Augusts 12, 2022

Estonian SKI-O Tour 2014

By Februāris 04, 2014 10616

Smiltenes BJSS audzēkne Elīna Skopāne izcīna 1. vietu

31. janvārī septiņi Smiltenes BJSS audzēkņi kopā ar savu treneri Māri Stabiņu devās uz Rakveres apkārtni, kur notika Igaunijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Tā kā šīs šogad bija pirmās sacensības Baltijā uz slēpēm , tad dalībnieku skaits bija liels. Sacensībās piedalījās ne tikai igauņi un latvieši, bet arī Krievijas un Lietuvas orientieristi.

Lai sacensības padarītu aizraujošākas un interesantākas tika rēķināta arī 3 dienu summa - Estonian SKI-O Tour 2014, kur pie balvām varēja tikt arī citu valstu sportisti. Savukārt medaļas  Igaunijas čempionāta ieskaitē saņēma tikai Igaunijas datu bāzē reģistrētie sportisti. Mūsu 16 grupas puiši Matīss Slikšjānis un Ilgvars Caune šoreiz startē 18 gadīgo grupā, jo tas jādara ja grib startēt pēc divām nedēļām notiekošajā Eiropas jauniešu čempionātā Pilvā.

Pirmajā dienā sacensības sprintā notika 27 km no Rakveres-pilsētiņā Tapa. Šajā dienā vislabāk veicās Elīnai Skopānei kas N-14 grupā uzrādīja otro rezultātu. Šajā dienā sešiniekā vēl ieslēpoja Māris Stabiņš izcīnot 5.vietu M-45 grupā. No piedāvātajām nakšņošanas iespējām izvēlējāmies lētāko- Rakveres sporta centra grīdu. Šeit radās iespēja 1. februāra vakarā noskatīties spēli basketbolā ar Rakveres Tavras  piedalīšanos. (Šajā klubā spēlē arī latvieši Māris Laksa un Juris Umbraško). Šī bija pirmā reize kad klātienē skatījām īstu basketbola spēli.  Meitenes izmantoja iespēju nofotogrāfēties ar kluba melnādaino spēlētāju Gregory Jenkins. Savukārt puiši noskatījās un daļēji piedalījās komandas iesildīšanās procesā. Pēc spēles prieks par Tavras komandas pārliecinošo uzvaru nebija viltots.

1. februāra  rīts pārsteidza ar kupenām pie Rakveres sporta centra un tad jau sapratām ka beidzot būs arī sniegs. Devāmies uz Moedaku kur  sacentāmies sprinta distancē. Šoreiz 40% no distances bija pa pļavām kur nācās cīnīties ar stiprajām vēja brāzmām. Arī šajā dienā veiksmīgākā Elīna Skopāne, atkal izcīnot 2. vietu. M-14 grupā 4. vietā Renārs Akmins.

2. februārī beidzot saulaina diena. Gaisa temperatūra mazos mīnusos. Ideāli apstākļi lai veiktu vidējo distanciElīna Skopāne apliecina savu stabilitāti atkal finišējot otrajā vietā un triju dienu summā izcīnot pirmo vietu 20 dalībnieču konkurencē. Otrajā vietā esošā igauniete pārspēta par 3 sekundēm. Elīnas komandas biedrene Zanda Stabiņa savu debiju 14 gadīgo grupā sāk ar 8. vietu. N18 grupā pateicoties stabilam sniegumam visas trīs dienas 5. vietu trīspadsmit meiteņu konkurencē izcīna Pārsla Kupriša. M14 grupas (20 dalībnieki)  puiši Oto Rainers Strazdiņš un Renārs Akmins arī var būt apmierināti ar rezultātiem. Viņiem attiecīgi 5. un 6. vieta. 18 gadīgo puišu grupā (23 dalībnieki) mūsējie 16-nieki izskatās mazliet bijīgi un Matīss Slikšjānis finišē 12. vietā. Turpat aiz viņa 14. vietā Ilgvars Caune.

Starp latviešiem viņiem ir 4 un 5. vieta un tagad izlases treneriem jālemj kuri seši Latvijas puikas startēs Eiropas jauniešu čempionātā 17 gadīgo grupā. Savukārt bijušais Alda Lapiņa audzēknis rauzēnietis Toms Veits Elites grupā uzrāda 10. vietu 31 dalībnieka konkurencē. 

Šonedēļ  (4-7.02.) Smiltenes BJSS orientieristi Matīss Slikšjānis , Ilgvars Caune, Elīna Skopāne , Zanda Stabiņa un Pārsla Kupriša piedalās Baltijas karavīru čempionātā Priekuļos Latvijas jaunsargu izlases slēpošanas un biatlona komandās.

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 04 Februāris 2014 22:10

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns