Decembris 02, 2023

Lieldienu balva 2017

By Aprīlis 18, 2017 7369

Orientēšanās sprinta sacensības ''Lieldienu balva''. 

Artūrs Pauliņš svin jau savu ceturto uzvaru  sacensībās "Lieldienu balva".

Otrajās Lieldienās, 17. aprīlī, Rīgā, Sarkandaugavā, notika tradicionālās Rīgas pilsētas orientēšanās sacensības ''Lieldienu balva''-sezonas trešais Latvijas Sprinta kausa posms. ", kur savus spēkus, orientējoties pilsētvidē, izmēģināja aptuveni 300 dalībnieki. Šis sacensībām bija jau 15. norises gads, un kā apliecinājums augstajai kvalitātei tām šogad pirmoreiz piešķirts Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) pasaules ranga sacensību (WRE) statuss.

Sacensību centrs tika izvietots reģionālajā sporta centrā “Sarkandaugava”, Sarkandaugavas ielā 24, un skrējiens notika tā tuvākajā apkārtnē. Laipni aicināti piedalīties bija arī tie, kuri ar orientēšanos vēl nebija pazīstami, jo bija gan iespēja iziet vienkāršākas distances, gan pavērot, kā sprintu veic spēcīgākie orientieristi gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Otro Lieldienu rīts dalībniekiem sagādāja īpašu pārsteigumu - sniegu -, kas mazliet apgrūtināja distances veikšanu un ko saule nespēja Sarkandaugavas ielās nokausēt līdz pat sacensību noslēgumam pēcpusdienā.

Jāatzīmē, ka ārzemju sportistu dalībnieku vidū bija daudz - viņi nelaida garām iespēju krāt vērtīgos Pasaules ranga punktus un jau šogad izmēģināt savas orientēšanās prasmes Rīgā, kur 2018. gadā notiks Pasaules čempionāta orientēšanās sportā sprints. Distancē varēja redzēt ārzemju  sportistus  no Krievijas, Somijas, Igaunijas un pat Turcijas.

Dubultuzvaru  4,0 km garajā sprintā vīriešu elites grupā 28 dalībnieku konkurencē izcīnīja Azimuts OK-Sm BJSS sportisti  Artūrs Pauliņš un Artjoms Rekuņenko.  Artūrs distanci veica ar rezultātu 13:34.

Artjoms  atpalika 42 sekundes, bet trešo vietu ieguva Andris Kivlenieks (Ogre OK/SC), 53 sekundes aiz uzvarētāja. Trešais Azimuts OK-Sm BJSS sportists Matīss Slikšjānis  Artūram zaudēja 1:28 un finišēja septītajā vietā. Cīņa bija tik sīva ka Matīss piekāpās sestās vietas ieguvējam vienu sekundi,  piektās vietas ieguvējam divas sekundes un ceturtās vietas ieguvējam astoņas sekundes.

Azimuts OK-Sm BJSS uzvara arī  W-16 grupā kur  grundzāliete Agnija Caune savu tuvāko sekotāju pārspēja vairāk kā par minūti.

M-18 grupā panākums Agnijas brālim Ilgvaram finišējot trešajā vietā.

Sieviešu otrajā spēcīgākajā grupā W21 -  29 dalībnieču konkurencē  divas godalgas smiltenietēm -otrajā vietā Laura Savicka un trešajā vietā Liene Brūvele.

Olimpiskajā sešiniekā ceturtajā vietā M-14 grupā Renārs Kļaviņš. Šī vecuma meitenēm 5. vietā Agnese Jaunmuktāne. Piektais M-21 grupā Artūrs Gulbis. Savukārt Kitija Abula startējot W-12 grupā finišē ar sesto rezultātu. Sestā vieta arī Elīnai Skopānei grupā W-18.

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 18 Aprīlis 2017 21:57
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns