Decembris 02, 2023

Kurzemes pavasaris 2017

By Aprīlis 14, 2017 7031

Sīvā cīņā Artūram Pauliņam trešā vieta "Kurzemes pavasara" kopvērtējumā.

Nedēļas nogalē Talsu apkārtnē ar sacensībām „Kurzemes pavasaris” tika atklāta 2017. gada Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā. Kopvērtējumā 2. vietu sieviešu elites grupā izcīnīja Sandra Grosberga, bet 3. vieta vīru elitē Azimuts OK-Sm BJSS sportistam Artūram Pauliņam. Tikmēr uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem Elites grupās kāpa sportisti no orientēšanās lielvalstīm - Zviedrijas un Norvēģijas.

Interesanti ka Artūram savus tuvākos sekotājus Andri Jubeli un Andreju Salinu divu dienu summā izdevās pārspēt par nieka divām sekundēm. Abās dienās kopā saskaitot distanču garumus sanāk ka Elites grupas vīrieši noskrēja 20,7 km pa gaisa līniju apmeklējot 49 KP.

Sacensības ilga divas dienas, pulcējot kopumā teju 800 dalībnieku gan no Latvijas, gan tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm. Pirmajā dienā dalībnieki veica vidējo, bet otrajā dienā garo distanci, uzvarētāju nosakot abu dienu izcīnīto rezultātu summā. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, elites grupas dalībnieku skaitu papildināja daudz ārzemju orientieristi, kuri nelaida garām iespēju gan krāt vērtīgos Pasaules ranga (WRE) punktus, gan iespēju izmēģināt spēkus apvidū, kas līdzīgs šogad gaidāmajam Pasaules čempionātam orientēšanās sportā Igaunijā.

Sacensībām bija izvēlēts tehniski ļoti sarežģīts apvidus ar vidēju skrienamības pakāpi, neizteiktu stigu un taku tīklu. Šādā mežā kompass kļūst par labāko draugu, lai spētu atrast pareizo virzienu un ceļu cauri zaļajiem apvidiem. 

Uz Talsiem devās 30 Azimuts OK-Sm BJSS pārstāvji.

Dubultuzvara izcīnīta kuplajā W-10 grupā kur startēja 31 dalībniece. Sezonu ar uzvaru (sagādājot pamatīgu pārsteigumu saviem vecākiem , trenerim un draudzenēm) iesāka Sm BJSS audzēkne grundzāliete Marta Morīte. Otrajā vietā jau sacensībās rūdītā Martas skolasbiedrene Anete Stabiņa. Šajā grupā vēl devītajā vietā Elīna Bačka un desmitajā vietā Kitija Abula.

Šī vecuma zēniem (18 dalībnieki) Matīss Kalniņš  piektajā vietā.

To ka ziemā ieguldītais darbs treniņos nav bijis veltīgs  pierādīja ILgvars Caune izcīnot uzvaru M-18 grupā.(20 dalībnieki) Pirmajā dienā M-18 un M-20 grupās bija vienāda distance. Ilgavram abu grupu vērtējumā 2. vieta un vērtīgi punkti cīņai par vietu Latvijas izlasē startam  Pasaules junioru čempionātā.  Viņa treniņu biedram Matīsam Slikšjānim  sestā vieta divu dienu summā M-20 grupā (11 dalībnieki) . Jāpiebilst ka Matīss pirmajā dienā uzrādīja trešo rezultātu. Otrajā dienā Matīsa cerības uz godalgoto vietu pārsvītroja viņa nesaprašnās ar karti ceturtā punkta meklējumos, kas maksāja  4 minūtes un vietu uz godalgoto pjedestāla.

Savām konkurentēm krietni panervozēt lika Laura Savicka izcīnot  4. vietu  W-20 grupā.

W-8 grupā mūsu vienīgajai dalībniecei Santai Afanasjevai 7. vieta.

 No mūsu W-14 (29 dalībnieces)  grupas trijām meitenēm labāk veicas Andai Jaunmuktānei finišējot ar devīto rezultātu.

W-16 grupā (26 dalībnieces) Zanda Stabiņa ierindojas tūlīt aiz olimpiskā sešinieka.. W-18 grupā Elīna Skopāne sezonu iesāk ar astoto vietu.

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena tiek Artūrs Gulbis M-21B grupā (jāpiebilst ka Artūrs savos skolas gados ir trenējies vienā treniņu grupā ar Arūru Pauliņu)  , trešā vieta Lienei Brūvelei W21A grupā un trešā vieta Aldim Lapiņam M-65 grupā.

Pēc apbalvošanas notiek atrakstīva loterija. Tajā paveicas grundzālietim Artūram Gulbim , balvā saņemot lielu spaini ar medu.

 8.aprīļa vakarā Talsos notika Latvijas sprinta kausa pirmais etaps.

 Sprintā pa talsu ielām pie godalgām tika M-35 grupā izcīnot uzvaru Aivis Zetmanis ,  W-14 grupā Agnese Jaunmuktāne  ,  W-21  grupā 1. vieta Lienei Brūvelei un trešā vieta Laurai Savickai.

M-12 grupā uzvara gaujienietim Uvim Sproģim , kas arī  trenējas Smiltenes BJSS.

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 14 Aprīlis 2017 21:52
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns