Drukāt šo lapu

Bohemia 2015

By Augusts 12, 2015 7057

 BOHEMIA 2015.

5.-9. augustā Azimuts OK-Smiltenes BJSS komanda piedalījās Čehijas lielākajās sacensībās Bohemia 2015.

Uz Čehiju devāmies 14 cilvēku delegācija - 11 audzēkņi , divi treneri un šoferis- pavārs- divu audzēkņu tētis vienā personā.

Lai iegūtu finansējumu ceļam uz šīm sacensībām tika rakstīts projekts. Tas tika iesniegts Smiltenes novada domē. Piešķirtā finansējuma apjoms 1003,77 Euro.

Projekta uzdevumi bija

 -Sekmēt atbalstāmo pašatdevi un profesionalitāti izvēlētajā aktivitātē, novērtējot viņu priekšzīmīgo attieksmi pret to;

 -Veidot Smiltenes novadā kvalitatīvāku, pieejamāku un daudzveidīgāku sporta vidi visām vecuma grupām; 

 -Popularizēt veselīgu dzīves veidu, sporta un brīvā laika lietderīgu pavadīšanu visām

vecuma grupām.

-Veicināt mērķtiecīgus bērnu un jauniešu sporta izglītības procesus;

- Stimulēt  valodu apguvi un integrāciju starptautiskā vidē;

- Veicināt sportistu iemaņu pilnveidošanu, nostiprināt interesi par izvēlēto sporta veidu.

- Popularizēt Smiltenes novadu aiz valsts robežām.

Sacensību apvidus ļoti kalnains ar laukakmeņiem , klintis , mežs ar labu un pēdējās divās dienās ar sliktāku skrienamību. Izcirtumos asie kazenāji un vietām rozes.

 Dzīvojām vietējā skolā uz grīdas ar saviem guļampiederumiem. Ēst gatavojām paši. Kas sakarā ar karsto laiku  + 38 grādi izvērtās par ekstrēmu pasākumu , jo nopirktie produkti, sakarā ar to ka nebija ledusskapja un aukstumsoma savas funkcijas karstumā nepildīja , tūlīt bija jānolieto. Lai kompensētu šķidruma zudumus  ēdām arbūzus un dzērām ābolu sulu.

 Sacensību centrs atradās kempingā. Pēc sākotnējās informācijas kempings ar baseinu. Mazliet bijām vīlušies kad noskaidrojās ka par baseinu organizatori nosaukuši tuvējo ezeru kuram ir maksas pludmale un kurā sacensību dalībniekiem ieeja bija par brīvu. Grūti bija aprast ar to ka tik netīrā ūdenī neviens no mums līdz šim nebija peldējies. Toties čehi uz šo vietu brauc un maksā par dzīvošanu kempingā lai tur varētu peldēties.

Sacensību centrā  iebraucām 4. augusta pēcpusdienā. Pēc iekārtošanās skolā devāmies uz treniņu kura uzdevums bija iepazīt vietējos apstākļus un atgūties no tālā ceļa.

Sacensībās tie audzēkņi kas ir Latvijas izlases dalībnieki un kandidāti startēja A grupās , pārējie B grupās.

Sacensību pirmā diena veiksmīga , jo trīs sportisti izcīnīja uzvaras savās grupās. Tas izdevās Agnijai Caunei D14A ,  Anetei Annai Strazdiņai D12B un  Renāram Kļaviņam H12B. Viņi pirmās dienas apbalvošanā saņēma balvas no sacensību atbalstītāja ICEBUG.

Šajā dienā labi starti arī  Mārim Stabiņam H45B 2.vieta , Hannai Gabrielai Ziemiņai 3. vieta  D12B  un Ilgvaram Caunem 3.vieta H16A.

Sacensību otrajā dienā ir  jāpaspēj no ekskursijas uz Českij raj  atpakaļ uz apbalvošanu , jo apbalvojamie šoreiz ir divi uzvarētāji- Ilgvars Caune H16A un Anete Anna Strazdiņa D12B.’

Šajā dienā veiksmīgi vēl ir Oto Rainers Strazdiņš otrā vieta  H16B , Māris Stabiņš 2. vieta H45B un Ronalds Orniks 3. vieta H14B. Labākais starts šajās sacensībās izdodas Matīsam Slikšjānim izcīnot 11. vietu spēcīgajā  grupā H18A kurā startēja 46 dalībnieki.

Trešajā dienā sacensību apvidus tas pats kas otrajā dienā. Arī šoriez ir iemesls steigties atpakaļ no ekskursijas. Šajā dienā bijām Liberecas zooloģiskajā dārzā. Šis ir vecākais zoodārzs Čehijā dibināts 1876 gadā.

Jau trešo dienu pēc kārtas uz goda pjedestāla tiek izsaukta Anete Anna Starzdiņa, toties pirmā uzvara ir trenerim Mārim Stabiņam. Otrais savā grupā ir  Renārs Kļaviņš un trešais Ilgvars Caune.

Sacensību ceturtā diena tiek reklamēta ar to ka netālu no sacensību centra atrodas veikals ar 140 saldējuma šķirnēm. Tam šajās dienās bija liela piekrišana , jo šī bija karstākā sacensību diena, kas ietekmēja arī sportistu rezultātus. Sacensību mediķiem darba netrūka.

No savas grupas jau finišējušā lietuvieša iegūstu informāciju ka mežā ir priežu biezokņi , kas ir jāšķērso. Ir doma vilkt orientēšanās formu ar garajām rokām , tomēr karstais laiks to neļauj.

 Karstums šoriez nespēja ietekmēt Aneti Annu Strazdiņu un Māri Stabiņu kas izcīnīja uzvaras savās grupās arī ceturtajā dienā.

Sacensību pēdējā dienā ir iedzīšana. Kā līderi savās grupās distancē dodas Anete Anna Stazdiņa un Māris Stabiņš. Viņiem izdodas nosargāt savas pozīcijas , šoreiz gan skrienot lēnāk un neuzrādot labākos laikus distancēs. Ar to pietiek lai sacensību kopvērtējumā viņi izcīnītu uzvaras.

Sacensību labākais starts izdodas Hannai Gabrielai Ziemiņai uzrādot labāko dienas rezultātu grupā D12B. Viņai izdodas pacelties no ceturtās vietas uz trešo un līdz otrajai vietai pietrūkst tieši viena minūte. Uz goda pjedestāla Anete un Hanna stāv blakus ar līdzpaņemto Latvijas karogu rokās.

 Kā otrais H16A grupā finišu sasniedz Ilgvars Caune. Šis ir mūsu delegācijas augstvērtīgākais rezultāts , jo grupā ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs un tajā startēja 36 dalībnieki.

Ar Čehijas apvidu ar apradusi arī Annija Slikšjāne iedzīšanā uzrādot otro labāko rezultātu savā D14B grupā un sacensību kopvērtējumā izcīnot 5. vietu.

Grupā H16B Oto Rainers Stazdiņš cenšas noķert trešajā vietā startējošo čehu , tomēr tas viņam neizdodas un Oto finišu sasniedz ceturtais.

Intriga ir grupā D16A kur Agnija Caune ir pilna apņēmības pacīnīties par medaļu. Distancē viņa dodas kā sestā. Viņai izdodas noķert divas čehietes kas startēja pirms viņas. Diemžēl neveiksmīgi salocītās kartes dēļ viņa nepamana labāko ceļa variantu un čehietes līdz finišam panākt vairs neizdodas neskatoties uz to ka Agnijai šajā dienā trešais labākais rezultāts. Arī šis ir augstvērtīgs rezultāts, jo grupā startē 39 meitenes. 22. vietu šajā grupā izcīna Zanda Stabiņa.

Grupā D16A kur startē 31 dalībniece Elīna Skopāne izcīna 17. vietu. Labākais starts viņai izdodas sacensību ceturtajā dienā kad viņai 13. vieta.

Sesto vietu iedzīšanā saglabā Renārs Kļaviņš H12B

OK Azimuts vadītājs Aldis Lapiņš startēja grupā H60A ar 37 dalībniekiem. Aldim astotā vieta sacenību kopvērtējumā. Divās no sacensību dienām viņam izdodas finišēt sestajās vietās.

Mūsu šoferīts Gaidars Caune arī piedalījās sacensībās grupā M35B. Viņam labākais rezultāts sacensību  trešajā dienā kad viņam trešā vieta. Diemžēl ceturtajā dienā izlaistais kontrolpunkts liedza iespēju pacīnīties par vietu sešiniekā.

Ceturtās dienas vakarā kad gaisa temperetūra vēl joprojām ir virs 30 grādiem notiek sacensības sprintā. Sprints interesants ar to ka sprinta distances vidū ir labirints.

Šeit uzvaras izcīna Agnija Caune , Matīss Slikšānis un Renārs Kļaviņš.

Otrajās vietās Hanna Gabriela Ziemiņa un Elīna Skopāne.

Trešajās vietās Anete Anna Strazdiņa, Oto Rainers Starzdiņš  un Māris Stabiņš.

 saite uz sacensību mājas lapu   http://ok-bor.cz/bohemia2015/?lang=en

foto šeit   http://foto.inbox.lv/stabinens/Bohemia-2015

 

Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 12 Augusts 2015 22:12