Augusts 12, 2022

Artūrs spridzina Cēsu sprintā 2016

By Septembris 27, 2016 7310

Cēsu rudens un Euromeeting-2016.

Artūrs Pauliņš izcīna uzvaru Euromeeting-2016 sprinta sacensībās.

Šajā nedēļas nogalē Cēsu apkārtnē notika vienas no populārākajām ikgadējām orientēšanās sacensībām rudens sezonā – “Cēsu rudens” un Cēsu sprints”. Orientēšanās klubs “Meridiāns”,  dalībniekiem bija sagatavojis sarežģītas, taču ļoti interesantas sacensības. Garajā distancē neizpalika orientieristu iecienītais Cēsu apkārtnei raksturīgais apvidus, bet sprintā, kas notika pilsētā, dalībniekus sagaidīja jaunas, līdz šim sacensībās neizmantotas pilsētas vietas.

Paralēli Cēsu rudenim notika sacensības Euromeeting kas ik gadu tiek rīkotas ar mērķi sniegt iespēju sportistiem iepazīties ar Pasaules čempionāta orientēšanās sportā (PČ) apvidu divus gadus pirms tā norises. Viskuplākā skaitā startēja pārstāvji no orientēšanās dzimtenes Skandināvijas, taču vistālāko ceļu uz Latviju mēroja Honkongas un Izraēlas sportisti. Latvija PČ organizēs 2018. gadā.

“Cēsu rudens”  garā distance   norisinājās pie Zvārtes ieža. Šeit pulcējās aptuveni 750 orientieristu. Tie orientieristi, kas meklēja gan sarežģītu apvidu, gan izaicinājumu savai fiziskajai sagatavotībai, to arī sagaidīja. Apvidum raksturīgas lielas reljefa formas, izteiktas gravu sistēmas. Skrienamība – no labas līdz vidējai. Neiztrūka arī vietas ar sakritušiem kokiem , kuru šķērsošana no dalībniekiem prasīja visvairāk spēka un izveicības.

Elites grupā vīriešu konkurencē startam tika pieteikti 74 dalībnieki, no kuriem finišu sasniedza 55 - 8 izstājās, bet 11 uz starta neizgāja. Ātrākais un precīzākais (gluži tāpat kā piektdien vidējā distancē) bija Frederiks Tranšands no Francijas.

Sieviešu elitē par garās distances uzvarētāju kļuva Marika Teini no Somijas. Arī viņai Euromeeting 2016 dubultuzvara, jo piektdien viņa ieguva zeltu arī vidējā distancē.

Nacionālo orientēšanās izlašu sacensību Euromeeting 2016 sacensībās vidējā distancē Azimuts OK pārstāvēja trīs dalībnieki..

 Piektdien vidējā distancē, kur startēja 80 dalībnieki  Artūrs Pauliņš finišēja 34. vietā ILgvars Caune 52. vietā un Artjoms Rekuņenko 54. vietā.

Rezultāti šeit http://liveresultat.orientering.se/followfull.php?comp=11930&lang=en#M21E

Braucot uz sacensībām treneris Māris instruēja audzēkņus kas  jādara ja mežā sanāk sastapties ar mežacūkām, jo šajā apvidū pats ar tām bija sastapies. Arī šoreiz neliela mežacūka atrādījās dalībniekiem netālu no starta koridora. Anete pēc sacensībām teica: „ Tā bija mana pirmā mežacūka.”

Azimuts OK-Sm BJSS sportisti uz Cēsu rudeni devās kuplā pulkā -47 dalībnieki.

Startējot tik lielā sastāvā neizpalika arī panākumi. Astoņi Smiltenes BJSS audzēkņi izcīnīja godalgotās vietas garajā distancē.

 Kā jau ierasts šajā sezonā mūsu 8- gadīgās grupas meitenes lieliski veica distanci un pirmajā četriniekā finišēja trīs no viņām. Uzvaru izcīnīja Kitija Abula , trešā vieta Annai Godiņai. Ceturtā Gintai Ābeltiņai.

Šī vecuma puišiem uzvarētāja laurus plūca Emīls Tarass.

Desmitgadīgo meiteņu grupā uzvarētājas godā grundzāliete Anete Stabiņa. Viņa jau trešo gadu pēc kārtas Cēsu rudenī tiek pie medaļām. Startējot 8 gadīgo grupā izcīnītas divas bronzas medaļas, tagad 10 gadīgo grupā zelts 20 meiteņu konkurencē. Anetes klasesbiedram  Matīsam Kalniņam 6. vieta. Labāk veicas smiltenietim Jānim Ošiņam. Viņam sudraba godalga. Jāpiebilst ka jaunāko grupu dalībnieki sacentās marķētajā distancē kur 8 gadīgajiem visi KP bija uz marķējuma, bet 10 gadīgajiem divi KP bija nost no marķējuma. Prasme atrast šos punktus bija izšķirošā  godalgoto vietu ieguvēju noteikšanā šajā grupā.

Divpadsmitgadīgo grupās trešās vietas izcīnīja Renārs Kļaviņš ( no 38 dal) un Agnese Jaunmuktāne (no 27 dal) . Šajā grupā vēl 6. vieta Andai Jaunmuktānei un 7. vieta  Madarai Celmai.

W-16 grupā sezonas veiksmīgākais starts izdodas Elīnai Skopānei. Šajā grupā sarežģītajā gandrīz 6 km garajā distancē cīņa ļoti sīva, jo pirmās četras dalībnieces finišē 35 sekunžu intervālā. Elīnai otrā vieta, uzvarētājai Laurai Elīzai Lapiņai piekāpjoties tikai divas sekundes.

M-18 grupā Ilgvars Caune pēc sestā kontolpunkta  atrodas 10. vietā , turpmākajā distances daļā viņam veicas labāk un viņš  finišē ar otro rezultātu. Interesanti ka šajā sezonā Ilgvars Latvijas kausa sacensībās otro vietu  ir izcīnījis jau septīto reizi. Tā laikam šogad arī paliks, jo nākošo divu Latvijas kausa sacensību laikā viņš startēs sacensībās Zviedrijā.

Junioru distancē meitenēm  Laura Savicka  izcīna sudraba medaļu.

No Smiltenes BJSS audzēkņiem cenšas neatpalikt arī Azimuta veterāni.  M-65 grupā uz goda pjedestāla kāpj pat divi Azimuta sportisti. Otro pakāpienu iekaro Jānis Biezais, bet trešais pakāpiens šoreiz ir Alda Lapiņa gaumē.

No Azimuta sieviešu grupu pārstāvēm veiksmīgākā Videga Gaigala W-50 grupā izcīnot 2. vietu.

Vēl virkne Azimuta veterānu ierindojas ceturtajās un piekatjās vietās. Ceturtie finišē Otārs Putrālis M-40 , Ieva Godiņa W-40 , Jānis Nulle M-50.

Piektie Vita Cīrule W-45 , Pēteris Kokarēvičs M-50 un Gunta Dudele M-50.

Gan Euromeeting 2016, gan Latvijas kausa izcīņa turpinājās 25. septembrī ar sprinta distanci Cēsu pilsētā.

 Pilsētas ziemeļu daļā nekad iepriekš orientēšanās sacensības nebija notikušas, tāpēc lavīšanās cauri ēku džungļiem bija aizraujoša arī pašmāju sportistiem.

Sprints raksturīgs ar to ka pirms tā dalībniekiem jāpavada laiks karantīnas zonā. Vairākiem sportistiem gaidot savu starta minūti tajā nācās atrasties pat nepilnas divas stundas. Šis noteikums orientēšanās sprinta sacensībās ir lai vēl nestartējušie neiegūtu informāciju par distanci no jau finišējušajiem un lai iesildīšanās laikā it kā nejauši neizpētītu kur atrodas kontrolpunkti.

No Azimuts OK sportistiem Euromeeting sprinta sacensībās startēja četri sportisti. Vislielākās cerības likām uz Artūru Pauliņu. Viņš pagājušā gada Euromeeting sacensībās sprintā izcīnīja 15. vietu. Šogad Artūrs šīm sacensībām gatavojās īpaši. Distancē viņš veica izcilu skrējienu kļūdoties tikai apmēram piecas sekundes. Pēc Artūra finiša viņam ir labākais rezultāts , to apdraud šveicietis Jonas Egger , kurš pēc kļūdas distances sākuma daļā strauji tuvojās Artūra rezultātam. Turpat bija arī krievijas pārstāvis Artjoms Popovs. Pēc rezultātu publicēšanas Artūrs Pauliņš ir guvis savas karjeras vienu no lielākajiem panākumiem izcīnot uzvaru Euromeeting 2016 sprinta distancē. Artūra rezultāts  15:13,0.  Otrā vieta zaudējot Artūram tikai pussekundi šveicietim Jonas Egger 15:13,5 ,  trešais krievijas sportists  Artjoms Popovs 15:15,1. Otrs labākais Latvijas pārstāvis Latvijas Olimpiādes uzvarētājs Andris Jubelis finišē 36,8 sekundes aiz Artūra un izcīna 20. vietu.

 Jāatzīmē arī  tas,  ka Artūram šī  ir arī  piektā uzvara pēc kārtas Cēsu rudens sprinta  sacensībās. Ieveŗibas cienīgs fakats ir arī vidējais ātrums distancē, jo 3 km distanci (pa gaisa līniju)  ar 19  KP Artūrs ir veicis ar ātrumu kilometrs 5:04,33.

No mūsējiem vēl 43. vieta Matīsam Slikšjānim viņa rezultāts 17:20,3. Diemžēl Artjoms Rekuņenko un Ilgvars Caune ir atzīmējušies nepareizajā kontrolpunktā un finišē bez rezultāta. Uz starta Elites grupā izgāja 71 sportists.

Sprinta distances  rezultāti šeit: http://www.meridians.lv/2016/cs/index.htm

Sievietēm par uzvarētāju sprintā kļūst Anttonen Sari no Somijas. Labākā latvijas sportiste cēsiniece Sandra Grosberga finišē 4. vietā.

Pie panākumiem tiek arī Smiltenes BJSS audzēkņi. Laura Savicka startējot W21A grupā uzrāda trešo rezultātu, trešā arī Agnese Jaunmuktāne grupā W-12. 30 meiteņu konkurencē labi rezultāti arī Andai Jaunmuktānei un Madarai celmai attiecīgi9 izcīnot septīto un devīto vietu. Šī vecuma puišiem Renārs Kļaviņš skatītāju kontrolpunktā uzrāda labāko rezultātu. Tomēr līdz finišam viņš tiek apsteigts un Renāram šoreiz sudraba godalga.

W-16 grupā savu šāgada labāko sprintu veic Elīna Skopāne finisējot ar ceturto reultātu, daudz no viņas neatpaliek Zanda Stabiņa uzrādot septīto laiku.

  Foto no sacensībām šeit;http://foto.inbox.lv/stabinens/Cesu-rudens-2016

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 27 Septembris 2016 23:44

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns