Augusts 12, 2022

Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē 2015

By Septembris 06, 2015 7514

Par Latvijas čempioniem vidējā distancē kļūst Agnija Caune , Artūrs Pauliņš un Kārlis Magons.

Pagājušās nedēļas nogalē mežos pie Amatciema tika sadalītas Latvijas čempionāta medaļas vidējā distancē un stafetē. Vidējās distances sacensībām bija pieteikušies 642 sportisti,  bet stafetēs uz starta stājās 160 stafešu komandas.

Latvijas čempionāts 5. un 6.septembrī notika šogad jau orientieristu apmeklētā apvidū - orientēšanās trīsdienu “Kāpa” pirmās un otrās dienas sacensības notika turpat, kur šoreiz notika Latvijas čempionāta   cīņas.
Sestdien, no 13.00 līdz 17.00 notika vidējās distances sacensības.

Sacensību apvidus bija atbilstošs vidējai distancei ar sīkām vasarā aizaugušām taciņām , pamežu un daudziem sīkiem purviņiem.

 Vēlākajās minūtēs startējošajiem distancē nācās piedzīvot spēcīgu lietu.

 Azimuts OK-Sm BJSS komandu Latvijas čempionātā vidējā distancē pārstēvēja 39 dalībnieki. Desmit no viņiem izcīnīja Latvijas čempionāta medaļas. Tajā skaitā trīs Latvijas čempionāta zelta medaļas.

S-14 grupā kurā startēja 21 dalībniece par čempioni kļuva Smiltenes BJSS audzēkne grundzāliete Agnija Caune. Agnija 2,1 km garo distanci ar deviņiem kontrolpunktiem veica ar rezultātu 18:50.

 Otrās vietas ieguvēju Annu Emīliju Sutu no Valmieras ZVOC viņai izdevās pārspēt par minūti un sešām sekundēm. Vēl jāpiebilst ka Latvijas čempionāta medaļa Agnijai bija pašas sarūpēta dāvana dzimšanas dienā un  ka Agnija ir šāgada Pasaules skolēnu čempione tieši vidējā distancē.

Vīriešu Elites grupā 5,7 km distancē ar 27 KP kurā startēja 36 dalībnieki par Latvijas čempionu vidējā distancē pirmo reizi savā karjerā kļuva vēl viens grundzālietis Artūrs Pauliņš. Artūrs distanci sāka pirmajā punktā atzīmējoties ar 23 rezultātu. Tālāk Artūram izdevās nevainojams skrējiens septītajā KP izvirzoties pirmajā vietā un šo vietu saglabājot līdz finišam. Savus tuvākos sekotājus Jāni Tamužu un Andri Jubeli pārpējot attiecīgi par 2:04 un 2:08. Artūra rezultāts 37:12.

Par Latvijas čempionu V-65 grupā  uzvarot ar vairāk kā trīs minūšu pārsvaru tika kronēts vecmeistars Kārlis Magons . Kopā ar viņu uz goda pjedestāla saņemt sudrabu kāpa Jānis Biezais. Tā kā šajā grupā Azimuts svienēja dubultuzvaru.

Ar Latvijas čempionāta sudraba medaļu savu kolekciju  papildināja Ilgvars Caune V-16 grupā. Šoreiz Ilgvars piekāpās Pasaules skolēnu čempionam Fricim Spektoram no IK Ausekļa.

Pie sudraba godalgas tika arī   Jānis Nulle V-50 un Videga Gaigala S45. Videgas komandas biedrenei Vitai Cīrulei šajā grupā piektā vieta.

Mūsējiem neizpalika arī bronzas godalgas. Tās izcīnīja Ieva Godiņa S-35 , Otārts Putrālis V-40 un  Aldis Lapiņš V-60.

Grupās kur Latvijas čempionāta medaļas netika izcīnītas balvu par uzvaru SA grupā saņēma Liene Brūvele un balva par trešo vietu VA grupā tika pasniegta Ilmāram Ķauķītim.

Stabilu sniegumu jau trešo Latvijas kausa posmu pēc kārtas izcīnot ceturto vietu rāda Matīss Slikšjānis V-18 grupā. Ar ceturto vietu spēcīgajā S-16 grupā nācās samierināties arī Elīnai Skopānei.

Nedaudz līdz godalgoto trijniekam kuplajā S-12 grupā kur startēja 27 dalībnieces pietrūka Anetei Annai Strazdiņai un Hannai Gabrielai Ziemiņai izcīnot attiecīgi piekto un sesto vietu. Anete Anna bija viena no tām dalīniecēm kam nācās visu distanci veikt stiprā lietū.


Svētdien 11.00 tika dots starts allaž aizraujošajām stafešu sacensībām.

Stafetēs jāatzīmē Azimuta veterānu komandu veiksmīgais sniegums , jo visas komandas izcīnīja godalgotās vietas.  Tā grupā V170 (skaitlis nozīmē komandas trīs dalībnieku gadu summu) vienpadsmit komandu konkurencē uzvarēja komanda kurā startēja Jānis Biezais , Kārlis Magons un Mārtiņš Godiņš. Otrā vieta Azimuta sieviešu komandai grupā S-120 (10 komandas). Komandā startēja Vita Cīrule , Videga Gaigala un Ieva Godiņa. Tāpat Azimutam otrā vieta arī superveterānu grupā V-195 (piecas komandas). Šī bija vienīgā grupa kurā pēc nolikuma drīkstēja iekļaut citu klubu orientieristus. Aldim Lapiņam tas veiksmīgi izdevās piesaistot savā komandā Gunti Upaceru un Ilmāru Limbēnu.

Azimuta veterāniem arī bronzas medaļas. Tas izdevās V-145 (12 komandas) grupā startējošajiem Jānim Nullem , Dainim Bormanim un Mārim Stabiņam.

No Smiltenes BJSS četrām bērnu  komandām panākums S-18 grupas meitenēm Pārslai Kuprišai , Elīnai Skopānei un Laurai Savickai izcīnot otro vietu.

Spēcīgākajā V21 grupā startēja 25 komandas. Mūsējiem šoreiz līdz godalgām pietrūka nepilna minūte finišējot ceturtajā vietā. Komandā startēja Artjoms Rekuņenko , Matīss Slikšjānis un Artūrs Pauliņš. Šeit jāatzīmē Artūra lieliskais skrējiens uzrādot labāko etapa laiku no visiem 75 dalībniekiem. Azimuta otrā komanda šajā grupā izcīnīja 12. vietu. Tajā startēja Ilgvars Caune , Otārs Putrālis un Ilmārs Ķauķītis. Par Latvijas čempioniem kļuva Ozons pirmā komanda ,aiz sevis atsātājot Mežmalas/ Madona  un sava kluba otro komandu.

 Latvijas čempionātu  rīkoja Latvijas Orientēšanās federācija, orientēšanās klubs “Kāpa” un to atbalstīja Amatas novada dome. Vairāk par tā norisi var lasīt mājaslapā www.kapaok.lv.

Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 06 Septembris 2015 22:28

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns