Septembris 18, 2021

Latvijas čempionāts rogainingā 2015

By Jūlijs 21, 2015 7963

18. jūlijā Gulbenes novada Rankas pamatskolas sporta laukumā tieši pulksten 12.00 tika dots starts Latvijas čempionātam rogainingā - šā gada vienīgajām diennakts rogaininga sacensībām Latvijā.
Paralēli diennakts sacensībām, kurās tika noskaidroti Latvijas čempionāta medaļnieki 15 dažādās grupās, norisinājās  arī 6 un 3 stundu sacensības.
Sacensību centrs atradās Rankas pamatskolā, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, celts tālajā 1887. gadā. Skolā mācījies arī šī raksta autors. Tās atrašanās vieta bija sacensību rajona vidusdaļā, kas pavēra dalībniekiem lieliskas izvēles iespējas.
Apvidus šogad bija ļoti kontrastains, bija gan ātri skrienami ceļi, gan izzūdoši meža celiņi un aizaugušas stigas. Sacensību rajonā tika izvietoti 76 kontrolpunkti no 3 līdz pat 10 punktu vērtībām.
Dalībniekiem bija iespēja apmeklēt  3 pilskalnus, atrasties Gulbenes novada augstākajā punktā - Stabu kalnā, kas vienlaicīgi ir arī Strūves ģeodēziskā loka mērījumu punkts "Ramkau", skatīt Rankas pagasta dižāko skujkoku Lejzemnieku egli un īpatnējo Divkāju ozolu, Gaiļa dīķi, Velniņa ezeru, Veco Druvienas skolu un Barona Volfa laikā celtu ķieģeļu cepli, kurš ražojis dakstiņus un ķieģeļus līdz pat pagājušā gadsimta 70-jiem gadiem. Pats cepļa skurstenis joprojām saglabājies labā stāvoklī. Vietējie iedzīvotāji šad tad pavasaros "iedarbinot" skursteni ar kādu siena ķīpu. Vilkme tam joprojām esot gana spēcīga. Viens no kontrolpunktiem atradās tiešā tā tuvumā un dalībniekiem bija iespēja novērtēt šo unikālo 19. gadsimta 60-jos gados būvēto, laika zoba neskarto, celtni.

Sacensības bija ļoti labi organizētas par to liecina viena no dalībniekiem teiktais. Citēšu Ēvaldu Žoglu:
"Ja tautieši rūpētos par savu zemīti tā, kā organizatoru komanda par šo pasākumu, Latvijā būtu tikai "parku rogainings". Sirsnīgs Paldies visiem, kas veidoja šos svētkus un piepildīja Rankas mežus, purvus un grāvjus ar adrenalīnu !!!"

 Sacensībās piedalījās arī  OK Azimuts orientieristi un citi Smiltenes novada sportisti.

3 stundu sacensībās 13 komandu konkurencē uzvarēja komanda” Svešā malā kā mežā”. Tajā startēja Ilze Spalviņa un Uldis Velps. Piektajā vietā Aldis Lapiņš ar komandu Pūznis@ Azimuts. Viņi nopelnīja vienu soda punktu, jo finišēja 27 sekundes pēc oficiālā finiša laika. Bez šī soda punkta viņiem būtu trešā vieta.

OK Azimuts  pārstāvēts bija arī sešu stundu sacensībās. Šeit 71 komanda konkurencē vislabākais rezultāts savācot 91 punktu  no mūsējiem Videgas Gaigalas komandai „Saule pāri visam”. Viņiem 15 vieta visu komandu vērtējumā un 4. vieta grupā XV. Tikai vienu punktu no viņiem atpalika Rolanda Rudīša komanda „French Toast Mafia”. 78 punktus savāca komanda „Tā ir”. Tajā startēja Vita Cīrule un Guntars Cīrulis. XV grupā viņiem astotā vieta.

24 stundu sacensībās augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja komanda Kikuti-99. Tajā startēja Jurģis Eberhards ar 13 gadīgajiem dēliem Rūdolfu un Renāru. Viņiem izdevās savākt 295 punktus 80 komandu konkurencē izcīnot 10. vietu un savā grupā MO finišējot sestajā vietā.

3. vietu grupā MSV izcīnīja komanda „Privātbūve” kurā startēja arī Vairis Krauklis.

3. vieta arī grupā WV Aivas Skopānes komandai „Daivas”

 MSV grupā 5. vieta Jāņa Biezā komandai LB-64.

  9 . vieta  grupā XO komandai”Superkleperīgs meža skuvums”. Komandā startēja Uldis un Aiva Kleperi.
Ar sacensību rezultātiem un fotogrāfijām varat iepazīties Latvijas rogaininga mājas lapā: www.rogaining.lv

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 21 Jūlijs 2015 22:06

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns