Drukāt šo lapu

Latvijas čempionāts sprinta stafetēs

By Jūnijs 05, 2018 1756

Stafešu sacensībās MW21 grupā piedalījās 35 komandas. Četras no tām bija Norvēģijas komandas. Tā kā šīs komandas bija spēcīgas, tās protams ietekmēja arī Latvijas vadošo komandu vietu sadalījumu , jo Latvijas labākajām komandām bija jācīnās plecu pie pleca ar Norvēģijas izlases komandām kas startēja ārpus konkurences.

  AzimutsOK-Sm BJSS pirmajā komandā pirmo etapu veica Matīss Slikšjānis. Viņš stafeti  Artūram Pauliņam nodeva kā piektais priekšā palaižot Norvēģijas ceturtās komandas dalībnieku kā arī Kāpas, Ozona un Taka komandu sportistus. Artūram izmantojot savu ātrumu un pieredzi izdevās savu etapu veikt nevainojami un stafeti Agnijai Caunei nodot kā pirmajam ar 36 sekunžu pārsvaru pār Kāpas komandu. Kāpas komandai pēdējo

etapu veica pieredzējusī Latvijas izlases orientieriste  Irita Puķīte. Viņai kopā ar divām norvēģietēm izdevās panākt Agniju.  Tomēr skrienot uz farsta punktu Irita kļūdījās un Agnija atguva vadību. Tad sekoja garais etaps Agnija šajā etapā palika kopā ar Norvēģijas sportistēm un skrēja labo ceļa variantu pa ceļu, bet Irita izvēlējās skriet kreiso ceļa variantu kur bija jāskrien cauri bērnudārza teritorijai divas reizes skrienot cauri vārtiņiem. Šajā etapā Iritas izvēlētais ceļš un ātrums bija pārāks par Agnijas variantu un nākošajā KP Irita ieguva jau pusminūtes pārsvaru pār Agniju. Šī starpība tāda palika līdz finišam. Agnijas skrējiens atnesa Azimuts OK-Sm BJSS komandai sudraba medaļas. Cīņa bija sīva , jo trešajā vietā finišējošā vietējā Mežmalas/ Madonas pirmā komanda ar bijušo mūsu komandas biedru Artjomu Rekuņenko sastāvā  Azimuta komandai piekāpās tikai 11 sekundes. 

Šis brīdis tika ilgi gaidīts. Šī sudraba medaļa ir pašu grundzāliešu spēkiem izcīnīta un tāpēc tā ir vēl vērtīgāka nekā pirms gada Liepājā izcīnītā zelta godalga kad komandā startēja Artjoms.

Azimuts OK-Sm BJSS otrā komanda ar Ilgvaru Cauni , Artūru Gulbi un Lauru Savicku sastāvā finišēja devītajā vietā Latvijas čempionāta vērtējumā par divām sekundēm pārspējot IK Auseklis otro komandu.

Pie sudraba medaļas16 komandu konkurencē grupā MW14 tika arī Smiltenes BJSS komanda kurai pirmo etapu veica Agnese Jaunmuktāne. Savu etapu veiksmīgi konkurējot ar citu komandu puišiem viņa veica ar trešo rezultātu. Tālāk Renāram Kļaviņam izdevās šo komandas vietu uzlabot par vienu pozīciju. Anda Jaunmuktāne savukārt nosargāja savu komandas biedru veikumu finišējot nepilnas divas minūtes aiz pirmās vietas ieguvējiem IK Auseklis komandas un trīs minūtes pirms trešās vietas ieguvējiem Jelgavas Aļņa komandas.

Mūsu MW12 grupas labākā komanda tika pie sestās vietas 15 komandu konkurencē. Šī viņiem bija lieliska pieredze, jo komandas puišiem  Emīlam Tarasam un Adrianam Zaķim šīs bija pirmās stafešu sacensības. Viņu komandā  trešajā etapā skrēja Kitija Abula. Kitijai bija pieredze stafešu sacensībās , bet sprinta stafetēs šī arī viņai bija debija.

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 15 Jūnijs 2018 10:17

Saistītie raksti