Augusts 12, 2022

Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetēs.

By Septembris 09, 2018 2114

 

                                                                                                            Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetēs.

 

Azimuts OK-Sm BJSS komandai medaļu raža Latvijas čempionātā vidējā distancē un stafetēs.

  1. gada Latvijas čempioni vidējā distancē un stafetē 8. un 9. septembrī tika noskaidroti Siguldas Futbolgolfa parkā, Turaidā, kur vēl pirms nepilna mēneša tika sadalītas Pasaules čempionāta medaļas.

Latvijas mēroga sacensības šajā apvidū pēdējo reizi norisinājās 2014. gadā. Apvidū mijas Gaujas nogāzes sānu ielejas ar purvainām un līdzenām kartes daļām. Pārsvarā jauktu koku mežs ar dažāda lieluma takām un ceļiem. Augstumu starpība apvidū 95m. 

Azimuts OK-Sm BJSS sportisti no Latvijas čempionāta atgriezās ar labu medaļu ražu. Sacensībās bija gan priecīgi brīži, gadījās arī pa kādai neveiksmei, bet orientēšanās sports jau ar to ir interesants ka ir grūti prognozēt notikumu gaitu.

Dalību vidējā distancē bija pieteikuši gandrīz 700 dalībnieki, kuru vidū arī virkne elites sportistu.

 Vīriešu Elites grupā sekojām līdzi Azimuts OK sportista grundzālieša Artūra Pauliņa sniegumam. 35 dalībnieku konkurencē Artūrs izcīnīja otro vietu. Piekāpjoties tikai 2012. gada Pasaules čempionam šajā distancē Edgaram Bertukam. Edgara pārsvars pār Artūru 5,1km km distancē ar kāpumu  250 m bija +1:13.

Būdaskalna pārstāvis Anatolijs Tarasovs Bertukam piekāpās +6:25 izcīnot 8. vietu.

Šajā gadā no juniores par pilntiesīgu sieviešu Elites grupas dalībnieci ir izaugusi Laura Savicka. Viņai 7. vieta 17 dalībnieču konkurencē.

Junioru grupās tiekam pie visa kaluma medaļām.

Mūsu junioriem ILgvaram Caunem un Matīsam Slikšjānim abiem izdodas tikt uz goda pjedestāla. Ilgvars tiek pie Latvijas čempionāta zelta medaļas un Matīss pie bronzas godalgas.

W-20 grupā sudraba godalga Smiltenes BJSS audzēknei.

W-18 grupā veiksmīgākā šoreiz Zanda Stabiņa izcīnot 5. vietu.            

W-14 grupā ar vairāk kā divu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju zelta medaļu izcīnīja Agnese Jaunmuktāne.

Veiksmīgs starts arī mūsu mazākajām meitenēm W-12 grupā kur Kitija Abula tiek pie sudraba godalgas un Anete Stabiņa papildina savu ceturto vietu kolekciju. Šī grupa ir viena no daudzskaitlīgākajām ar 41 dalībnieci.

W-40 grupā uz goda pjedestāla trešā pakāpiena tiek Ieva Godiņa. Savukārt W-50 grupā Azimuts svin dubultuzvaru. Pirmajā vietā Dace Ikšele un otrajā vietā Videga Gaigala.

M-40 grupā uzvaru svin Mārtiņš Godiņš. Šajā grupā cīņa īpaši sīva, jo trešajā vietā finišējušais rauzēnietis Toms Veits  Mārtiņam piekāpās tikai 19 sekundes. Atzīstams sniegums arī Mārim Zeiļukam izcīnot 6. vietu. Tāpat veicas arī Aigaram Dudelim M-55 grupā.

Kupli OK Azimuts pārstāvēts M-65 grupā kur bronzu izcīna Jānis Biezais , ceturtajā vietā Māris Lapiņš un piektajā vietā Aldis Lapiņš.

Visus rezultātus meklē http://lc.lof.lv/2018-lv/videja/

 

Ar lielu nepacietību tika gaidīts stafešu sacensību starts. Vislielākais uztraukums pašiem mazākajiem 12- gadīgo grupu dalībniekiem. Arī par konkurenci šajās grupās nevar sūdzēties gan meitenēm  gan puišiem uz starta nostājas 12 komandas.

Panākums izcīnot trešo vietu Smiltenes BJSS meitenēm grundzālietēm Anetei Stabiņai , Martai Morītei un Kitijai Abulai. Martai šīs bija pirmās stafešu sacensības.

Olimpiskajā sešiniekā izcīnot piekto vietu tiek arī Smiltenes puiši  Emīls Tarass , Adrians Zaķis un Jānis Ošiņš.

 W-14 grupā sagādājot prieku savai trenerei Lienei Brūvelei zelta medaļas izcīna Smiltenes BJSS audzēknes Agnese Jaunmuktāne , Madara Celma un Anda Jaunmuktāne.

W-18 grupā Azimuts OK-Sm BJSS meitenēm Elīnai Skopānei, Zandai Stabiņai un Agnijai Caunei sudraba godalgas.

Lielākā intriga protams par to kura komanda šoreiz uzvarēs vīriešu stafetē. Uz starta stājas 26 komandas.  Pēc pirmā etapa vadībā izvirzījās Mežmalas/ Madona komanda ar Artjomu Rekuņenko. Nepilnas 30 sekundes aiz viņa trešajā vietā stafeti Artūram Pauliņam nodod Matīss Slikšjānis. Artūram Pauliņam izdodas Azimuts OK-Sm BJSS komandu izvirzīt pirmajā vietā stafeti Ilgvaram Caunem nododot ar 3 minūšu pārsvaru pār Ogres komandu. Turpat ir arī Saldus un Alūksnes komandas.  Ilgvars savu etapu sāk veiksmīgi skatītāju kontrolpunktā saglabājot vadību. Tomēr nākošā punkta meklējumos ieguldītais laiks ir liktenīgs un Ilgvaru apsteidz Edgars Bertuks , finišējot minūti pirms Ilgvara. Trešā vieta Ogres komandai.

Azimuts OK-Sm BJSS vīriešu komandai šis ir pagājušā gada rezultāta atkārtojums un varam būt lepni ka šī otrā vieta izcīnīta pašu spēkiem. Vēl lielāka nozīme šim panākumam ir tādēļ ka to spēja sasniegt viena pagasta kurā nav pat 1000 iedzīvotāju – Grundzāles puiši. Viņus pārspēt izdevās tikai pasaules čempiona Edgara Bertuka komandai.

Citējot Artūra Pauliņa vārdus: „Ja nav izcīnīts zelts, tad vēl ir pie kā strādāt.” Esam pārliecināti ka Grundzāles puikas pie sasniegtā neapstāsies un šis sapnis zelta medaļa Latvijas stafešu čempionātā piepildīsies.

Debitējot stafešu sacensībās Latvijas čempionātā komanda Būdaskalns ar Anatoliju Tarasovu ,Jāni Dudeli un Jurģi Dudeli sastāvā izcīnīja 16. vietu. Savukārt Smiltenes BJSS sieviešu komandai 9. vieta.

Pie panākumiem tiek Azimuts OK veterānu komandas.

 Zelta medaļas grupā M-145 (dalībnieku gadu summa) izcīna Azimuta otrā komanda kurā startēja  Māris Stabiņš, Dainis Bormanis un Mārtiņš Godiņš.

Trešā vieta grupā M-195 Azimuta komandai ar Māri Lapiņu , Aldi Lapiņu un Jāni Biezo sastāvā.

Jāpiebilst ka pirms nedēļas 2. septembrī Kadagā notika Klubu  stafetes kur Azimuts OK-Sm BJSS komanda startējot bez Artūra Pauliņa (Artūrs startēja Pasaules kausa etapā Norvēģijā) izcīnīja godalgoto 4. vietu 56 komandu konkurencē.

 Komandā startēja Matīss Slikšjānis , Mārtiņš Godiņš , Otārs Putrālis , Agnija Caune , Liene Brūvele , Laura Savicka , Anete Stabiņa , Agnese Jaunmuktāne , Renārs Kļaviņš un Ilgvars Caune.

 

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns