Jūlijs 17, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Māris

Māris

Baskāju rogainings

Jūlijs 16, 2018

 

 

 

                                                                                                        Pasaulē pirmais  " Baskāju rogainings".

Atgriežoties pie skriešanas tehnikas, kādu cilvēkos likusi pati daba,

Svētdien Saulkrastos aizvadīts pasaulē pirmais baskāju rogainings. Ideja apvienot rogainingu ar dabisku skriešanu attaisnojusies, jo startā pulcējās vairāk kā 120 dalībnieki, no kuriem liela daļa bija pieņēmuši izaicinājumu startēt basām kājām.

Finišā visi uzrunātie dalībnieki atzinīgi vērtēja pasākumu un bija vienisprātis, ka tam  jākļūst par regulāru notikumu ik vasaru. Daudziem dalībniekiem šī bija pirmā reize – citam pirmais rogainings, citam pirmais oficiālais skrējiens ar basām kājām, vēl kādam – abi.

Visā pasaulē un arī Latvijā, arvien vairāk skrējēju pievēršas tā dēvētajai baskāju jeb dabiskajai skriešanai (barefoot/natural running). Patiesībā tas nav nekas jauns, bet atgriešanās pie skriešanas tehnikas, kādu cilvēkos likusi pati Daba – tieši šādi mūsu senči skrējuši gadu tūkstošiem, pirms radīti mūsdienu sporta apavi. Daudzi speciālisti atzīst, ka dabiska skriešanas tehnika ir veids kā izvairīties no traumām un saglabāt skriešanas prieku ilgāk!

Latvija ir arī viena no tām valstīm, kurā ļoti strauji popularitāti iemanto orientēšanās disciplīna ”rogainings”. Tajā svarīgs ne vien ātrums, bet arī stratēģija un izturība. Galvenā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir starts komandā – 2-5 cilvēku komandas orientējoties pēc kartes apmeklē kontrolpunktus, cenšoties savākt pēc iespējas lielāku punktu summu sacensību kontrollaikā. 2017. gadā Latvijā tika organizēts Pasaules Rogaininga čempionāts ar 24 stundu kontrollaiku, taču šogad Latvijas rogaineri pasaules uzmanību nolēmuši pievērst rīkojot pasaulē pirmo baskāju rogainingu ar īsākiem kontrollaikiem, lai mudinātu piedalīties arī tos, kas diennakts distancei vēl nav gatavi.

Ievērojot, ka Latvijā strauji kļūst populāras abas šīs kustības – baskāju skriešana un rogainings – radās ideja salikt šos abus kopā. Šķiet nekas tamlīdzīgs līdz šim pasaulē nav bijis, Latvija bija pirmā. Tā bija lieliska iespēja tiem, kas skrien basām kājām, izmēģināt rogainingu, bet tiem, kas ne pirmo reizi dodas trasē ar karti un kompasu, noaut apavus un skriet pa baso.

Bieži vien rogainingi tiek rīkoti samērā skarbos apvidos un laikapstākļos, bet šoreiz organizatori ir izvēlējušies saudzīgu apvidu, lai ikviens var izmēģināt – vai nu piedaloties baskāju klasē (bez apaviem) vai kādā no jau pierastajām vīriešu, sieviešu vai jaukto komandu klasēm (ar apaviem).  Dalībnieki kontrolpunktus varēja meklēt pa Saulkrastiem un apkārtējiem ciemiem, pludmalē un mežā. Kontrollaiks bija 3 stundas baskāju, ģimeņu un tautas klasēs, savukārt pārējiem – 4 stundas.

Lai kādi nebūtu panākumi rezultātu tabulā, uzvar draudzība – rogainings ir komandas sporta veids un liela nozīme ir ne vien individuālajai meistarībai,

bet spējai saglabāt saliedētu komandu visas distances garumā. Tā ir lieliska kopā būšanas iespēja draugiem, ģimenēm un darba kolektīviem.

Pirms došanās trasē bija iespējams papildināt  savas zināšanas, ieklausoties Latvijas pazīstamākā baskāja un Ginesa rekorda īpašnieka 5 km skriešanā pa sniegu ar basām kājām Edgara Renča pieredzē un stāstījumā par dabiskas un baskāju skriešanas plusiem un ieguvumiem veselībai un sportiskajiem panākumiem.

Apvidū bija izvietoti 41 kontrolpunkts ar vērtībām no 2 līdz 8.

Skrienamība apvidū ir laba, daudz apdzīvotu vietu ar ielām, ceļiem un takām.

Distanci bija iespējams izplānot atbilstoši savām prasmēm, attiecīgi izvēloties vienkāršāko – pilsētvidi un pludmali, vai grūtākos punktus – mežā.

No Smiltenes novada šajā pasākumā piedalījās trīs komandas.

Ģimeņu grupā sacensības notika 3 stundu distancē kur desmit ģimeņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja komanda „Trīsstabiņu ceļš”. Tajā startēja Māris Stabiņš , Zanda Stabiņa un Anete Stabiņa. Viņiem veicot gandrīz 21 km distanci izdevās savākt kontrolpunktus ar kopējo punktu vērtību 73. Piecus no tiem sacensību rīkotāji svītroja, jo par katru pārtērētā kontrollaika minūti no punktu krājuma tika atskaitīts viens punkts. Rezultātā 68 punkti , kas bija tikai par diviem punktiem vairāk kā otrās vietas ieguvēju komandai.

Lai varētu startēt ģimeņu grupā bija jāievēro divi nosacījumi. Vienam dalībniekam bija jābūt ne vecākam par 12 gadiem un vienam dalībniekam jābūt vecākam par 18 gadiem.

4 stundu distancē grupā WO4 devās komanda ” Bulta un zibens”. Tajā startēja Ilze Spalviņa un Dita Spalviņa. Viņām ceturtā vieta grupā.

 Grupā MO4  komanda” Čiekuri un smiltis” arī finišēja ar ceturto rezultātu. Komandā startēja Uldis Velps un Matīss Velps.

Šajā grupā pie otrās vietas godalgas tika OK Azimuts pārstāvis Rolands Rudītis, kas startēja komandā ar draugiem no Valmieras puses.

 

Baskāju rogainingu rīkoja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar VIVOBAREFOOT Baltic.

Vairāk informācijas par pasākumu:

www.rogaining.lv

 

Starptautiskās orientēšanās sacensības „Kāpa”.

   No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Pāvilosta uzņēma Baltijā vērienīgākās trīs dienu orientēšanās sacensības "KĀPA". Elites grupās šoreiz uzvaras svinēja ārzemju sportisti - lietuvietis Jonas Vytautas Gvildys un krieviete Svetlana Mironova. 

Sveicam Agniju ar augsto vietu garajā distancē!

Azimuts OK sportiste un Smiltenes BJSS audzēkne grundzāliete Agnija Caune garajā distancē izcīna 9. vietu.

Pagājušās nedēļas nogalē, no 28. jūnija līdz 1. jūlijam, Bulgārija uzņēma 2018. gada Eiropas jauniešu čempionātu, uz kurieni devās arī Latvijas jauniešu izlase 16 sportistu sastāvā. 

LSVS 55. Sporta spēles orientēšanās.

Aldis Lapiņš un Videga Gaigala izcīna LSVS 55.sporta spēļu medaļas.

LSVS 55.sporta spēlēs 22.jūnijā Ķekavas novada  Baložos notika orientēšanās sporta disciplīna .

 Sacensības notika kartē ar piejūras kāpu tipa sīkreljefu un ar priežu mežu kurā bija laba skrienamība.

Azimuta 3-dienas

Jūnijs 16, 2018

AZIMUTA 3-dienas 2018

 

Laiks un vieta

Sacensības notiek 2018. gada 27. – 29. jūlijā, Smiltenes apkārtnē.

 

Sacensību centrs

Smiltenes novads, Brantu pagasts, Kaudzītes, marķējums no a.p. „Brantu skola”.

 Aicinājums pieteikties uz 

Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 55. Sporta spēlēm

orientēšanās sportā 2018. gada 22. jūnijā.

Par vēlmi startēt šajā pasākumā jāinformē Aldis 26555541 vai Māris 29170685

                                                                                             Nolikums.

  1. Mērķis un uzdevums.

Uzturēt sporta veterānu saikni ar iemīļoto sporta veidu, izmantojot to kā vienu no virzītājspēkiem tautas sporta tālākai izaugsmei un attīstībai Latvijā.

Stafešu sacensībās MW21 grupā piedalījās 35 komandas. Četras no tām bija Norvēģijas komandas. Tā kā šīs komandas bija spēcīgas, tās protams ietekmēja arī Latvijas vadošo komandu vietu sadalījumu , jo Latvijas labākajām komandām bija jācīnās plecu pie pleca ar Norvēģijas izlases komandām kas startēja ārpus konkurences.

  AzimutsOK-Sm BJSS pirmajā komandā pirmo etapu veica Matīss Slikšjānis. Viņš stafeti  Artūram Pauliņam nodeva kā piektais priekšā palaižot Norvēģijas ceturtās komandas dalībnieku kā arī Kāpas, Ozona un Taka komandu sportistus. Artūram izmantojot savu ātrumu un pieredzi izdevās savu etapu veikt nevainojami un stafeti Agnijai Caunei nodot kā pirmajam ar 36 sekunžu pārsvaru pār Kāpas komandu. Kāpas komandai pēdējo

Latvijas čempionāts sprintā. 

Artūrs Pauliņš kļūst par četrkārtējo Latvijas čempionu sprintā. Uz Grundzāli atceļo trīs Latvijas čempionāta zelta medaļas individuālajā distancē.

 2018. gada Latvijas čempionāts orientēšanās sprintā  2.  jūnijā notika Madonas pilsētā un pulcēja vairāk kā 400 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

 Baltijas čempionāts orientēšanās sportā.

Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem veiksmīgākais starts Baltijas čempionātu vēsturē.

Vai esi dzirdējis dabas skaistāko melodiju, kad putnu čalas, sienāžu sisināšana , varžu kurkstēšana , vēju šalkas  un orientieristu soļu dipoņa apvienojas kopīgā skaņdarbā?

Jaunākās ziņas

Baskāju rogainings

Baskāju rogainings

Jūl 16, 2018 Rate: 0.00

Azimutam šogad sudraba Kāpa

Azimutam šogad sudraba Kāpa

Jūl 03, 2018 Rate: 0.00

Jaunākie tvīti

Jau rīt, 28.01 AZIMUTA Ziemas 10. kārta pie bijušās Smiltenes ģimnāzijas. Starta laiks no 12:00 - 14:00. Tiekamies… https://t.co/SFkfXQfd5l
Iespējams pasūtīt jaunās @OKAZIMUTS vestes un kreklus. Uzlaikot iespējams AZIMUTĀ, pieteikties pie @Dziva_legenda v… https://t.co/3b02v6wN5V
Atklāta pieteikšanās AZIMUTA 3-dienām. Vairāk informācijas https://t.co/nW9BhDe9WS
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

Baskāju rogainings

Iespēja iegādāties orientēšanās sporta inventāru no Igaunijas

Azimutam šogad sudraba Kāpa

Agnija Caune Eiropas Jauniešu čempionāta garajā distancē izcīna 9. vietu.

LSVS 55. Sporta spēles un Cobras Cup

Azimuta 3-dienas

Azimuta vasara

Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 55. Sporta spēles orientēšanās sportā  22. jūnijā

Latvijas čempionāts sprinta stafetēs

© 1975-2018 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns