Decembris 02, 2023

Siguldas rudens

By Oktobris 08, 2018 3477

Siguldas rudens.

7. oktobrī Krimuldas pusē, Tālēnos tika aizvadīts 15. un noslēdzošais 2018. gada Latvijas kausa posms - "Siguldas rudens", kas norisinājās jau 46. reizi. 

Sacensību norisei bija izvēlēts 20 gadus neizmantots apvidus, kurā treniņu aizvadījuši tikai 2018. gada Pasaules čempionāta dalībnieki. Distances vijās pa Gaujas upes labo krastu ar sāngravām. Pārsvarā priežu, egļu mežs ar skrienamību no labas līdz sliktai. Stigu un ceļu tīkls neizteikts, augstumu starpība apvidū 45m. Tuvākajā apkārtnē bija apskatāmi arī vairāki dabas objekti - Gauja ar plostnieku pieturu, Lielais akmens, Krimuldas baznīca, Kubeseles ala, Kubeseles taka, Ruņtiņš un Kaupo-Lilijas labirints. Arī Zelta rudens  bija pašā košumā.

Sacensību formāts, kā ierasts Siguldas rudenī bija kopējais starts visām grupām vidējā distancē. Garākajās distancēs tika izmantots taureņa izkliedes princips. Sacensību uzvarētāji visās grupās saņēma īpašas eko medaļas.

Ekoloģiskās medaļas nopelnīja arī virkne Azimuts OK-Sm BJSS sportistu.

Jaunākajās grupās vietu sadalījumu izšķīra finiša spurts.

S10 grupā uz goda pjedestāla divas grundzālietes Sm BJSS audzēknes. Medaļa par pirmo vietu tika Kitijai Abulai un par trešo vietu Martai Morītei. 

S12 grupā nieka 8 sekundes no uzvarētājas atpalika Anete Stabiņa, finišējot 5. vietā. 

S14 grupā māsas Agnese un Anda Jaunmuktānes uzņēmās vadību, distancē atrāvās no konkurentēm, bet diemžēl minūtes kļūda uz 4 kontrolpunktu atbīdīja meitenes uz 4.vietu. Cīņa turpinājās, meitenes noķēra līderu grupu un Anda ierindojās 2.vietā un Agnese 4.vietā.

V12 grupas puiši Matīss Kalniņš un Dainārs Bušs ierindojās attiecīgi 15. un 16. vietās.

V14 grupā 7. vietā finišēja Renārs Kļaviņš.

S18 grupas distancē Elīna Skopāne un Zanda Stabiņa lika panervozēt savām draudzenēm no Latvijas izlases Signei Sirmajai un Elīzai Ozolai, tomēr distances beigu daļā pieļautās neprecizitātes viņām neļāva pacīnīties par sudraba godalgu.  Finišā Elīnai 3. vieta un Zandai 4. vieta. 

Elites grupā, dāmu konkurencē, Laura Savicka izcīnija 3.vietu, kas nenācās viegli, jo diemžēl distances laikā sakoda lapsenes un uzbruka suns, no kura, par laimi, izdevās aizbēgt.

Veterānu grupās savu pārākumu pār konkurentēm izcīnot uzvaru kārtējo reizi apliecināja Ieva Godiņa grupā S40.  Medaļa par trešo vietu grupā V45 tika Otāram Putrālim. Tāds pats guvums arī Guntai Dudelei grupā S55 un  Aldim Lapiņam grupā V65. Viens no gada veiksmīgākajiem startiem arī Aigaram Savickim finišējot 4. vietā grupā V55.

Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 14 Oktobris 2018 17:44
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns