Oktobris 18, 2021

RUSJ 2013 (Azimuts Krievijā)

By Jūlijs 16, 2013 8648

No 11.-14. jūlijam desmit Azimuts OK sportisti un Smiltenes BJSS  jaunie orientieristi startēja Krievijas Pleskavas apgabala orientēšanās festivāla «АЛОЛЬ - 2013» ietvaros notiekošajās trīsdienu sacensībās «Русь 2013». Ceļā uz sacensībām nācās  četras stundas pavadīt  robežpunktā Burački. Lai nokļūtu sacensību centrā pēdējos 3 kilometrus braucām pa meža ceļu, kas atgādināja ceļus kādi pie mums mežā bija 80-tajos gados.

Nācās lavierēt starp kokiem apbraucot lielo un dziļo peļķu vietas. Sacensību organizatori mūs laipni sagaidīja un ierādīja telšu vietas blakus priedīšu jaunaudzei kura bija pilna ar meža zemenēm. Līdz ar to pārtikas programma jau daļēji bija atrisināta. Vispirms devāmies treniņdistancē lai iepazītu karšu zīmētāja rokrakstu. Secinājām ka vietām lai saprastos ar karti nāksies likt lietā fantāziju un iztēli, jo daudzās vietās kartes zaļā krāsa bija stipri pārspīlēta. Tāpat upes krasti kas bija zīmēti kā klajumi, bija aizauguši ar nātrēm un nebija skrienami. Deviņgadīgās grupas dalībniece Hanna Gabriela Ziemiņa treniņdistancē izvēlējās veikt vienu etapu gar upi. Tomēr lai tiktu uz priekšu nācās trenera vadībā brist pa upi, jo krasti bija aizauguši.

Sacensību pirmajā dienā sacentāmies sprintā. Visa sprinta distance šoriez bija izveidota mežā un mums šī bija pirmā reize, kad skrējām sprintu mežā izmantojot karti ar sprinta mērogu 1:5000. Pēc finiša varējām izdarīt secinājumus ka  distances sākumā vajadzēja skriet lēnāk lai nekļūdītos un tādējādi nezaudētu dārgo laiku. Pirmajā dienā dubultuzvara  D-12 grupas meitenēm Agnijai Caunei un Zandai Stabiņai. Labāko laiku M-14 grupā uzrāda arī Ilgvars Caune. Otrajās vietās D-9 grupā H.G. Ziemiņa un M-60 grupā Aldis Lapiņš. Trešais M-45 grupā Māris Stabiņš.

Otrajā dienā garajā distancē nācās atkal pierast pie kartes mēroga kādā nekad nebija skriets. Šoreiz tas bija 1:12500. Šajā dienā veiksmīgākā H.G.Ziemiņa. Viņai izdevās uzvarēt un divu dienu summā pacelties uz pirmo vietu. Līdera pozīcijas grupās zaudēja A.  un I. Caunes. Tāds pats veikums kā pirmajā dienā izdodas Z.un M.Stabiņiem un A.Lapiņam. Trešie finišē Matīss Slikšjānis M-16 grupā un Elīna Skopāne D-14 grupā. Veiksmīgāk kā pirmajā dienā distanci veic Māris Lapiņš M-60 un Mārtiņš Mārcis Leimanis M-18. Vakarā notiek volejbola turnīrs kur Azimuta jaunieši izveido kopēju komandu ar Pleskavas jauniešiem. Ir gūta arī atziņa ka skolā krievu valoda ir jāmācās cītīgāk , jo daudziem šī ir pirmā reize kad krievu valoda ir jālieto reāli lai saprastos ar vienaudžiem, nevis mācību stundā. Bērni nāk pie treneriem un jautā kā pateikt kādu vārdu krievu valodā un lūdz iztulkot krievu jauniešu teikto. Lai saprastos noder arī angļu valoda. Ir iegūti jauni draugi un vakarā dodoties uz teltīm nonākam pie secinājuma ka rīt tiksim skaidrībā (Разберйомся) kurš tad ir stiprāks.

Trešajā dienā iedzīšanas distancē kā pirmā dodās H.G. Ziemiņa. Viņa arī finišē pirmā un varam priecāties par pirmo zelta medaļu. Medaļu raža turpinās D-12 grupā Agnijai izdodas distancē panākt un apdzīt Zandu. Skrienot uz priekšpēdējo KP viņa apdzen arī sacensību rīkotāju mazmeitu Mašu Ņikitinu un finišē pirmajā vietā. Drīz pēc tam klāt ir arī Zanda izcīnot trešo vietu. M-14 grupā dzenoties pakaļ līderim Ilgvars Caune tomēr kļūdās un šoriez viņam sudrabs. Finišā pārsteigts ir Māris Stabiņš, kad uzzin ka finišējis otrais, jo distances sākumā likās ka otrā vieta ir neaizsniedzama. Sudraba godalgu pārliecinoši izcīna arī Aldis Lapiņš M-60. Elīna Skopāne kārtējo reizi pierāda ka vienmēr ir jācīnās līdz galam un viņai izdodās no piektās vietas D-14 grupā pacelties uz otro vietu. M-16 grupā Matīss Slikšjānis finišē 5. vietā un M-18 grupā Mārtiņš Mārcis Leimanis 6. vietā. Arī Mārim Lapiņam izdodas nosargāt vietu olimpiskajā sešiniekā.

Pēc apbalvošanas ceremonijas nofotografējamies kopā ar sacensību rīkotājiem. Mašas vecmāmiņa gan izsaka nožēlu ka ja mēs nebūtu atbraukuši viņas mazmeitiņa būtu bijusi pirmā.

Sacensību fotomirkļi:
http://www.okazimuts.lv/index.php/bildes-galerija/view-album/
Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 16 Jūlijs 2013 12:58

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns