Jūlijs 18, 2024
Māris

Māris

 

 

  

                                                                                           Pasaules junioru orientēšanās čempionāts 2024.

        Azimuts OK- Smiltenes BJSS audzēkne Agnese Jaunmuktāne  (trenere Liene Brūvele) startē Latvijas izlasē Pasaules Junioru čempionātā.

Svarīgākās sacensības junioriem orientēšanās sportā šogad Čehijā! Pasaules junioru orientēšanās čempionāts 2024 (turpinājumā JWOC) norisinājās no 1. līdz 6. jūlijam, kur sportistiem bija jācīnās piecās smagās disciplīnās.

Interesanti, ka šogad sacensības sākās ar sprinta stafeti un tikai tad turpinājās ar individuālo sprintu. Pēc divām sprinta disciplīnām sportisti cīnījās garajā distancē, pēc kuras sekoja ilgi gaidītā atpūtas diena. Toties tur nekas nebeidzās – 5. un 6. jūlijā norisinājās vidējā distance un meža stafete.

Agneses rezultāti:

Sprints

  1. vieta no 153 dalībniecēm

Garā distance

  1. vieta no 139 dalībniecēm

Vidējā distance

  1. vieta no 154 dalībniecēm

Stafete

Agneses komandai kuras sastāvā vēl startēja Leonarda Baltiņa un Ilze Jumiķe

  1. vieta no 48 komandām.

Īpaši jāapsveic Latvijas meitenes, kuras izcīnīja 7. vietu! Visas trīs – Leonarda, Ilze un Agnese noskrēja izcili un deva visu, ko spēja!

GPS un kartes var atrast ŠEIT.

Komentārs no trenera Friča Spektora: “Komanda uz čempionātu devās labi sagatavota un ar augstām cerībām, bet diemžēl jau čempionāta sākumā viens no komandas līderiem traumējās treniņā un nācās izlaist čempionātu.

Čehijas ātrie un fiziski prasīgie apvidi pārbaudīja visu sportistu fizisko sagatavotību. Rezultāti atspoguļo pašreizējo situāciju sportistu sagatavotībā. Tehniski sportisti bija gatavi, bet, lai sasniegtu augstākus rezultātus,  nepieciešams vēl pielikt pie skriešanas ātruma.

Paldies treneriem Fricim, Jēkabam, Gustavam un fizioterapeitei Laurai, bez jums mēs patiesi nevarētu! Kā arī paldies Latvijas orientēšanās federācijai par atbalstu!

     

Agnese par sacensībām stāsta sekojošo:

Sākām gatavoties JWOC 2024 jau mēnešiem pirms pašām sacensībām -  izlases treneri rīkoja online sanāksmes, kur pētījām vecās orientēšanās kartes, veidojām distances, kuras vēlāk centāmies izskriet digitāli ar 3DRun aplikāciju. Aizbraucot uz Čehiju, gaidījām lielu karstumu (+29°) visas nedēļas garumā, bet par laimi temperatūra bija labvēlīga skriešanai (+18°), tomēr lija lietus, kas apgrūtināja skriešanu, jo mežs un akmeņi bija slapji un slideni. Esmu apmierināta ar saviem rezultātiem, jo sprinta distanci noskrēju stabili, izvēloties pareizos ceļa variantus. Garā meža distance bija visgrūtākā, jo lija lietus, nogāzes un akmeņi slideni, un jau pēc pirmā kontrolpunkta kājā iedzēla lapsene, ar ko bija jāsadzīvo visus atlikušos 12km. Vidējās meža distances apvidus bija līdzīgs Latvijas mežiem - balts mežs ar salīdzinoši maziem kalniem un daudz graviņām/izskalojumiem.  Meža stafete bija šajā pašā apvidū, kur visu izšķīra ātrums un precīzs virziens. Kopumā izlases dalībnieku atmosfēra bija pozitīvi noskaņota un bijām gatavi cīnīties līdz galam. Neskatoties uz to, ka mūsu treneri bija jauni, viņi savus pienākumus pildīja ar atbildību un pārliecību, izsakot savu pieredzi un ieteikumus. Pēc šīm sacensībām varu teikt, ka visa izlase pārliecinājāmies par atbalsta nepieciešamību, jo vienmēr finišā visi dzirdēja, kad skrien kāds latvietis, jo skanēja atbalsta un uzmundrinājuma saucieni no komandas un atbalstītājiem. Paldies arī trenerei Lienei par atbalstu visas nedēļas garumā, vienmēr bija patīkami dzirdēt viņas balsi jau  pie pirmspēdējā kontrolpunkta ar saucieniem, lai skrien ātrāk un iztur līdz galam.

Sacensību mājaslapa: https://jwoc2024.cz/en/home/