Augusts 12, 2022

Baltijas junioru kauss 2015

By Novembris 05, 2015 6720

Azimuta sportistu starti Baltijas Junioru kausā

Latvijas jauniešu un junioru izlase noslēgusi sezonu ar Baltijas Junioru kausu, kas 31.oktobrī un 1.novembrī  norisinājās Zviedrijā, Smolandes apgabalā.

 Sestdien notika sacensības garajā distancē, bet svētdien – jauktajās  stafetēs.

Baltijas Junioru kausā (BJC) piedalījās sešu valstu pārstāvji. Pārstāvētas bija trīs Baltijas valstis, Polija, Smolande, Dienvidzviedrija, kā arī Somijā dzīvojošo zviedru kopiena.

Ar tik plašu dalībnieku sastāvu BJC parasti ir lieliska iespēja gūt starptautisko sacensību pieredzi un arī iespēja satikt vienaudžus no kaimiņvalstīm.

Sacensībās piedalījās arī Azimuts OK- Smiltenes BJSS sportisti Ilgvars Caune un Matīss Slikšjānis. Viņi abi startēja M-18 grupā. Ilgvaram gan vēl jāstartē 16 gadīgo grupā, bet izlases treneri viņam uzticēja vietu 18 gadīgo grupā.

Sacensībām izvēlētais apvidus bija diezgan pateicīgs Baltijas valstu sportistiem – Zviedrijai neraksturīgi maz akmeņu, daudz purvu un aizaugušu izcirtumu, kas neļāva ātri pārvietoties apvidū, taču distanču plānojums abās sacensību dienās piedāvāja daudz skriešanas pa ceļiem. Apvidus īpatnības gan mājiniekiem zviedriem tāpat neliedza dominēt visās vecuma grupās.

Garajā 7,4 km distancē Matīss  finišēja ar rezultātu 52:01. Šis rezultāts Matīsu ierindoja desmitajā vietā. Uzvarētājam Matīss piekāpās tikai 3:01.  Ilgvara starptautiskā debija 18 gadīgo grupā viņam atnesa 18-to vietu., uzvarētājam zaudējot 6:31. Tas viņam izdevās 33 dalībnieku konkurencē.

 Otrajā sacensību dienā sportistus sagaidīja jauktā stafete ar 6 cilvēkiem komandā, pa vienam no katras grupas. Organizatori gan bija nedaudz pārspīlējuši ar distanču garumiem un pārvērtējuši apvidus skrienamību, kā rezultātā dalībniekiem bija jāveic vēl viena garā distance, etapu uzvarētāju laikiem variējot no 40 minūtēm līdz pat stundai. Spēcīgākajā Latvijas komandā, kura finišēja 6. vietā, startēja Endijs Titomers un Elizabete Blūmentāle (SV18) pirmajā etapā, Otrajā etapā devās SV16 grupu sportisti Ilgvars Caune un Laura Elīza Lapiņa,  Trešajā etapā juniorei Sandrai Grosbergai izdevās ļoti veiksmīgs starts, paceļot komandu uz stabilu 6. vietu, ko junioram Alvim Reinsonam ceturtajā etapā  atlika noturēt.  Sacensībās apbalvoja labākās sešas komandas.

  Komanda kurā startēja Matīss finišēja astotajā vietā. Sacensībās startēja 34 stafešu komandas no kurām ar rezultātu finišēja 26 komandas.

Valstu kopvērtējumā pēc abām sacensību dienām Latvijai 4. vieta, pavisam nedaudz zaudējot Somijas zviedru komandai. Pirmās divas vietas Dienvidzviedrijas un Smolandes komandām, taču Lietuvu, Igauniju un Poliju latviešiem šogad izdevās pārspēt.

Ar saviem iespaidiem dalās arī treneris Artūrs Pauliņš:

„Jāsāk ar to, ka bija ļoti liels prieks darboties ar tik motivētu izlasi. Patika kopējais kolektīvs un atmosfēra, kāda valdīja komandā. Šī man bija svarīga pieredze trenera darbā. Izdevās divu dienu laikā saskatīt patiešām lielus talantus un talantiņus, ceru, ka darbs ar viņiem nākotnē ritēs pareizajā virzienā. Tāpat ceru, ka abi junioru izlases "veterāni" - Sandra un Alvis -  ienāks elitē un būs cieti rieksti jau pieredzējušiem orientieristiem, ļoti patīk viņu darba ētika un attieksme, kas jau veido pusi no sasniegumiem. Liels paldies par doto iespēju darbā ar jaunajiem Latvijas talantiem, visu darīju pēc labākās sirdsapziņas. Ceru, ka man kā trenerim tiks dota iespēja arī nākotnē.”

Sacensību rezultāti un pārējā informācija šeit :

http://www.orientering.se/Distrikt/SmalandsOrienteringsforbund/BalticJuniorCup/Results/

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 05 Novembris 2015 22:56

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns