medaļām nepiedalījās , jo nav reģistrēti Latvijas ODB datu bāzē tomēr aizsteidzoties notikumiem priekšā jāatzīmē ka viens no viņiem uzrādīja labāko rezultātu , bet otram rezultāts bija tieši tāds pats kā Latvijas čempionam.

Sacensībās nepiedalījās viens no iespējamajiem galvenajiem pretendentiem uz medaļām madonietis Andris Jubelis, jo viņš bija jaunās kartes autors. Otrs madonietis Artjoms Rekuņenko  pēc pirmā radiopunkta zaudēja OK Azimuts līderim Artūram Pauliņam tikai 1,8 sekundes. Tālākajā distancē Artjomam liktenīgs bija 13 KP, jo viņš atzīmējās blakus kontrolpunktā finišējot bez rezultāta. Artūram šis ir jau ceturtais Latvijas sprinta  čempionātu tituls.  Sprinta karaļa titulu viņš izcīnīja otro gadu pēc kārtas. Pagājušajā gadā tas viņam izdevās Liepājā.

Junioru grupā Matīss Slikšjānis izcīnīja pārliecinošu uzvaru savu tuvāko sekotāju Kristapu Bruneru no Cēsīm pārspējot par vairāk kā pusminūti. Cīņā par trešo vietu Ilgvars Caune tikai distances beigu daļā pēc skatītāju kontrolpunkta piekāpās madonietim Klāvam Stiprajam.

Trešo zelta medaļu grundzāliešiem izcīnīja Agnija Caune W-18 grupā , kas vairāk kā par 40 sekundēm pārspēja Signi Sirmo no Jelgavas.

W-14 grupā uz goda pjedestāla tika pat divas Smiltenes BJSS meitenes. Otrajā vietā Agnese Janmuktāne un trešajā vietā Anda Jaunmuktāne. Šajā grupā vēl augstajā septītajā vietā Madara Celma.

W-12 grupā jau tradicionālajā ceturtajā vietā finišēja Anete Stabiņa. Tāpat veicas vēl vienam grundzālietim Artūram Gulbim grupā M21A.   Veterānu grupās startējošajiem Azimuta sportistiem  Mārim Stabiņam  5.vieta grupā M-50 un Mārim Zeiļukam 6.vieta grupā M-40.

Šajās sacensībās rekordliels diskvalificēto sportistu skaits. Tā piemēram grupā W-16 par neatļauto vietu šķērsošanu  tika diskvalificētas astoņas dalībnieces un grupā  M-45 desmit diskvalificētie sportisti.

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 15 Jūnijs 2018 10:16

Jaunākās ziņas

Miķeļdienas 22 KP

Sep 10, 2018 Rate: 0.00

AZIMUTA ZIEMA 2018

Jaunākie tvīti

Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Jau rīt, 28.01 AZIMUTA Ziemas 10. kārta pie bijušās Smiltenes ģimnāzijas. Starta laiks no 12:00 - 14:00. Tiekamies… https://t.co/SFkfXQfd5l