Jūnijs 16, 2021

Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē 2017

By Septembris 11, 2017 3445

Zelta medaļas Latvijas čempionātā vidējā distancē izcīna Smiltenes BJSS sportiste Agnija Caune  un OK Azimuts veterāni  Videga Gaigala un Dainis Bormanis.

Zelta medaļas stafetē izcīna Smiltenes BJSS meitenes W-18 grupā Elīna Skopāne , Zanda Stabiņa un Agnija Caune.

 9. un 10. septembrī, Līgatnes apkārtnē notika orientieristu rudens sezonas centrālais notikums – Latvijas čempionāts orientēšanās sportā vidējā distancē un stafetē. Sacensību apvidum raksturīga gravu sistēma ar dažādiem mikroobjektiem un reljefa formām, prasīja no orientieristiem gan neierastu  etapu veikšanu , gan labu fizisko sagatavotību.

Pirms sacensību apbalvošanas sacensību rīkotāji, dalībnieki un skatītāji ar klusuma brīdi pieminēja aizsaulē aizgājušo Saldus orientēšanās dzīves vadītāju un treneri Ojāru Ulmani. Ojārs bija viens no Baltijas junioru kausa idejas autoriem un  pirmajiem organizētājiem.

 Meistarsacīkstēs vidējā distancē startēja ap  650 dalībnieki.

Vidējā distance veda gar dažāda lieluma Gaujas un Līgatnes upju gravām un caur labi skrienamiem priežu-egļu mežiem. Līgatnē Latvijas čempionāts atgriezās pēc 31 gada pārtraukuma, taču pēdējās Latvijas kausa sacensības – Cēsu rudens – Līgatnē notika 1997. gadā. 

Šis Latvijas čempionāts starp citiem izcēlās ar pēdējos gados nepieredzētu konkurenci, īpaši jau vīriešu elitē, kurā startēja visi Latvijas šī brīža labākie orientieristi. Pretendentu uz medaļām 36 vīru konkurencē bija daudz un iekļūt TOP 10 vien jau bija liels sasniegums.

Cīņā par Latvijas čempiona titulu vīru elitē devās 34 orientieristi, starp kuriem uzvarētāju  bija grūti.paredzēt.  5,8 kilometrus garajā distancē ar kāpumu 350 m un 25 kontrolpunktiem redzējām  tādus Latvijas izlases sportistus kā Edgaru Bertuku, Andri Jubeli, Dāvi Dišleru, Artjomu Rekuņenko, Rūdolfu Zērni, Artūru Pauliņu, Mārtiņu Sirmo, gan citus, un visi par nokļūšanu uz pjedestāla cīnījās  sīvi.

Šoriez triumfēja OK Alūksne pārstāvis Edgars Bertuks,  kurš finišēja pēc 41 minūtes 32 sekundēm. Viņš savu vidējās distances čempiona titulu atguva pēc 11 gadu pārtraukuma. 

 Otrais Andris Jubelis, trešajā vietā OK Azimuts sportists Artjoms Rekuņenko , kuram meža distancēs Latvijas čempionātos šis ir augstākais sniegums.

 Viņa kluba biedram Artūram Pauliņam šoreiz 14. vieta. Būdaskalna pārstāvim Anatolijam Tarasovam 16. vieta.

Sieviešu elitē viena no favorītēm uz uzvaru bija Sandra Grosberga, bet viņai spēcīgas konkurentes bija Laura Vīķe, Irita Puķīte, Līga Valdmane un, protams, arī citas sieviešu elites grupas dalībnieces - kopumā 15. Dāmām bija jāveic 4,5 kilometru gara distance.

Uzvara šoreiz Līgai Valdmanei no ZVOC. Viņa par deviņām sekundēm pārspēja Sandru Grosbergu un par sešām minūtēm trešās vietas ieguvēju Kristīni Bertuku.

No Smiltenes BJSS sportistiem zelta medaļu W-16 gupā  izcīnīja Agnija Caune. Viņai savu tuvāko sekotāju Aiju Deniju Trēziņu no ZVOC izdevās pārspēt par 4:36. Šajā grupā vēl veiksmīgs starts Zandai Stabiņai finišējot sestajā vietā.

Divas medaļas Smiltenes BJSS meitenēm tiek W-20 grupā , kur otrajā vietā Laura Savicka un trešā Jana Marta Ivanovska. Šī  vecuma junioriem trešais Matīss Slikšjānis. Līdz medaļām pavisam nedaudz sīvajā konkurencē pietrūkst mūsu 18 gadīgo grupu pārstāvjiem. Tā Ilgvars Caune finišē ceturtajā vietā- tikai trīs sekundes aiz trešās vietas ieguvēja. Piektajā vietā ir Elīna Skopēne.

Piektais rezultāts arī Renāram Kļaviņam M-14 grupā. Šī vecuma meitenēm šoreiz no sporta skolas meitenēm labāk veicas Anetei Annai Strazdiņai izcīnot  devīto vietu. Ar katru startu rezultāti aug Madarai Celmai. Viņai 10. vieta.  Savukārt daudzskaitlīgajā W-12 grupā kur startē 42 meitenes no mūsējām labāk veicas Agnijai Kalējai finišējot 13-tajā vietā. Tikai deviņas sekundes viņai piekāpjas Elīza Zeiļuka.

Panākumi arī Azimuts OK sportistiem veterānu grupās. Tiekam pie divām zelta medaļām. Tas izdodas  W-50 grupā Videgai Gaigalai un M-50 grupā Dainim Bormanim. Otrais savā grupā M-40 ir Otārs Putrālis . Trešajā vietā Aldis Lapiņš M-65. Pavisam nedaudz līdz goda pjedestālam veterānu daudzskaitlīgākajā grupā M-45, kur startē 33 dalībnieki  pietrūkst Mārim Stabiņam finišējot  6. vietā. M21B grupā Mārim Zeiļukam 4. vieta un Gaidram Caunem 5. vieta. Piektais rezultāts M21A grupā Rolandam Rudītim. Pārējie vidējās distances rezultāti šeit: http://okstiga.com/results/2017/lc_vid_rez.html

Meistarsacīkstēs  stafetēs - 168 komandas.

Savukārt Latvijas čempionātā orientēšanās stafetē pērn līderes dāmu elitē bija OK „Meridiāns” meitenes, kuras jau vairākus gadus ir uzskatāmas par galvenajām favorītēm gandrīz visās Latvijas stafešu sacensībās. Bija gana interesanti vērot, vai viņām čempionu titulu izdosies nosargāt arī šogad. Savu titulu Cēsiniecēm nosragāt izdevās. Otrajā vietā finišēja Kāpas komanda, bet trešajā vietā Cēsu Meridiāna otrā komanda. Azimuta komandai kurā startēja Laura Savicka , Jana Marta Ivanovska un Liene Brūvele augstā sestā vieta 16 komandu konkurencē.

  Tāpat aktuāls bija jautājums, kura komanda par čempioniem 24 komandu konkurencē kļūs Latvijas čempionāta stafetēs vīru elitē, jo jau divus gadus pēc kārtas tas bija  izdevies "Ozona" pārstāvjiem. Šoreiz čempionu godā tika   Saldus OK komanda.

Viņi komandas uzvaru veltīja trenerim Ojāram Ulmanim, kurš aizvadītajā nedēļā aizgāja mūžībā: "Ojārs noteikti bija šodien ar mums un emocionāli deva mums papildu spēkus šai uzvarai". Tā pēc finiša teica  OK Saldus 2.etapa veicējs K.Jaudzems.

 Savukārt jau otro gadu pēc kārtas otrajā vietā Azimuts OK-Sm BJSS komanda  ar Artjomu Rekuņenko , Artūru Pauliņu un Ilgvaru Cauni sastāvā. Trešie finišēja  IK Ausekļa komanda.

Zelta medaļas izcīnīja Azimuts OK-Sm BJSS zelta meitenes , kas šogad jau izcīnītajai zelta medaļai stafetēs Latvijas Jaunatnes olimpiādē, tagad pievienoja zelta medaļu Latvijas čempionātā grupā W-18.  Rīgas IK Ausekļa komandu Smiltenes BJSS audzēknes pārspēja par vairāk kā 15 minūtēm, bet trešajā vietā finišējušās Ogres pārstāves par 42 minūtēm.

Pie bronzas medaļas tiek arī Aldis Lapiņš. Viņš startēja grupā M195. Šī ir grupa kurā atļauts sastādīt komandu no dažādos klubos reģistrētiem dalībniekiem. Aldis startēja kopā ar vīriem no  OK Seniors. Viņiem bronzas medaļas. Tikai nepilna minūte līdz goda pjedestālam pietrūka Smiltenes  BJSS W-14 grupas meitenēm- Agnesei Jaunmuktānei , Madarai Celmai un Andai Jaunmuktānei.

W-12 grupas meitenes ar Aneti Stabiņu , Kitiju Abulu un Agniju Kalēju sastāvā uzrādīja astoto rezultātu. Te gan jāpiebilst ka pēc otrā etapa komanda bija otrajā vietā. Trešā etapa veicējai nepaveicās ar divu kontrolpunktu atrašanu, kas bija bedrēs.

M-145 grupā Azimuta komanda ar Aigaru Savicki, Juri Rudīti un Aigaru Dudeli sastāvā divpadsmit komandu konkurencē izcīnīja piekto vietu.

Pārējām četrām Azimuta pieaugušo un veterānu  komandām šoreiz dažādu iemeslu dēļ rezultāta nav. Secinājumus izdarot nācās secināt ka visu sezonu ir jāpiedalās stafešu sacensībās. Ja izdomā uzskriet stafeti tikai Latvijas čempionātā ne vienmēr var tikt pie rezultāta, jo  stafetēs ir cita spriedze kā skriet individuālajās sacensībās. Tāpat ir arī stafešu distanču plānošanas īpatnības, kur distance vairākās vietās šķērsojas un ir jābūt īpaši uzmanīgiem lai šajā ciparu un kontrolpunktu juceklī kas ir kartē ātrumā saprastu uz kurieni tad īsti jāskrien. Stafešu rezultāti šeit http://okstiga.com/results/2017/lc_staf_rez.html

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 11 Septembris 2017 13:45

Jaunākās ziņas

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter

Rakstu bildes

Baltijas čempionāts Šauļos

Panākumi Baltijas čempionātā Šauļu apkārtnē.

Azimuta 2021 treniņu seriāls

Aicinājums

Sveicam  Artūru Pauliņu un Azimuts OK-Sm BJSS vīriešu stafešu  komandu ar iegūtajām “Smiltenes novada Gada balvām sportā”!

Azimuts OK-Sm BJSS orientieristu veikums Latvijas kausa sacensībās 2020.

Atbalsti orientieristus Smiltenes novada Gada balvā sportā!

Latvijas čempionāts nakts distancē 2020

Mežmalu kausi 2020 tiek arī Azimuta sportistiem

© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns