Decembris 02, 2023

Baltijas čempionāts 2013

By maijs 21, 2013 9992

18-19. maijā Igaunijā netālu no Veclaicenes robežkontroles punkta notika Baltijas čempionāts orientēšanās sportā. Sacentās valstu izleses vīriešu un sieviešu elites grupās kā arī 20, 18, 16 un 14 gadīgo grupās. No Azimuts OK-Smiltenes BJSS orientieristiem Latvijas izlesē startēja Artūrs Pauliņš M21E grupā , Anete Čama W16E grupā un Ilgvars Caune M14E grupā. Pirmajā dienā garajā distancē vistuvāk medaļām prestižajās sacensībās bija Ilgvars Caune.

Ilgu laiku viņa rezultāts bija trešais aiz diviem Krievijas sportistiem, par divām sekundēm atpaliekot no otrās vietas. Tomēr pēc stiprākā Lietuvas orientierista finiša, kas Ilgvaru apsteidza par sešām sekundēm, Ilgvars tika atbīdīts uz 4. vietu. Šis Ilgvaram bija pirmais starts valsts izlasē un prieks par augsto rezultātu spēcīgajā  piecu valstu sportistu konkurencē. Izanalizējot distancē veikto noskaidrojās ka priekšpēdējā punktā Ilgvars vēl ir bijis otrajā vietā. Dārgās sekundes zaudētas šķērsojot uzarto izcirtumu ceļā uz pēdējo KP. Anete Čama finišēja ar 16 rezultātu un Artūrs Pauliņš ar 14 rezultātu 14 km distancē 45 sportistu konkurencē. Artūrs disatnci iesāka neforsējot ātrumu pirmajā radiokontrolpunktā atzīmējoties kā 25. Tālāk jau ātrums distancē auga. Pēc finiša Artūrs atzina ka 14 km distance viņam ir par garu.

Artūru mēs zinām kā sprinta, stafešu un vidējās distences speciālistu. Otrajā dienā izlases sacentās stafetēs. Artūrs startēja Latvijas otrajā komandā un skrēja trešo etapu. Andris Jubelis stafeti Artūram nodeva kā ceturtais trīs minūtes aiz Mārtiņa Sirmā kas tobrīd atradās trešajā vietā. Artūram savā etapā izdevās saglabāt ceturto vietu  Savukārt Edgars Bertuks Latvijas pirmo komandu pacēla uz 2. vietu . Priekšā sev palaižot OK Azimuts leģionāru Viliusu Aleliūnas no Lietuvas. Ilgvars Caune M16E  arī skrēja trešo etapu, stafeti no komandas biedra Jāņa Veļķera saņemot sestais. Viņam izdevās komandu pacelt uz piekto vietu. Anete Čama skrēja pirmo etapu un savā etapā uzrādīja ceturto laiku dažas sekundes aiz otrās un trešās vietas un apsteidzot Latvijas pirmo komandu. Diemžēl trešā etapa veicēja  atzīmējās nepareizajā kontrolpunktā un Anetes komanda finišēja bez rezultāta. Vienlaicīgi notika arī Baltijas veterānu čempionāts. Šeit atzīstams panākums Otāram Putrālim, kurš kļuva par Baltijas čempionu M40 grupā. No mūsējiem vēl Mārim Stabiņam 7.vieta M45 grupā. Savukārt mūsu M60 grupas vecmeistari Jānis Biezais un Aldis Lapiņš ierindojās attiecīgi 4. un 5. vietā.

Paralēli notika arī Baltic Open sacensības. Šeit panākumi mūsu jaunajiem sportistiem. W-10 grupā dubultuzvara –pirmā Anna Anete Strazdiņa un otrā Hana Gabriela Ziemiņa. Šī vecuma zēniem trešais Renārs Kļaviņš. W-12 grupā kā jau šogad ierasts daudzās sacensībās pirmajā vietā Agnija Caune un trešajā Zanda Stabiņa. W-14 grupā trešais rezultāst Elīnai Skopānei.

Par neveiksmi netiekot izlasē reabilitējās Matīss Slikšjānis izcīnot uzvaru M-16 grupā. No mūsējiem vēl 4. vieta Renāram Akminam M-12 grupā. Reinis Putrālis un Oto Rainers Strazdiņš finišēja attiecīgi 5. un 6. vietā. Latvijas sporta veterānu 50. sporta spēles. Kopvērtējumā izcīnot 4. vietu un individuāli četras medaļas 28 komandu konkurencē no sacensībām Madonas pusē atgriezušies Smiltenes novada veterāni. Pirmajā vietā Rīga, otrajā Cēsu novads un trešajā vietā Līvānu novads.

Individuāli rezultāti:

 • S-35 Godiņa Ieva 2. vieta.
 • V-50 Kokarēvičs Pēteris 2. vieta
 • V-50 Guntars Puntulis  3. vieta
 • S-35 Vita Cīrule 3. vieta
 • S-45 Gaigala Videga 4. vieta
 • V-45 Jānis Nulle  4. vieta
 • V-60 Māris Lapiņš  4.vieta
 • V-35 Godiņš Mārtiņš 5. vieta
 • V-45 Rudītis Juris   7. vieta
 • V-50 Aigars Savickis 8.vieta
 • V-50 Guntars Cīrulis 10. vieta
Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 21 maijs 2013 18:13
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns