Drukāt šo lapu

Smiltenes novada ģimeņu ziemas sporta diena 2018

By Marts 12, 2018 2513

Smiltenes novada ziemas sporta diena ģimenēm

Sporta diena notika 2018. gada 11.martā Smiltenē, sporta kompleksā pie Tepera ezera.                                              

Pasākuma mērķis bija veicināt fizisko aktivitāšu piekopšanu ģimenēs, socializēties, tādā veidā stiprinot ne tikai savu fizisko veselību, bet arī garīgo veselību.

 Rosināt Smiltenes novada ģimenes un iedzīvotājus iesaistīties sportiskās aktivitātēs.

Popularizēt sportu, kā veselību stiprinošu, relaksējošu, emocionālu nodarbi.

Sporta diena notika projekta  “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” ietvaros.

Sporta dienu organizēja orientēšanās klubs Azimuts.  Raitu sacensību norisi nodrošināt palīdzēja tiesnešu komanda kurā darbojās Sacensību galvenā tiesneša Māra audzēkņi un kolēģi.

Par garšīgām un veselīgām pusdienām gādāja ēdinātāji no Mēru muižas. Sacensību komentētāja pienākumus veica Aigars Veldre.

Sporta dienā varēja piedalīties Smiltenes novadā dzīvojošie un strādājošie, viņu ģimenes locekļi, draugi, radi vai viesi. Komandā bija jābūt vismaz 4 dalībniekiem.

Komandā  bija jābūt vismaz vienam pretējā dzimuma pārstāvim un vienam pamatskolas vai pirmskolas vecuma dalībniekam.

Sporta dienas pamatsacensībās , kas sastāvēja no astoņām disciplīnām piedalījās 10 komandas.

Dalībniekiem bija jāsacenšas biatlonā  kur šautenes un mērķu vietā tika izmantotas volejbola bumbas un attālums līdz mērķim tika noteikts pēc dalībnieku vecuma un dzimuma.

Biatlonā uzvarēja komanda Silmalas. Otrajā vietā Kalniņu ģimene , trešie Ciemiņu ģimene. 

Ragaviņu stafetē    kur bija jāpārved komandas dalībnieki aiz līnijas kas atradās 35 metru attālumā no starta līnijas   uzvarēja  Kalniņu ģimene. Viņi veiksmīgi izmantoja nolikuma punktu kas atļāva startēt ar savu inventāru. Otrajā vietā komanda Silmalas , trešie Kalniņu ģimene un CO.

Ķegļu dzīšanā arī uzvara Kalniņu ģimenei. Šajā disciplīnā bija jāprot precīzi un ātri mest ķegļus. Kalniņu ģimene bija vienīgā kas paspēja kontrollaikā nogāzt visus 10 ķegļus. Otrajā vietā komanda Silmalas un Vērzemnieku ģimene. 

Ripas mešanā vārtos uzvarēja Zviedru ģimene. Katram bija iespēja iemest vārtos 3 ripas. Punktus varēja nopelnīt atkarībā no attāluma kāda tika izdarīts metiens. Metienu apgrūtināja barjeras kam ripa bija jāizraida cauri. 2-5. vietu dalīja Komanda Rozā sapnis ,Kalniņu ģimene , Ciemiņu ģimene  un Silmalas.

  Šļūkšanā ar lielajām trīsvietīgajām slēpēm ar priekšmetu mešanu mērķī uzvarēja Sukšu ģimene. Par precīziem metieniem varēja nopelnīt punktus , kas  tika pārvērsti sekundēs. Tā varēja iegūt labāku distances veikšanas laiku. Otrajā vietā Morīšu ģimene , trešie Kalniņu ģimene un CO.

Slēpošanā rindā uzvarēja komanda Silmalas , otrie Kalniņu ģimene , trešie Ciemiņu ģimene.  Šajā disciplīnā komandai bija jāsadodas rokās un jāslēpo rindā neizmantojot nūjas.

 Slotbolā kur bija jādemonstrē sētnieka iemaņas uzvarēja Ciemiņu ģimene , otrajā vietā Kalniņu ģimene , trešajā vietā komanda Rozā sapnis.

Panākums Ciemiņu ģimenei arī braukšanā ar lielajām kamanām.  Kamanas bija izgatavotas no trijām slēpēm un dalībnieki tās varēja gan stumt gan vilkt. Otrajā vietā Zviedru ģimene , Sukšu ģimene un Kalniņu ģimene un CO.

Sacensību kopvērtējumā trešo vietu izcīnīja Ciemiņu ģimene no Launkalnes pagasta. Komandā startēja Jānis Ciemiņš, Madara Ciemiņa , Karlīna Paula Ciemiņa un Teodors Ciemiņš. Šī ģimene pierādīja ka startējot ar diviem pirmskolas vecuma bērniem var sekmīgi sacensties ar ģimenēm kuros ir bērni no pamatskolas vecākajām klasēm. Organizējot šo sporta dienu tas bija organizatoru vislielākais izaicinājums.

Otrajā vietā komanda ''Silmalas''. -mājas nosaukums Bilskas pagastā. Bērni mācas Grundzāles pamatskolā. Komandā startēja Antra Kļaviņa , Kaspars Abuls , Renārs Kļaviņš un Kitija Abula.

 Par Smiltenes novada ziemas sporta dienas ģimenēm uzvarētāju kļuva Kalniņu ģimene no Grundzāles. Komandā startēja Dace Kalniņa , Ilvars Kalniņš , Ronalds Kalniņš , Matīss Kalniņš un Artūrs Kalniņš.

 Sacensības notika arī individuālajās disciplīnās. Slēpošana notika pa visiem zināmo Tepara taku kilometra apli.

Zēniem kas dzimuši 2008 gadā un jaunākiem uzvarēja Edgars Timermanis , otrais Elmārs Lapiņš , trešais Roberts Brīnliņš. Šī vecuma meitenēm uzvarēja Kitija Abula. Viņai izdevās pārspēt arī savas vecuma grupas zēnus.

Zēniem kas dzimuši no 2004.-2007. gadam uzvarēja Renārs Kļaviņš, otrais Matīss Kalniņš , trešais Adrians Muraška. Šī vecuma meitenēm uzvarēja Dita Spalviņa.

Open grupā vīriešiem kur startēja 2003. gadā dzimušie un vecāki uzvara Andrim Lapiņam , otrais Māris Lapiņš un trešais Ronalds Kalniņš. Šīs grupas sievietēm uzvarēja Madara Ciemiņa , otrā Dina Kaupe un trešā Ilze Spalviņa.

Slidošana notika uz Tepera ezera ledus 110 metru garā aplī.

Meitenēm kas dzimušas 2008 gadā un jaunākām uzvarēja  Eva Pavasare ,otrā Lote Stīpniece.

Zēniem kas dzimuši no 2004.-2007. gadam uzvarēja Edgars Timermanis, otrais Renārs Kļaviņš , trešais Kristers Konters. Šī vecuma meitenēm uzvarēja Paula Stīpniece.

Open grupā vīriešiem kur startēja 2003. gadā dzimušie un vecāki uzvarēja Toms Pavasars  , otrais Ronalds Kalniņš un trešais Jānis Ciemiņš. Šīs grupas sievietēm uzvarēja Madara Ciemiņa , otrā Ilze Spalviņa un trešā  Tatjana Mihņēviča.

Jaunākie sacensību dalībnieki sacentās braukšanā ar ragaviņām no kalniņa.  Pirmskolas vecuma bērniem uzvarēja Augusts Vērzemnieks, otrajā vietā Eva Pavasare , trešajā vietā Tīna Zeiļuka.

1.-3. klašu skolēniem labākā kamaniņu braucēja Kitija Abula , otrajā vietā Henrijs Muraška un trešajā vietā Bruno Bīnerts.

Pēc dalībnieku vēlēšanās notika arī sacensības ripas mešanā vārtos individuāli ko šajā pasākumā varētu nosaukt par paraugdemonstrējumiem. Šeit veiksmīgākie Mārtiņš Rubenis un Estere Stīpniece.

 Foto no sporta dienas A.Melderis https://failiem.lv/u/uucpgxgp#_

 Šeit saite uz rakstu un video portālā smiltene.lv http://www.smiltene.lv/sporta_aktualitates/open/8297

Azimuta Ziemas ietvaros notika arī sacensības orientēšanās sportā. Rezultāti tiks publicēti pēc to apkopošanas. Azimuts OK mājas lapā. 

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 12 Marts 2018 14:18

Saistītie raksti