Augusts 04, 2021

Latvijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm

By Marts 02, 2015 7092

Latvijas 2015. gada ziemas orientēšanās čempionāts ar slēpēm.

 No 27.februāra līdz 1.martam laikā kad daudzās vietās Latvijā sniegs jāmeklē Madonā, Smeceres sila slēpošanas un biatlona bāzē norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Vairāk nekā 300 orientieristi sacentās sprintā, vidējā distancē un stafetēs.

  Šīs jebkurā gadījumā bija pēdējo gadu ekskluzīvākās sacensības ne tikai orientēšanās sportā vien.

Smeceres silā OK "Arona" rīkotajās sacensībās, par spīti trūcīgajiem sniega apstākļiem, tika izveidotas interesantas un sarežģītas distances, kas ļāva noteikt ātrākos ziemas orientieristus Latvijā.

 Visas dienas temperatūra plusos. Līdz ar to lielāka nozīme bija prasmīgai un kvalitatīvai slēpju sagatavošanai. Kaut gan pēc dažu metru noslēpošanas pa sūnām tam vairs nebija izsķirošas nozīmes.

  Lielais dalībnieku skaits patīkami pārsteidza organizatorus. Te gan jāpiebilst ka puse dalībnieku no Lietuvas , jo vienlaicīgi notika arī Lietuvas čempionāts.

Sacensībās individuālajās distancēs piedalījās arī 11 Azimuts OK- Smiltenes BJSS orientieristi.

Savukārt stafetēs startējām ar piecām komandām katru trīs sportistu sastāvā.

 Visu Latvijas čempionāta medaļu komplektu izdevās izcīnīt  Smiltenes BJSS audzēknei Anetei Annai Strazdiņai. Viņa izcīnīja Latvijas čempiones titulu sprinta distancē grupā W-12 , otrajā dienā Anetei Annai sudrabs vidējā distanē. Trešajā dienā viņa kopā ar komandas biedrenēm Hannu Gabrielu Ziemiņu un Agniju Cauni izcīnīja bronzas medaļas stafetēs W-14 grupā.

 Individuālajā distancē pie bronzas medaļas vēl tika Zanda Stabiņa sprinta distancē grupā W-14 , kā arī Māris Stabiņš grupā M-40 izcīnot sudrabu sprintā un bronzu vidējā distancē.

Medaļas stafetēs vēl W-18 grupas meiteņu stafetes komandai Pārslai Kuprišai , Zandai Stabiņai un Elīnai Skopānei. Viņas finišēja otrajā vietā.

 M-18 grupas puišiem bronza. Komandā startēja Ilgvars Caune , Reinis Putrālis un Matīss Slikšjānis. Jāpiebilst ka Reinim Putrālim šīs bija pirmās orientēšanās sacensības uz slēpēm.

 Ceturtā vieta M-16 grupas zēnu komandai. Tajā startēja Renārs Akmins , Oto Rainers Strazdiņš un Adrians Djačuks. Tāda pati vieta grupā M-145 arī Azimuta veterānu komandai  kurā startēja Māris Stabiņš , Aldis Lapiņš un Otārs Putrālis.

 Arī individuālajās distancēs neiztikām bez ceturtajām vietām. Sprintā tas izdevās Renāram Akminam M-14 un Matīsam Slikšjānim M-18. Ceturtajā vieta sprintā arī Azimuta leģionārs no Lietuvas Vilius Aleliunas, kurš startēja Elites grupā.

Savu labāko šīs ziemas rezultātu sprintā uzrādīja Renārs Kļaviņš. Viņam dalīta 6. vieta grupā M-12.

Vieta olimpiskajā sešiniekā abās distancēs arī Aldim Lapiņam grupā M-60. Tāpat veicas arī Hannai Gabrielai Ziemiņai vidējā distancē W-12 un Zandai Stabiņai W-14. Vienu vietu augstāk par Zandu vidējā distancē finišē Zandas klasesbiedrene Agnija Caune W-14 un Elīna Skopāne grupā W-16 , kā arī Ilgvars Caune M-16 grupā.

Zelta medaļu sprintā un sudrabu vidējā distancē izcīnīja blomēnietis Guntis Upacers. Viņš šajās sacensībās pārstāvēja klubu Seniors. Sava kluba sastāvā viņam arī zelts stafetēs grupā M-195.

Stafetēs medaļa arī smiltenietim Pēterim Kokarēvičam. Viņš startējot sava kluba Mežmalas MTB sastāvā izcīnīja otro vietu M-170 grupā.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 02 Marts 2015 23:56

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns