Septembris 22, 2021

Kurbads 2016

By Oktobris 11, 2016 6471

Azimuts OK-Sm BJSS orientieristi plūc laurus  pirmajā apvidus skrējienā «Kurbads» .

Svētdien, 9.oktobrī Vecumnieku novada Zvirgzdē notika pirmais oficiālais bezceļu jeb off-trail skrējiens „Kurbads” .  Īpaši izsludinātajā duelī starp OK Azimuts orientieristu grundzālieti Artūru Pauliņu un vieglatlētu Jāni Razgali vienas jūdzes izaicinājumā pārāks izrādījās Artūrs , kuram izdevās savu konkurentu apsteigt par 11 sekundēm.

Ierasts, ka skriešanas sacensības notiek stadionā, uz šosejas, lauku ceļos un meža takās, taču pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks 9.oktobrī mežā pie Zvirzgdes spēja pirmo reizi sapulcināt 86 dalībniekus marķētā bezceļu trasē, kura skrējējus veda pa mežu bez takām pa dažādu garumu distancēm, , dalībniekiem piedāvājot trases dabā – cauri siliem, purviem, sūnām.

Piecu kilometru skrējienā dominēja Azimuts OK-Sm BJSS  orientieristi, kuri sadalīja vietas uz goda pjedestāla. Ātrāk par 20 minūtēm distanci veica Artjoms Rekuņenko (19:01) un  Matīss Slikšjānis (19:18) .  Ceturtais finišēja Ilgvars Caune (20:05) .

Sacensību lielākā intriga bezceļu apstākļos tika pievērsta vienas jūdzes duelim starp orientieristu Artūru Pauliņu kurš nesen uzvarēja starptautiskajās orientēšanās sacensībās “Euromeeting” sprinta distancē un vieglatlētu Jāni Razgali kurš ir viens no labākajiem vidējo distanču skrējējiem Latvijā , kuriem ceļu negrasījās dot arī garo distanču skrējēji Dmitrijs Serjogins un Jānis Višķers.

Artūrs Pauliņš jūdzes skrējienu bez iemītas takas veica sešās minūtēs un 41 sekundē, Jāni Razgali (6:52) pārspējot par 11 sekundēm. Serjogins un Višķers Artūram zaudēja  minūti un divdesmit sekundes.

 Jāpiebilst ka Artūrs, Matīss un Ilgvars iepriekšējā dienā startēja vienās no lielākajām stafešu sacensībām Zviedrijā 25manna Zviedru kluba Klemingen sastāvā.

„Mežā ir redzamas jaunas takas un pa kādam gāztam kokam,” trasē notikušo vērtē sacensību idejas autors un „Kurbads” rīkotājs  Edgars Bertuks, skrējienu vērtējot ar vārdu „Spēcīgi”.

„Pašam kā organizatoram nebija daudz laika paskatīties apkārt, bet tajos retajos brīžos, kad tas izdevās, man patika redzētais - piekusuši, bet smaidīgi cilvēki un draudzīga atmosfēra,” turpina pasaules čempions orientēšanās sportā, kurš no atsauksmēm izdarījis secinājumus, ka „cilvēkiem patika bezceļu formāts un neziņa pirms starta par to, kas sagaidīs distancē.”

Nākamais „Kurbads” posms plānots pavasarī, un Bertuks pieļauj, ka tas varētu būt nedaudz ekstrēmāks pasākums kādā mitrākā vietā.

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 11 Oktobris 2016 23:55

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns