Augusts 04, 2021

Latvijas čempionāts garajā distancē

By Maijs 18, 2019 1168

 

 

11. maijā Kapusilā, Smiltenes pusē noskaidroti 2019. gada spēcīgākie orientieristi orientēšanās sporta garajā, jeb klasiskajā distancē.

Šogad Latvijas čempionātu organizēja OK Azimuts sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un Smiltenes novada domi, kopumā sacensībās, pulcējot vairāk nekā 500 dalībniekus.

Jau trešo gadu pēc kārtas dāmu konkurencē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa cēsniece Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), bet starp vīriem šoreiz, 25 dalībnieku konkurencē, uzvara igaunim Lauri Sildam, kurš startē Latvijas orientēšanās klubā Alūksne-Ape.

Otro vietu izdevās izcīnīt OK Azimuts sportistam Artūram Pauliņam.

Artūra Pauliņa komentārs. 

"Ja skaita, ka vēl nesen bija desmit dienu periods, kad vispār neaizvadīju nevienu skriešanas treniņu, un pēdējā mēneša laikā esmu aizvadījis trīs intervāla treniņus, tad varbūt rezultāts ir OK, neko diži labāku es nevaru sagaidīt. Pēdas trauma nav rokas pirkstiņš, pilnībā esmu ticis vaļā tikai no iekaisuma pēdā, bet sāpes un diskomforts joprojām eksistē. Ir visu laiku jādomā kad skriet un ko skriet, jo katru dienu skriet es nevaru. Priekšrocība bija tāda, ka es šobrīd neesmu ātrs un ir laiks vairāk kartē apskatīties, un līdz ar to, sanāk drošāks skrējiens. Līdz taurenītim kļūdu nebija, taurenītī mazais skrieto sacensību skaits nospēlēja savu - sāku "peldēt" un bieži nekontrolēju, kā skrienu, bet es rēķinu, ka zaudēju ap vienu minūti tur, pārējais ir jau- kur trāpīt, kādā labākā dzīvnieku taciņā vai kāds labāks mikro variants".

Otrs OK Azimuts sportists Matīss Slikšjānis izcīnīja 11.vietu, tikai mazliet vairāk par trīs minūtēm piekāpjoties pasaules čempionam Edgaram Bertukam, kurš šoreiz finišēja 8. vietā.

Čempionāts notika līdz šim sacensībās neizmantotā apvidū, ar ierobežotu mežizstrādi un daudz dažāda izmēra un skrienamības purviem.

Gan dāmu, gan vīru spēcīgākajās elites grupās uz starta stājās gandrīz visi šobrīd spēcīgākie Latvijas, kā arī vairāki Igaunijas sportisti.

Dāmu konkurencē S.Grosberga 9,6km garo distanci veica stundā divās minūtēs un 16 sekundes, otrās vietas ieguvēju Lauru Vīķi (Kāpa OK) apsteidzot par nedaudz vairāk kā sešām minūtēm.

Bronza- valmierietei Līgai Valdmanei (ZVOC/VBSS), finišējot septiņas minūtes aiz uzvarētājas. Spēcīgākā OK Azimuts sportiste Laura Savicka finišēja tūlīt aiz labāko sešinieka, apsteidzot pieredzes bagāto Kāpas sportisti Iritu Puķīti.

No Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem Latvijas čempionāta medaļas izcīnīja:

W-16 grupas sportistes Agnese Jaunmuktāne un Anda Jaunmuktāne, izcīnot attiecīgi sudraba un bronzas medaļas.

Tikai sešas sekundes līdz zelta godalgai, finišējot otrajā vietā, pietrūka M-20 grupas sportistam Ilgvaram Caunem.

W-50 grupā zelts-Videgai Gaigalai.

Par uzvaru grupā M21B uz goda pjedestāla tika aicināts Artūrs Gulbis.

Kā vienmēr arī šoreiz sāpīgās ceturtās vietas. Tās izcīnīja Kitija Abula W-12 , Guntars Cīrulis M-55 un Vita Cīrule W-50.

Piektā vieta M21B Kasparam Abulam un W-55 Guntai Dudelei.

Sestā vieta M-12 Matīsam Kalniņam un  M-45 Otāram Putrālim.

Sacensību rezultāti

GPS ceļi

Foto.

Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 18 Maijs 2019 23:13

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns