Decembris 02, 2021

Pasaules čempionāts Rogainingā

By Augusts 21, 2017 4022

Pasaules čempionāts Rogainingā.

No 18. līdz 19. augustam Rāznas Nacionālā parka teritorijā norisinājās Pasaules čempionāts rogainingā (World Rogaining Championships 2017), pulcējot ap 990 labāko šī izturības sporta veida sportistu no visas pasaules.

Pasaules čempionāts rogainingā notika jau piecpadsmito reizi, bet Latvijā šāda mēroga sacensības norisinājās pirmo reizi. Sacensībām bija reģistrējušies ap 990 dalībnieku. Pārstāvētas bija  27 valstis, tai skaitā Latvija, Krievija, Igaunija, Ukraina, Japāna, Austrālija, Jaunzēlande, Dienvidāfrikas Republika, Čehija, Somija, Kanāda, Nīderlande. Ar rezultātu finišēja 410 komandas. Astoņas komandas par dažādiem pārkāpumiem tika diskvalificētas. Savukārt 35 komandas uz starta neizgāja.

Rogainings ir apvidus orientēšanās komandu sporta veids īpaši garā distancē. Komandas, kas sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem, 24 stundu laikā apmeklē plašā teritorijā izvietotus kontrolpunktus. Komandas uzdevums ir, brīvi pārvietojoties – skrienot vai ejot apvidū – un orientējoties ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kas tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu sacensībās noteiktajā kontrollaikā. Vadošās komandas sacensību laikā var pieveikt pat 140 kilometru.

“Šī Latvijai bija lieliska iespēja organizēt pasaules mēroga sacensības un dot iespēju Latvijas orientēšanās sporta entuziastiem mēroties spēkiem ar labākajiem pasaules rogaineriem. Tā kā sacensības norisinājās Latgalē, šī bija arī iespēja parādīt cittautiešiem Latviju – unikālās dabas vērtības, ainavas, kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijas.

 Čempionāta ieskaites daļa norisinājās 24 stundas no 18. augusta plkst. 12.00 līdz 19. augusta 12.00. Informācija par sacensību norisi un rezultātiem pieejama oficiālajā pasākuma mājas lapā.

Sacensību centrs tika izvietots Dagdas novada Andzeļu pagasta Mamonovā, bet kontrolpunkti – aptuveni 250km2 plašā teritorijā: Dagdas novada Andzeļu, Andrupenes un Ezernieku pagastos, kā arī Rēzeknes novada Kaunatas un Mākoņkalna pagastos.

Vairāku valstu konkurencē Starptautiskā rogaininga federācija (International Rogaining Federation) 2014. gadā piešķīra tiesības organizēt pasākumu Latvijas Orientēšanās federācijai sadarbībā ar orientēšanās klubu “Ziemeļkurzeme”. Pasaules čempionāts rogainingā 2016. gadā norisinājās Austrālijas centrālajā daļā, vēl gadu pirms tam – Somijā, aiz Ziemeļu polārā loka.  Šis bija lielākais rogaininga pasākums tuvāko divu gadu laikā, jo nākamais Pasaules čempionāts rogainingā notiks vien 2019. gadā Spānijā.

Pasākumu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) sadarbībā ar orientēšanās klubu “Ziemeļkurzeme”.

No Azimuts OK sportistiem Pasaules čempionātā Rogainingā piedalījās vairākas komandas.

Visaugstāko vietu no Azimutiešiem izcīnīja komanda Blomes trio. Komandā startēja Jurģis Eberhards ar dēliem Rūdolfu un Renāru. Viņi savāca 278 punktus. Visu komandu vērtējumā izcīnot 69 vietu. Savā grupā MO viņiem 39 vieta.

Panākums Azimuta sportistam Jānim Biezajam , kas kopā ar cēsinieku Uldi Alksni izcīnīja uzvaru superveterānu grupā MUV. Visu komandu vērtējumā viņiem 90. vieta.

131. vieta visu koamandu vērtējumā Azimuta sportistēm Aivai Skopānei un Dacei Ikšelei. Viņas savāca 230 punktus, savā grupā WV finišējot ar  devīto labāko punktu summu.

136. vieta visu komandu vērtējumā Rolanda Rudīša koamndai, kurš starēja kopā ar Edgaru un Inesi Kokorevičiem. XO grupā viņiem 44 vieta ar 227 punktiem.

202. vieta visu koamandu vērtējumā Ievai Godiņai un Mārtiņam Godiņam. Savā grupā XV viņiem 33 labākā punktu summa- 194 punkti.

249. vieta visu komandu vērtējumā  Videgai Gaigalai un Kasparam Liepiņam. Savā grupā XV viņiem 43 labākā punktu summa-177 punkti.

Man pašam bija lielsika iespēja būt sacensību rīkotāju komandā. Tā bija lieliska pieredze. Strādāt komandā kur katrs zin kas un kad viņam jādara. Protams tā bija arī liela atbildība, jo izvietot KP apvidū Pasaules čempionātā tomēr ir kas cits nekā to darīt vietēja mēroga sacensībās.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 21 Augusts 2017 23:08

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns