Jūnijs 16, 2021

Latvijas čempionātā medaļu birums

By Februāris 21, 2016 6588

Azimuts OK-Smiltenes BJSS orientieristiem medaļu birums Latvijas čempionātā ar slēpēm.

Par Latvijas čempioniem sprinta distancē  kļūst Mārtiņš Godiņš un Aiva Skopāne.

 Kopā izcīnītas 16 medaļas: Tajā skaitā divas zelta , astoņas sudraba un sešas bronzas medaļas.

  Kornetu ciems ir Veclaicenes pagasta centrs.Ciema apkārtnes teritorijas ir bijušas apdzīvotas jau tālā senatnē, jo tās vienas no pirmajām pirms 10 tūkstošiem gadu atbrīvojās no ledus. Senā apdzīvojuma liecinieki ir Drusku pilskalns un tam netālu esoši vairāki senkapi, kā arī Vosvu Dieva kalns ar Māras pēdas akmeņiem. Leģenda stāsta, ka Kornetu nosaukums iespējams cēlies no sensenos laikos lietotām līkām tāšu taurēm-korniem, kuras vietējie ļaudis pūtuši, lai sazinātos biezajos mežos.  

Viena no Latvijas izteiktākajām subglaciālo iegultņu sistēmām, kurā izvietojušies 11 dažāda lieluma un dziļuma ezeri. Izcili ainaviska teritorija, kurā īpaši tāli un skaisti skati līdz pat Hānjas augstienei Dienvidigaunijā paveras no Drusku – senču pilskalna.

Latvijas čempionāts Kornetos vispirms tika atcelts, bat kad Latvijā atgriezās ziema četras dienas pirms Latvijas čempionātam noliktā datuma tika nolemts ka tam jābūt. Vienlaicīgi notika arī Lietuvas čempionāts. Lietuvas sportisti tika vērtēti un apbalvoti atsevisķi.

Pirmajā dienā dalībnieki sacentās sprinta distancē.

Vairāki Smiltenes BJSS audzēkņi tika pie Latvijas čempionāta medaļām. Tā V-12 grupā otro vietu izcīnīja Renārs Kļaviņš. Šīs vecuma grupas meitenēm trešā vieta Hannai Gabrielai Ziemiņai ,ceturtā Agnijai Kalējai un piektā Karīnai Rubņikovičai.  S-14 grupā  mazliet līdz medaļai  pietrūkst  finišējot ceturtajā vietā Anetei Annai Strazdiņai.

 S-16 grupā 5. vieta Zandai Stabiņai. Šī vecuma zēniem 9. vieta Ronaldam Ornikam.  S-18 grupā sudrabu izcīna Elīna Skopāne un V-18 grupā bronzas medaļa Ilgvaram Caunem.

Azimuta veterāniem sprintā ļoti veiksmīgs starts , jo visi startējošie tika pie medaļām.

Dubultuzvara V-40 grupā.  Uzvaru izcīnīja Mārtiņš Godiņš un otrais finišēja Māris Stabiņš.

S-45 grupas sievietēm pirmo vietu izcīnīja Aiva Skopāne. V-60 grupā 3. vieta Aivaram Grinbergam un V-65 grupā 2. vieta Aldim Lapiņam.

Otrajā sacensību dienā vidējā distance.  Sakarā ar to ka distanču meistari vēl nebija paspējuši atjaunot pa nakti aizputinātās sliedes startu nācās pārcelt par 30 minūtēm.

 Vidējā distancē S-12 grupā tiekam pie divām medaļām. Sudrabu izcīnīja Hanna Gabriela Ziemiņa un bronza Agnijai Kalējai. Šīs vecuma grupas zēniem 3. vieta Renāram Kļaviņam.

S-18 grupā sudraba medaļa tiek Elīnai Skopānei.

S-14 grupā Anetei Annai Strazdiņai nākas samierināties ar ceturto vietu un S-16 grupā Zandai Stabiņai ar 5. vietu. Piektais arī Ilgvars Caune V-18 grupā.

Veterāniem V-40 grupā Mārtiņam Godiņam sudraba medaļa. Sudrabs arī Aivai Skopānei S-45 grupā. Aldis Lapiņš savu medaļu kolekciju papildina ar bronzas medaļu V-65 grupā.

V-45 grupā piektais finisē Māris Stabiņš.

Otrajā dienā distancē nācās cīnīties ar puteni un spēcīgu vēju. Tiko saputinātais sniegs un daži grādi virs nulles nebija tie labākie orientieristu sabiedrotie lai ātri veiktu distances. Šī bija tā diena kad rezultātu stipri ietekmēja slēpju sagatavošanas kvalitāte.

Pēc apbalvošanas devāmies ekskursijā uz skatu torni un tur nofotogrāfējāmies.

Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 21 Februāris 2016 23:15

Jaunākās ziņas

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

Baltijas čempionāts Šauļos

Panākumi Baltijas čempionātā Šauļu apkārtnē.

Azimuta 2021 treniņu seriāls

Aicinājums

Sveicam  Artūru Pauliņu un Azimuts OK-Sm BJSS vīriešu stafešu  komandu ar iegūtajām “Smiltenes novada Gada balvām sportā”!

Azimuts OK-Sm BJSS orientieristu veikums Latvijas kausa sacensībās 2020.

Atbalsti orientieristus Smiltenes novada Gada balvā sportā!

Latvijas čempionāts nakts distancē 2020

Mežmalu kausi 2020 tiek arī Azimuta sportistiem

© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns