Septembris 18, 2021

Latvijas čempionāts sprintā un garajā distancē 2015

By maijs 18, 2015 7042

Ilgvars Caune un Jānis Nulle- Latvijas čempioni orientēšanās sportā garajā distancē.

 16. maijā Siguldā svētku laukuma apkārtnē notika Latvijas čempionāts orientēšanās sprintā.

Orientēšanās sprinta skrējiens kļūst arvien populārāks ne vien ārzemēs , bet arī Latvijā. Lai noskaidrotu labākos sprinta speciālistus Siguldā bija ieradušies ap 350 orientieristu.

Interesantākās cīņas vīriešu Elites grupā , kur startēja trīs Azimuts OK-Sm BJSS sportisti.

Otro vietu 20 dalībnieku konkurencē  3,3 km distancē,  piekāpjoties Andrim Jubelim deviņpadsmit sekundes, izcīnīja Artūrs Pauliņš, trešajā dalītajā vietā deviņas sekundes aiz Artūra  vēl viens Azimuta pārstāvis- Artjoms Rekuņenko- viņam dalīta vieta ar alūksnieti Edgaru Bertuku. Piektajā vietā septiņas sekundes aiz viņiem trešais Azimuta pārstāvis Vilius Aleliunas.

  Vietu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena izcīnīja Liene Brūvele S21A grupā.

 No jauniešiem vislabāk veicās Elīnai Skopānei S-16 grupā izcīnot 5. vietu un Matīsam Slikšjānim V-18 grupā arī finišējot piektajā vietā.

 

17. maijā Nītaures mežos notika Latvijas čempionāts garajā distancē, kurā sportistiem nācās pārvarēt nevienu vien līdzvērtīgu šķērsli, kā „ Stipro skrējienā”. Sacensībās piedalījās visi, kas uzskatīja , ka iespējams cīnīties ne tikai par čempiona titulu, bet arī pašam ar sevi un apliecināt sevi šādā distancē. Distanci vēl ekstrēmāku padarīja lietus , kas lija gandrīz visu laiku , arī apbalvošanas ceremonijas laikā.

Aldis Lapiņš atcerās ka līdzīgā apvidū un apstākļos pēdējo reizi bija skriets 1978. gadā Amatas apkārtnē , kur šogad notiks Baltijā lielākās sacensības Kāpa. Toreiz viņš Latvijas čempionātā skrējis Elites grupā un izcīnījis septīto vietu.

 Sacensību centrs  atradās blakus  Latvijas prezidenta dzimtas mājām.

Šajā apvidū sacensības nebija notikušas, kopš pagājušā gadsimta 70 gadiem. Apvidus distancēs  mainījās  no patīkami skrienama līdz pilnīgai Stipro skrējiena trasei. Pēc finiša šis apvidus tika nosaukts par slaveno Brantu mežu kvadrātā.

Šajā apvidū vairākiem Azimuts OK-Sm BJSS pārstāvjiem veiksmīgi starti. Tā V-16 grupā par Latvijas čempionu 29 dalībnieku konkurencē  kļuva  Ilgvars Caune.

 Čempiona godā  arī Jānis Nulle V-50 grupā.

Vīriešu Elites grupā 13,5 km garajā pārbaudījumā sacenšoties ar 30 sportistiem Artūram Pauliņam vēl viens sudrabs. Šoreiz  Artūrs piekāpās tikai pasaules čempionam Edgaram Bertukam nedaudz mazāk kā sešas minūtes.

Ātrākā Latvijas pārstāve S-21A grupā ir Liene Brūvele.

 Pirmo reizi šogad uz goda pjedestāla kāpa Pārsla Kupriša  izcīnot 2. vietu S-18 grupā.

Sudrabs arī Videgai Gaigalai S-45 grupā.  Tāpat veicas arī Jānim Biezajam V-65 grupā. Šajā grupā medaļa  par trešo vietu Kārlim Magonam. Trešā vieta arī Otāram Putrālim V-40 un Aldim Lapiņam V-60.

Sacensību rezultāti un pārējā informācija par sacensībām aplūkojama šeit:  http://ba2.lv/rezultati/index.php?s=lc&gs=2015

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 18 maijs 2015 13:52

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns