Drukāt šo lapu

Kāpa 2015

By Jūlijs 06, 2015 8163

 

Ilgvars un Agnija Caunes uzvar savās grupās M16L un W14L  jau otro gadu pēc kārtas.

3.- 5. jūnijā Amatas novads un Amatciems kļuva  par orientēšanās galvaspilsētu Baltijas orientieristiem. Jau 29. reizi norisinājās starptautiskās orientēšanās trīsdienu sacensības "Kāpa".  Sacensības notika Amatciema apkārtnē, to centrs - mājās "Spuģi".  Sacensībās piedalījās vairāk kā 1800 dalībnieki  no 10 valstīm-  Zviedrijas , Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas,  Dānijas,  Lielbritānijas, Itālijas un Latvijas.

Orientēšanās trīsdienās "Kāpa" notika sacensības vairākās orientēšanās disciplīnās. Populārākās  bija  orientēšanās skrējiena sacensības, bet papildus tām norisinājās arī velo orientēšanās un taku orientēšanās sacensības. Par godu 40. gadskārtai kopš Latvijā notiek daudzdienu orientēšanās sacensības, otrās sacensību dienas vakarā notika papildus orientēšanās sacensības "O-RETRO" , kurās tiks izmanototas 1975.gada sacensību kartes.
Kāpa ir ne tikai masveidīgākās orientēšanās sacensības Baltijā, bet arī prestižas sacīkstes elites sportistiem, ko papildina fakts, ka otrās dienas sacensības bija Pasaules ranga sacensības un Latvijas izlases vadība tieši šo distanci bija noteikusi kā pēdējo atlasi Pasaules čempionāta izlases sastāva noteikšanai.

Vīriešu elitē starta sarakstā trūka pašu spēcīgāko Baltijas orientieristu, kuri jau gatavojās Pasaules čempionātam, kas augusta sākumā notiks Skotijā

   Šajā dienā startēja arī Azimuta pārstāvis Artūrs Pauliņš. Artūram izdevās labs skrējiens un 49 dalībnieku konkurencē 6,3 km distancē  viņš finišēja trešajā vietā. Piekāpjoties sešas sekundes Andrim Jubelim un gandrīz divas minūtes  Kāpas kopvērtējuma uzvarētājam Mārtiņam Sirmajam. Diemžēl nepareizi izvietota kontrolpunkta dēļ šī distance Pasaules ranga sacensību kopvērtējumā un arī Kāpas trīsdienu kopvērtējumā netika ieskaitīta. Vīriešu Elites grupā Kāpas kopvērtējumu jau devīto reizi uzvarēja Mārtiņš Sirmais. Otrajā vietā Dāvis Dišlers un trešajā Andris Jubelis.
Sieviešu elitē konkurenci Latvijā dzīvojošajām labākajām orientieristēm  sagādāja spēcīgākās Lietuvas un Igaunijas orientieristes. Šoriez Latvija orientieristes bija pārākas. Uzvarēja Līga Ārniece , aiz sevis atstājot Lauru Vīķi un Kristīni Bertuku.

Azimuts OK-Sm BJSS komanda šajās sacensībās startēja ar gandrīz 70 sportistu lielu sastāvu, kas bija ceturtā lielākā komanda šajās daudzdienās. Komandā startēja arī Smiltenes jaunsargu vienība. Sacensību kopvērtējumā kur tika vērtēti katras dienas desmit labākie starti no komandas Azimuts OK-Sm BJSS komandai sestā vieta.

Šoriez jāuzteic Azimuta jaunā maiņa, kas deva lielu artavu kopējā punktu skaitā.

 Sacensību pirmā diena veiksmīga Matīsam un Annijai Slikšjāņiem. Matīsam izdevās uzvarēt M18 grupā ar septiņu minūšu pārsvaru. Annija uzvarēja grupā  W14**.  Pirmajā dienā vēl uzvaras izcīnīja Renārs Kļaviņš M12* un Otārs Putrālis M40L grupā.

 Sacensību otrajā dienā veiksmes stafeti no Slikšjāņiem pārņēma Ilgvars un Agnija Caunes. Ilgvaram uzvara grupā M16L un Agnijai W14L. Uzvarētāja gods arī Renāram Kļaviņam M12* , Annijai Slikšjānei W14** un Lienei Brūvelei W21L.

Trešajā dienā savu pārākumu pār konkurentiem uzvarot  trešo dienu pēc kārtas pierāda Renārs Kļaviņš M12*. Uzvaras arī  Agnijai Caunei W14L  un Ilgvaram Caunem M16L.

Sacensību kopvērtējumā vērtīgākie rezultāti Agnijai Caunei W14L un Ilgvaram Caunem M16L. Sacensību informators atzīmēja to ka viņi  šajās grupās uzvar otro gadu pēc kārtas.

Goda pjedestāla pirmo pakāpienu prasmīgi nosargāt izdodas arī Renāram Kļaviņam M12*

  Augsts rezultāts  Matīsam Slikšjānim izcīnot otro vietu grupā M18. Otrā vieta arī Matīsa māsai Annijai W14**.

Katru dienu visi dalībnieki tika apbalvoti grupās W8 un M8. Šīs bija īpaši lielas grupas kur startēja katrā vairāk kā 70 dalībnieku. Arī sacensību kopvērtejumā kur tika vērtēti dalībnieki kas startēja bez vecāku palīdzības tika apbalvoti pirmo sešu vietu ieguvēji. Šeit panākumi izcīnot ceturto vietu Matīsam Kalniņam un Kitijai Abulai izcīnot piekto vietu.

 Pieaugušo grupās pie godalgām triju dienu summā izcīnot otrās vietas savās grupās tiek Liene Brūvele W21L  un Artjoms Rekuņenko M21L.

Veterānu grupās pie  godalgām tika tikai Otārs Putrālis M40L grupā izcīnot trešo vietu.

Tā kā sacensībās bija liels dalībnieku skaits, tad publicējam pirmo 10 vietu ieguvējus no Azimuts OK-Sm BJSS komandas.

5. vietas  Ieva Godiņa W35L , Mārtiņš Godiņš M40S

6. vietas  Elīna Skopāne W16L, Anete Anna Strazdiņa W12 , Renārs Akmins M14** ,

                  Modris Smorodins M10*.

7. vietas  Aiva Skopāne W45L , Madara Celma W12*, Jānis Biezais M65, Kristaps Zālītis M20

8. vieta Aldis Lapiņš M60

9. vietas  Gunta Dudele W50L,  Juris Rudītis M50S , Ginters Ķelps M12*

10. vietas Oto Rainers Strazdiņš M16** , Ronalds Orniks M14** , Emīls Čukurs M8*

Atsevišķās sacensību dienās veiksmīgi startēja Dita Spalviņa W12** un Rigonda Buša W14**  3. vietas  sacensību pirmajā dienā un Hanna Gabriela Ziemiņa 2. vieta W12** sacensību trešajā dienā.

Latvijas Valsts Mežu komandā startēja Guntras Puntulis 5. vieta grupā M55 , kā arī

Vita Cīrule un Videga Gaigala W45L izcīnot attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Vēl Guntis Upacers komandā Seniors izcīnīja 10. vietu grupā  M70.

 MTBO sacensībās startēja Aivis Zetmanis izcīnot 6. vietu V21 grupā.

Katru dienu tika apbalvoti ātrākie sprinteri finišā , kas visātrāk veica posmu no pēdājā KP līdz finišam. Visas trīs dienas šo balvu saņēma OK Azimuts pārstāvis Artjoms Rekuņenko.

Ģimeņu vērtējumā kur tika vērtēti četru ģimenes dalībnieku rezultāti 7. vieta Godiņu ģimenei un 23. vieta Stabiņu ģimenei.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 06 Jūlijs 2015 22:03

Saistītie raksti