Drukāt šo lapu

OO Cup 2016

By Augusts 09, 2016 4947

Orientējas trijās valstīs.

Aldis Lapiņš un Agnija Caune no sacensībām atgriežas ar medaļām.

   Piedalīšanās šajās sacensībās notika projekta ietvaros par sportistu ārzemju braucieniem  ko ar 555 Euro atbalstīja Smiltenes novada dome.

 Kā jau katru gadu arī šovasar Azimuts OK-Sm BJSS orientieristi devās uz sacensībām ārzemēs. Šoreiz devāmies uz sacensībām OO Cup, kas notika jūlija beigās  piecas dienas trijās valstīs.

  Pa ceļam uz sacensībām vienu dienu viesojāmies pie trenera Māra māsas, kas dzīvo Bavārijā. Šo dienu izmantojām lai atpūstos no tālā brauciena un devāmies ekskursijās.

Pirmā sacensību diena Austrijas pilsētas Willach apkaimē. Dalībnieku skaita ziņā šīs bija visu laiku apmeklētākās OO Cup sacensības, jo piedalījās ap 1900 dalībnieku. Interesanti ka Latvija bija ceturtā lielākā valsts pārstāvniecības ziņā ar 125 dalībniekiem. Lielāks dalībnieki skaits bija tikai Čehijai, Francijai un Vācijai.

Pirmās dienas karte tiek raksturota ar sarežģītām kontūrām un klinšu veidojumiem.

Šajā dienā no Smiltenes BJSS audzēkņiem veiksmīgākie starti Agnijai Caunei  izcīnot 3.vietu 64 dalībnieču konkurencē W-16 grupā un Matīsam Slikšjānim 5. vieta M-18 grupā. Veiksmīgākais starts no visām piecām dienām  Renāram Kļaviņam finišējot septītajā vietā M12 grupā. Pirmās sacensību dienas rezultātus ietekmēja spēcīgā lietus gāze. Vēlākajās minūtēs startējošajiem nācās vismaz pusdistanci veikt spēcīgā lietū. Šoreiz izloze bija lēmusi ka arī mūsējiem ir vēlās starta minūtes.

 Kad visi bijām finišējuši, devāmies uz Slovēnju pilsētiņu Lesce kur iekārtojāmies hostelī.

Sacensību otrā un trešā diena Itālijā. Sacensību apvidus raksturojums: Ļoti sarežģīta orientēšanās ar simtiem akmeņu un milzīgiem klinšu veidojumiem.

   Autobuss jāatstāj Slovēnijas tramplīnlēkšanas centrā.(tur trenējās arī Siguldas jaunie tramplīnlēcēji) Tālāk uz Itāliju kalnos sacensību dalībniekus ved sacensību organizatoru autobusi. Sacensību otrā diena veiksmīga Aldim Lapiņam uzvarot grupā M-65. Veiksmīgākā sacensību diena ir Ilgvaram Caunem. Viņam izdodas uzrādīt otro rezultātu M-18 grupā 55 dalībnieku konkurencē. Savā grupā ceturtā vieta Agnijai Caunei.

 Sacensību trešajā dienā pēc otrās dienas neveiksmes ir atguvies Matīss Slikšjānis uzrādot sesto rezultātu. Agnija Caune 5. vietā. Savu uzvaras skrējienu turpina Aldis Lapiņš. Pēc sacensībām dodamies uz Bledas ezeru atveldzēties. Gaisa temperatūra ir +29 grādi un pelde smaragdzaļajā ezera ūdenī ir tieši laikā. Pie reizes apskatam arī Slovēnijas airēšanas centru.

 Tā kā šajā laikā Slovēnijā viesojas Krievijas prezidents Vladimirs Putins un viņa vizītes mērķis ir arī krievu baznīca ,kas atrodas ceļa malā pa kuru jābrauc sacensību dalībniekiem, ceturtās dienas starta laiki divas reizes tiek mainīti.

Sacensību ceturtā un piektā diena notiek Slovēnijā netālu no Bohinjas ezera. Sacensību apvidus tiek raksturots kā viens no visinteresantākajiem orientēšanās apvidiem Slovēnijā. Lai nokļūtu sacensību centrā jāveic 33km. Tas aizņem veselu stundu, jo vispirms ir jāizstāv sastrēgums pirms Bledas un pēc tam jāpārvar kalnu serpentīns. No sacensību centra uz startiem jādodas ar pacēlāju. Pēc šīs dienas saprotam, ka iespējams sacensību kopvērtējumā tiksim pie godalgām. Savu pārākumu pār citiem jau trešo dienu apliecina Aldis Lapiņš un otrā finišē Agnija Caune.

 Atpakaļceļā atkal apmeklējam Bledas ezera peldvietu.

 Sacensību piektā diena sākas ar sastrēgumu, jo tā kā ir svētdiena rinda uz pilsētu Bleda ,caur kuru ir jābrauc uz sacensību centru, sākas jau mūsu pilsētiņā Lesce. Saprotam ka suvenīru pirkšana nesanāks un dodamies ceļā pusstundu ātrāk kā paredzēts.

Sacensību piektajā dienā Aldis Lapiņš vēl vairāk palielina savu pārsvaru pār konkurentiem. No pārējiem veiksmīgākais šo sacensību starts ir Mārim Lapiņam M60 grupā izcīnot 7. vietu. Septītā arī Agnija Caune. Ar šo viņai pietiek lai varētu kāpt uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Balvās medaļa , tējas paciņa un bezmaksas ielūgums uz nākošā gada sacensībām. Šajā grupā no mūsējiem vēl startēja Zanda Stabiņa izcīnot 16. vietu. Vienu vietu aiz Zandas finišē Elīna Skopāne.

Iespēja uzgavilēt rodas otrreiz, kad uz apbalvošanas pjedestāla augstākā pakāpiena tiek aicināts Aldis Lapiņš.

Jāatzīmē arī mūsu 18-gadīgo grupas puišu sniegums. Šī viņiem bija ļoti vērtīga pieredze sarežģītajā apvidū. Ilgvars izcīnīja septīto vietu un Matīss devīto vietu. M12 grupā 11. vieta Renāram Kļaviņam.

Katru dienu mūs ar savu pavārmākslu lutināja Agnijas un Ilgvara tētis un skolotājs Mārtiņš.

Šajās sacensībās startēja arī Latvijas orientēšanās prezidents Viesturs Tamužs. Par šīm sacensībām viņš raksta:

„Dažos vārdos vēlos  raksturot OO Cup sacensības. Katru gadu tās ir raksturīgas ar ārkārtīgi izaicinošām distancēm – klintis, akmeņi, karsta bedres tiešām uzdod grūti atrisināmas orientēšanās mīklas. Šogad sacensībās piedalījās ārkārtīgi liela Latvijas delegācija, vērojot finiša koridoru, bija sajūta kā Kāpas finišā – vai katrs ceturtais sportists mūsējais! Sportiskā ziņā visaugstvērtīgāko sniegumu demonstrēja Smiltenes orientēšanās leģenda Aldis Lapiņš M65 grupā konkurentiem neatstājot nekādas cerības, uzvarot visās piecās dienās un arī kopvērtējumā. Priecēja arī mūsu sešpadsmitgadnieki: Fricis Spektors un Agnija Caune izcīnīja sudraba medaļas. Īpašas pieminēšanas vērta ir grupa W16 - no pirmā desmitnieka četras ir mūsējās – lūk mūsu jaunā izlases maiņa!”

Mājupceļš no sacensībām sākas ar lēnu braukšanu, jo pirms Bledas un cauri tai ir 10km garš sastrēgums. Pēc pusotras stundas tas ir aiz muguras un varam doties augšā kalnu pārejā lai tiktu uz tuneli kas ved uz Austriju.

                 Visu Azimuts OK-Sm BJSS orientieristu rezultāti apkopoti šajā tabulā.

 

 

 

1. diena

2.diena

3. diena

4.diena

5.diena

Kopvērtē-

jums

Dal.skaits grupā

M12

Renārs Kļaviņš

7

14

11

12

20

11

43

M18

Ilgavrs Caune

10

2

14

14

15

7

55

M18

Matīss Slikšjānis

5

25

6

11

13

9

55

M35

Gaidars Caune

29

27

25

32

29

23

35

M45

Māris Stabiņš

42

48

47

28

46

36

83

M55

Mārtiņš Latvers

55

58

54

mp

mp

-----

68

M60

Māris Lapiņš

mp

41

21

18

7

--------

51

M65

Aldis Lapiņš

6

1

1

1

1

1

30

W14

Anete Anna Strazdiņa

19

29

35

39

22

26

51

W14

Annija Slikšjāne

32

22

28

35

36

29

51

W16

Agnija Caune

3

4

5

2

7

2

64

W16

Zanda Stabiņa

20

31

23

13

18

16

64

W16

Elīna Skopāne

10

36

7

53

11

17

64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Smiltenes BJSS orientieristiem priekšā cīņa par iekļūšanu Latvijas izlasē startam Pasaules skolēnu čempionātā Itālijā. Tas notiks Sicīlijā Palermo nākošā gada aprīlī.

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 09 Augusts 2016 23:13