Decembris 09, 2023

Sandrai Grosbergai septītā vieta Eiropas čempionātā sprintā

By Oktobris 04, 2023 255

 

 

 

  •  Azimuts OK-Sm BJSS sportiste un Latvijas izlases orientieriste Sandra Grosberga Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā individuālajā sprinta distancē ierindojusies 7. vietā. Šis ir Grosbergas līdz šim augstākais individuālais sasniegums starptautiskajos čempionātos.

    Sandra Grosberga bija vienīgā Latvijas izlases sportiste, kura sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas sacensības. Fināla sacensībās tūristu piepildītajās Veronas centra ielās Grosberga trīs kilometrus garo distanci veica bez ievērojamām kļūdām un demonstrēja augstu tempu. Šī kombinācija finišā ļāva ierindoties augstajā septītajā pozīcijā, 46 sekundes aiz uzvarētājas Sāras Hagstromas un tikai vienu sekundi aiz sestās vietas.

    Rezultāti

    Vieta

    Vārds

    Valsts

    Rezultāts

    Aiz līderes

    1.

    Sāra Hagstroma

    Zviedrija

    12:17

     

    2.

    Tuve Aleksandersone

    Zviedrija

    12:25

    +0:08

    3.

    Simona Aebersolda

    Šveice

    12:40

    +0:23

    4.

    Natālija Gemperle

    Šveice

    12:45

    +0:28

    5.

    Aleksandra Hornika

    Polija

    12:49

    +0:32

    6.

    Līna Stranda

    Zviedrija

    13:02

    +0:45

    7.

    Sandra Grosberga

    Latvija

    13:03

    +0:46

    7.

    Hanna Lundberga

    Zviedrija

    13:03

    +0:46

    Komentārs

    Sandra Grosberga: "Pēc Pasaules čempionātā izcīnītās 7. vietas biju ļoti priecīga, bet šodien zināju, ka varēju tikt sešiniekā, tāpēc ir nedaudz bēdīgi. Bet ir labi zināt, ka es to spēju. Šogad sekundes nav manā pusē, bet kaut kad būs!
    Distance likās vieglāka, nekā gaidīts, ļoti uzmanīgi lasīju karti uz priekšu un gaidīju kādu distanču plānotāja "triku", bet tas tā arī nepienāca. Iespējams, tieši liekas uzmanības dēļ distances beigu daļā zaudēju laiku. Biju ļoti gatava, biju kārtīgi izpētījusi apvidu ar Google Street View, zināju, kā izskatās pilsētas laukumi, ielas.
    Biju ļoti koncentrējusies tieši uz šodienu, tāpēc par turpmāko čempionātu neesmu tik ļoti domājusi. Sprinta stafetē ir iespēja būt diezgan augstu, un knock-out sprintā domāju, ka man ir izredzes cīnīties par vietu finālā.
    Nākotnē redzu iespēju uzlabot rezultātus gan meža, gan sprinta distancēs. Jāuzlabo pārliecība par saviem spēkiem, pat šodien, stāvot uz starta līnijas domāju par to, kā nu būs..."

    Distance

    Ar šo rezultātu Sandra Grosberga uzlaboja savu 2021. gadā Šveicē sasniegto 10. vietu EČ sprinta distancē. Starp Latvijas orientieristiem augstākus individuālos rezultātus Eiropas čempionātos savulaik sasnieguši vienīgi Mārtiņš Sirmais (divreiz 2. vieta vidējā distancē, 6. vieta sprintā) un Edgars Bertuks (5. vieta vidējā distancē).

     

    Eiropas čempionāta mājaslapa: https://www.eoc2023.it/

    Oficiālie rezultāti: https://eventor.orienteering.org/

    GPS sekošana: https://gps.tulospalvelu.fi/gps/2023eocSprintW/

 
 
 
Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 04 Oktobris 2023 20:26
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns