Jūnijs 16, 2021

Latvijas čempionāts stafetēs 2013

By Septembris 10, 2013 13914

7. un 8.septembrī Ģikšos, Amatas novadā, notika Latvijas Čempionāts orientēšanās sportā vidējā distancē un stafetē. Vidējā distancē  startēja vairāk kā 600 dalībnieki 32 vecuma un meistarības grupās, bet trīs etapu stafetēs  158 komandas., kas sacentās 18 grupās.

Šogad sacensības organizēja divi orientēšanās klubi - OK Ozons un OK Meridiāns, sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju.

Izvēlētais sacensību apvidus bija gan tehniski, gan fiziski sarežģīts - purvi, grūti skrienami meži un vidējas reljefa formas palēnināja orientieristu soli un lika vairāk pievērsties kartei. Vidējā distancē vienīgo zelta medaļu no OK Azimuts-Sm BJSS komandas izcīnīja Videga Gaigala S-45 grupā.

Sudraba godalgu izcīnīja Ilgvars Caune V-14 (35 dalībnieki) Ilgvaram jau otrās sacensības pēc kārtas izloze bija piešķīrusi pirmo starta minūti. Acīmredzot te arī bija viens no iemsliem kāpēc Ilgvars šoriez piekāpās otrās vietas ieguvējam 31 sekundi.

Sudrabs arī Ilgvara treniņu biedram Matīsam Slikšjānim V-16 ( 23 dalībnieki). Līdz ar šo panākumu viņš izcīnīja vietu valsts izlasē startam Baltijas junioru kausā Somijā un Eiropas jauniešu čempionātā Portugālē.   Pie sudraba godalgas tiek arī Ieva Godiņa S-35 (10 dalībnieces.)

Bronzas medaļas izcīna Elīna Skopāne S-14 ( 21 dalībniece) un Arta Glāzere  S-16 (14 dalībnieces). Artai šis ir pirmais individuālais panākums Latvijas čempionātos. Ar sev netradicionālo 4. vietu šoreiz jāsamierinās Agnijai Caunei S-12.(26 dalībnieces). Kārtējo reizi ar lielisku startu pārsteidz Renārs Akmins V-12 (43 dalībnieki) Viņam tāpat kā klasesbiedrenei 4. vieta. 5. vieta Anetei Čamai S-16. Viņa jau dalību valsts izlasē startam rudens sacensībās bija nodrošinājusi iepriekšējās sacensībās. V-50 grupā (26 dalībnieki)  2. vietu izcīna valcēnietis Ēriks Ūdris, trešā vieta Pēterim Kokarēvičam un 4. vieta Guntaram Cīrulim.

Ar interesi gaidījām stafetes sacensības. Šeit vīriešu Elites grupā startēja 21 komanda. Uzvara tika prognozēta Alūksniešiem, jo viņu komandā startēja Pasaules čempuion Edgars Bertuks, valsts izlases dalībnieks Jānis Kūms un Pasaules karavīru čempionionāta sudraba medaļu ieguvējs Lauri Silds no Igaunijas.

Azimuta komandai pirmo etapu veica Otārs Putrālis viņš stafeti Artūram Pauliņam nodeva kā desmitais, zaudējot nedaudz vairāk kā sešas minūtes Jānim Kūmam kurš bija šī etapa līderis. Artūrs  savā etapā uzrādīja otro laiku, zaudējot vienīgi Edgaram Bertukam 7 sekundes. Artūram izdevās stafetes maiņu nodot jau  kā trešajam. Trešo etapu veica mūsu leģionārs no Lietuvas Viliuss Aleliūnas. Viņam izdevās Azimuta komandu pacelt uz otro vietu. Līdz ar to OK Azimuts-Sm BJSS komanda pirmo reizi Azimuta vēsturē tika pie godalgām Latvijas čempionāta vīru Elites stafetēs. Trešajā vietā finišēja pagājušā gada uzvarētāji Mežmalas MTB komanda no Madonas.

Šajās stafetēs tikām arī pie zelta medaļām. Tas izdevās S-16 grupas meitenēm. Pirmo etapu lieliski veica Pārsla Kupriša pārspējot tuvākās sekotājas par 5 minūtēm. Anete Čama  šo  pārsvaru palielināja vēl par 5 minūtēm un Arta Glāzere vēl par trijām minūtēm. Turpmākjās vietās palika Daugavpils Stigas  un Kāpa OK/Pierīgas BJSS meitenes.

S-14 grupas meitenes Zanda Stabiņa , Elīna Skopāne un Agnija Caune izcīnīja sudraba godalgas. Te gan jāpiebilst ka Agnija un Zanda ir S-12 grupas dalībnieces. Komandas interesēs viņas startēja kopā ar Elīnu S-14 grupā. Viņas piekāpās tikai Valmieras pirmās komandas meitenēm. Trešajā vietā atstājot rīdzinieces no IK Auseklis.

V-16 grupas puišu komandā kopā ar Matīsu Slikšjāni startēja 14-gadīgie Ilgvars Caune un Reinis Putrālis. Viņi noslēdza olimpisko sešinieku. V-12 grupas puišiem septītā vieta 11 komandu konkurencē. Šīs grupas meitenēm sestais rezultāts. Arī šeit Azimuta komandā stratēja jaunākas dalībnieces. Veterānu grupās V-170 Jānis Biezais, Aldis Lapiņš un Māris Stabiņš uzradija piekto rezultātu un V-145 grupā  Guntars Cīrulis, Juris Rudītis un Aigars Dudelis 10 rezultātu.

S-120 grupā Aiva Skopāne , Gunta Dudele un Aiga Dudele finišēja ar otro rezultātu. Tā kā Aiga nav reģistrējusies Azimuts rindās orientēšanās datu bāzē viņas medaļas nesaņēma.

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 10 Septembris 2013 06:32

Jaunākās ziņas

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

Baltijas čempionāts Šauļos

Panākumi Baltijas čempionātā Šauļu apkārtnē.

Azimuta 2021 treniņu seriāls

Aicinājums

Sveicam  Artūru Pauliņu un Azimuts OK-Sm BJSS vīriešu stafešu  komandu ar iegūtajām “Smiltenes novada Gada balvām sportā”!

Azimuts OK-Sm BJSS orientieristu veikums Latvijas kausa sacensībās 2020.

Atbalsti orientieristus Smiltenes novada Gada balvā sportā!

Latvijas čempionāts nakts distancē 2020

Mežmalu kausi 2020 tiek arī Azimuta sportistiem

© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns