Septembris 18, 2021

Latvijas čempionāts sprintā un garajā distancē 2014

By maijs 12, 2014 9241

10. un 11.maijā Aizputē un pie netālu esošā Sepenes ezera notika Latvijas čempionāts orientēšanās sportā sprinta un garajā distancē. Sacensībās piedalījās gandrīz visi spēcīgākie Latvijas elites orientieristi, bet pavisam šajā sacensībās startēja gandrīz 500 dalībnieki no visas Latvijas kā arī Latvijas orientēšanās datu bāzē reģistrētie Igauņi.

Azimuts OK-Smiltenes BJSS sportisti no Latvijas čempionāta orientēšanās sportā atgriežas ar septiņām medaļām. Vienīgais zelts Smiltenes BJSS audzēknei Agnijai Caunei.

Sestdien, 10.maijā, Aizputes pilsētā norisinājās Latvijas čempionāts sprinta distancē. Pašreizējie Latvijas čempioni šajā distancē bija Artūrs Pauliņš un Līga Ārniece, kuri abi startēja arī šogad.  L.Ārniece bija galvenā favorīte sieviešu elitē arī šogad.  A.Pauliņam titulu centās atņemt Latvijas labākais orientierists Edgars Bertuks. L.Ārniece tika diskvalificēta par aizliegtas vietas sķērsošanu. Savukārt Artūrs piekāpās Edgaram 11 sekundes. Sievietēm čempiones titulu izcīnīja Sandra Grosberga no Cēsīm.

Visveiksmīgākais starts no Azimuts OK-Smiltenes BJSS orientieristiem S-14 grupas meitenēm, kur 20 meiteņu konkurencē Agnija Caune kļuva par Latvijas čempioni sprintā.Viņa otrās vietas ieguvēju pārspēja gandrīz par divām minūtēm , kas sprintā ir liels pārsvars. Elīnai Skopānei ceturtā vieta un Zandai Stabiņai piektā vieta.

Daudzskaitlīgajā V-16 grupā  (27 dalībnieki) Matīss Slikšjānis uzrādīja 9 rezultātu. Savukārt Ilgvaram Caunem uzrādot trešo rezultātu- prieki bija īsi, jo no distances pienāca ziņa ka arī viņš šķērsojis neatļautu vietu. Tāda ir sprinta specifika un šī bija viena no pirmajām reizēm kad distancē darbojās tiesneši un pierakstīja to dalībnieku  numurus kas šķērsoja neatļautu vietu. Ilgvara gadījumā tie bija vārtiņi žogā pa kuriem viņš izskrēja. Kartē šie vārtiņi nebija iezīmēti, tātad nav kartes zīmētājs paredzējis ka tur būtu jāskrien.

 Vēl olimpiskajā sešiniekā V-35 grupā finišēja Māris Stabiņš.

Svētdien, 11.maijā, kempingā “Kurzemes pērle” pie Sepenes ezera medaļas tika sadalītas Latvijas čempionātā garajā jeb klasiskajā distancē. Vīriešu elitē pagājušogad uzvarēja E.Bertuks un arī šogad viņš uzskatāms par galveno favorītu. Taču par pārējām medaļām  tika gaidīta spēkošanās starp Artūru Pauliņu, Andri Jubeli, Jāni Krūmiņu, Anatoliju Tarasovu un citiem. Sieviešu elitē arī garajā distancē pagājušajā gadā uzvarēja  L.Ārniece, un arī viņa bija reālākā pretendente uz panākuma atkārtojumu šogad. Pārējo medaļu ieguvējas bija grūti prognozējamas. Abiem pagājušā gada čempioniem savus titulus aizstāvēt izdevās arī šogad. Artūrs Pauliņš izcīnīja 5. vietu. Otrs Azimuta pārstāvis Artjoms Rekuņenko finišēja 8. vietā. Sieviešu elites grupā pirmo reizi šogad startēja Liene Brūvele  izcīnot 8. vietu.

Ar interesi gaidījām S-14 grupas meiteņu finišu. Sudraba godalgu izcīnīja Elīna Skopāne , bronzu Agnija Caune.  Zandai Stabiņai šoriez devītā vieta.

 V-16 grupā 6. vieta Matīsam Slikšjānim.

18 gadīgo grupās astotās vietas Valdemāram Nullem un Pārslai Kuprišai.

S-12 grupā Annai Anetei Strazdiņai 9. vieta un Hannai Gabrielai Ziemiņai 13. vieta.

V-14 grupā Renāram Akminam 18 rezultāts 32 dalībnieku konkurencē.

 Veterānu grupās savu meistarību kārtējo reizi pierādīja Otārs Putrālis V40 grupā (27 dalībnieki) izcīnot bronzas godalgu. Šajā grupā vēl Mārtiņam Godiņam 7. vieta. Sudraba godalga Ievai Godiņai S-35 grupā. Māris Stabiņš V-45 grupā tika pie trīspadsmitās vietas.

Latvijas čempionāti orientēšanās sportā tiek rīkoti vairākās disciplīnās - nakts orientēšanās, sprintā, garajā distancē, vidējā distancē, jauktajā sprinta stafetē, klasiskajā stafetē un orientēšanās maratona distancē. Tomēr daudzi par īsto orientēšanās klasiku un nopietnāko orientieristu spēku pārbaudi uzskata tieši vissenāko orientēšanās disciplīnu - garo distanci, kas ir individuāls orientēšanās skrējiens 70-90 minūšu ilgumā pa skarbu apvidu. Sprinta distance savukārt ir orientēšanās paveids, kas iegūst arvien lielāku popularitāti pasaulē un ir īpaši piemērots tam, lai šo sporta veidu popularizētu, jo tas ir 12-15 minūšu ātrs skrējiens pa pilsētām un parkiem.

Latvijas čempionātu sprinta un garajā distancē organizēja orientēšanās klubs “Saldus”, Latvijas Orientēšanās federācija un Aizputes novada dome.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 12 maijs 2014 22:31

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns