Jūnijs 16, 2021

Azimuts OK - Smiltenes BJSS komandai panākumi Latvijas čempionātā sprintā un sprinta stafetēs

By Maijs 08, 2017 4306

Azimuts OK- Smiltenes BJSS komandai panākumi Latvijas čempionātā sprintā un sprinta stafetēs.

Orientēšanās sprinta čempionu titulus elites grupās izcīnīja Artūrs Pauliņš un Irita Puķīte, savukārt spēcīgākajā SV21 grupā par čempioniem starp komandām kļuva Azimuts OK-Sm BJSS komanda ar Artjomu Rekuņenko, Artūru Pauliņu un Agniju Cauni tās sastāvā.

5. un 6. maijā Liepājā tikās Latvijas ātrākie orientieristi, lai sacenstos par Latvijas čempionu tituliem sprintā un sprinta stafetē sezonas pirmajā Latvijas čempionātā. Sacensības notika Liepājas vecpilsētas teritorijā, kā arī daļa distances vijās pa Liepājas Jūrmalas parku.

Pavasara sezonā Latvijā ir daudz nozīmīgu orientēšanās sacensību, taču neviena nestāv līdzās Latvijas labāko orientieristu noteikšanai valsts meistarsacīkstēs.

6. maijā vīru elitē ar iespaidīgu 54 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju uzvaru sprintā izcīnīja Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), kļūstot par trīskārtēju Latvijas sprinta čempionu. Otro un trešo vietu izšķīra nieka sekundes starpība - mazliet ātrāks, izcīnot sudraba medaļu, izrādījās Andris Kivlenieks (Ogre OK/SC), bet bronzas medaļa Dāvim Dišleram (Ozons).  Godalgu par ceturto vietu saņem otrs Azimuta pārstāvis Artjoms Rekuņenko.

Latvijas čempionāta zelta godagu nopelna Smiltenes BJSS audzēkne Agnija Caune W-16 grupā apsteidzot tuvāko sekotāju  2,2 km  distancē ar  18 kontrolpunktiem par minūti un četrām sekundēm.

 M-20 grupā  piekāpjoties tikai Jelgavas pārstāvim Endijam Titomeram sudraba medaļu izcīna Matīss Slikšjānis.

Matīsa treniņu biedrs ILgvars Caune M-18 grupā šoreiz sestajā vietā.   W-20 Laurai Savickai 4. vieta.

S21A grupā uzvar Liene Brūvele. Panākumi arī Gaujienas puišiem, kas trenējas Smiltenes BJSS M-14 grupā 2. vieta Austrim Kalniņam un M-12 grupā 3. vieta Uvim Sproģim.

Latvijas čempionāta pirmajā desmitniekā savās grupās finišē  7.vietās  Agnese Jaunmuktāne  W-14 un Elīna Skopāne W-18.  Devītajā vietā Renārs Kļaviņš M-14.

Desmitās  vietas Anete Anna Strazdiņa  W-14 un Zanda Stabiņa  W-16.

Veiksmīga Azimuts OK-Sm BJSS komandai  izrādījās arī sacensību otrā diena, kad dalībnieki  cīnījās par čempionu tituliem jauktajās sprinta stafetēs. Pateicoties Artūra Pauliņa stabilajam skrējienam otrajā etapā, 1. vietā sacensībās ierindojās Azimuts OK-Sm BJSS pirmā komanda.

"Es redzēju, ka priekšā daudz spēcīgu sportistu nebija, tāpēc jau uzreiz pēc pirmā kontrolpunkta biju vadībā un atlikušo distanci man tikai vajadzēja skriet bez kļūdām. Nervozitāte manī tomēr bija, pieļāvu divas kļūdas uz kādām 10 līdz 15 sekundēm. Lai gan jutos slikti, zināju, ka esam vadībā, un to arī centos noturēt līdz beigām un nodot pēc iespējas lielāku pārsvaru Agnijai," tā A. Pauliņš neilgi pēc finiša.

Trešo etapu Agnija Caune sāka ar vairāk nekā minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju, trešā etapa veicēju Kāpa OK komandā Iritu Puķīti. "Zināju, ka ir liels pārsvars sākumā, tāpēc skrēju mierīgi pirmos punktus, kas bija parkā. Komandas biedri jau man bija pačukstējuši ceļu kāpās, lai nepazustu, bet tur es visu laiku dzirdēju, kā komentētājs piemin, ka Irita man nāk klāt, tāpēc sāku nervozēt un uztaisīju kļūdu. Mazliet ātrāk paskrēju, bet nejutos labi, jo arī vakar bija sprints, tāpēc biju diezgan nogurusi. Pirms skatītāju punkta tieši uztaisīju kļūdu, bet beigas bija ļoti īsas, kur visu pareizi izdarīju," tā Agnija Caune. 

Kā komanda izvēlējās etapu veicējus, turpina Artūrs Pauliņš: "Artjoms šobrīd nav labākajā formā, tāpēc nebija variantu, viņam bija jāskrien pirmais etaps. Ja viņš būtu savā labākajā formā, tad varētu es iet pirmo, dabūt pārsvaru, ko viņš noturētu, bet man izskatījās, ka viņš to pārsvaru varētu nenoturēt. Tāpēc galvenā doma bija, lai Artjoms iznāk barā, es uztaisu pārsvaru, un mēs finišējam kā uzvarētāji, kas principā arī izdevās".

Otrajā vietā sprinta stafešu čempionātā ierindojās pagājušā gada sprinta stafešu čempioni Kāpa OK pirmā komanda ar Gunti Māliņu, Uldi Upīti un Iritu Puķīti, uzvarētājiem kopumā zaudējot 15 sekundes, bet trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja Ozons/RSP pirmā komanda ar Jāni Tamužu, Dāvi Dišleru un Elizabeti Blūmentāli tās sastāvā. Viņiem līdz uzvarai pietrūka 36 sekundes.

Otra Azimuts OK-Sm BJSS komanda finišēja sestajā vietā vairāk kā 30 komandu konkurencē . Pirmo etapu veica ILgvars Caune. Viņš stafeti Matīsam Slikšjānim nodeva kā divpadsmitais. Matīsam izdevās veikt labu skrējienu paceļot komandu uz 5. vietu. Trešo sieviešu etapu veica Laura Savicka. Sesto vietu viņai izdevās nosargāt cīņā ar Cēsu sportisti Sandru Grosbergu, kas ir Latvijas pieaugušo izlases dalībniece.

Panākums arī Azimuts OK-Sm BJSS jaunajai maiņai SV-14 grupā 15 komandu konkurencē izcīnot bronzas godalgas. Pirmo etapu veica Ginters Ķelps. Viņš stafeti Renāram Kļaviņam nodeva kā ceturtais. Renāram izdevās savu komandu izvirzīt otrajā vietā. Antei Annai Strazdiņai līdzīgā cīņā ar Cēsu sportisti Dinu Palsu, tomēr sešas sekundes nācās piekāpties finišējot trešajā vietā.

Jau 14. maijā Veclaicenē notiks Latvijas čempionāts garajā distancē.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 08 Maijs 2017 22:12

Jaunākās ziņas

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

Baltijas čempionāts Šauļos

Panākumi Baltijas čempionātā Šauļu apkārtnē.

Azimuta 2021 treniņu seriāls

Aicinājums

Sveicam  Artūru Pauliņu un Azimuts OK-Sm BJSS vīriešu stafešu  komandu ar iegūtajām “Smiltenes novada Gada balvām sportā”!

Azimuts OK-Sm BJSS orientieristu veikums Latvijas kausa sacensībās 2020.

Atbalsti orientieristus Smiltenes novada Gada balvā sportā!

Latvijas čempionāts nakts distancē 2020

Mežmalu kausi 2020 tiek arī Azimuta sportistiem

© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns