Jūlijs 29, 2021

Malienas kauss 2013

By Augusts 20, 2013 9286

Tradicionālās orientēšanās sacensības Alūksnes pusē "MALIENAS KAUSS" risinājās 17.un 18.augustā un notika jau 32.reizi. Kā vienmēr sacensību rīkotāji orientēšanās sporta draugiem piedāvāja Apes un Alūksnes pusē esošos interesantākos apvidus.Tā vidējā distance notika nesen kartografētā teritorijā pie Apes. Skaists priežu mežs ar savdabīgām reljefa formām un samērā labām skriešanas iespējām, radīja labus apstākļus dinamiskai un ātrai sacensībai. 

Sacensību atklāšanas ceremonijas laikā tika sumināts pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Edgars Bertuks. Edgars šoriez startēja kā testa skrējējs un pēc viņa rezultāta varēja spriest par to kādu rezultātu varētu uzrādīt pārējie sportisti. Edgaru pārspēt izdevās tikai Mārtiņam Sirmajam. Vairāk kā minūti aiz Mārtiņa finišēja Artūrs Pauliņš. Tūlīt pēc viņa arī Andris Jubelis.

Jau pirms starta kļuva zināms ka pirmās dienas uzvarētājus gaida baruciens ar motorizēto plostu pa Alūksnes ezeru. Šo godu izpelnījās Agnija Caune S-12 un Ilgvars Caune V-14.  Agnija distancē uzrādīja Elites grupas cienīgu ātrumu veicot savu 2km garo distanci ar 7 kontrolpunktiem  ar rezultātu 12:07. Ar šo rezultātu viņa 12 gadīgo puišu grupā būtu ierindojusies 2. vietā.  Otrajā vietā finišē mūsu 10 gadīgās grupas meitenes Hanna Gabriela Ziemiņa un Anna Anete Strazdiņa. Viņas pamanās finišēt ar vienādu rezultātu 22:11. Otrais rezultāts arī Anetei Čamai S-16 , Videgai Gaigalai S-45, Jānim Nullem V-45  un Aldim Lapinam V-60.Trešajās vietās Zanda Stabiņa S-12 un Otārs Putrālis V-40.

Otrajā sacensību dienā varējām atcerēties 2010.gada Alūksnes "Kāpu". Daļēji tika izmantots šo sacensību 2.dienas apvidus un tam piegulošā teritorija. Šis apvidus praktiski vairs nelīdzinājās 1.dienas sacensībai - stāvas nogāzes, grūtāka apvidus caurejamība, visdažādākie ceļu izvēles varianti distancē, kas iedzīšanas sacensībās  atnesa daudz pārsteigumu. Elites grupā Artūram Pauliņam izdevās palielināt pārsvaru pār Andri Jubeli. Trešajā vietā finišēja gaujienietis Jānis Kūms. Mārtiņš Sirmais šoriez nestartēja. Līdz ar to Artūrs jau otro gadu pēc kārtas mājās glabās skaisto Malienas kausu un varēs vēlreiz tajā iegravēt savu vārdu. 

Desmitgadīgo meiteņu grupā jau distances sākumā mūsējām izdevās noķert pirmās dienas uzvarētāju. Drīz pēc tam viņas panāca pirmās dienas ceturtā vieta. Viss izsķīrās finišā kur ātrākās kājas izrādījās Hannai Gabrielai Ziemiņai. Trešajā vietā sekundi aiz otrās finišēja Anna Anete Strazdiņa. S-12 grupā pāliecinoši pirmā finišēja Agnija Caune. Trešais rezultāts šajā grupā Zandai StabiņaiV-14 grupā lieliski startē Ilgvars Caune , kas savu tuvāko sekotāju pārspēj par deviņām minūtēm. Sezonas veiksmīgākais strats izdodas Reinim Putrālim. Viņš uzrāda dienas otro laiku Ilgvaram zaudējot tikai divas minūtes un divu dienu summā paceļoties no 10 uz 7 vietu. Par pirmās dienas neveiksmēm reabilitējās Matīss Slikšjānis paceļoties no 10 vietas uz sesto. S-14 grupā Elīnai Skopānei izdodas pacelties no astotās vietas uz sesto. Arī Elīnas brālis Edgars Spirido V-20 finišē sestajā vietā. Tāds pats rezultāts arī Jānim Nullem V21A. S-16 grupā pie bronzas medaļas tiek Anete Čama. S-45 grupā visas mūsējās tiek sešiniekā. Trešajā vietā Videga Gaigala, ceturtajā Vita Zīvere un sestajā Aiva Skopāne. Sestajā vietā arī Gunta Dudele S-50. No V-12 grupas puišiem labāk veicas Renāram Akminam- 8. vieta. 

Lieliski distanci veic Otārs Putrālis panākot un apsteidzot pirmās dienas līderus Valteru Kaminski un Guntaru Mankusu. Šī bija viena no daudzskaitlīgākajām grupām ar 26 dalībniekiem. V-45 grupā  ceturtajā vietā Māris Stabiņš un piektajā vietā Jānis Nulle. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena zaudējot pirmajai vietai vien 4 sekundes tiek Aldis Lapiņš V-60. V-50 grupā uzvaru izcīna valcēnietis Ēriks Ūdris.

Nākošās Latvijas kausa sacensības notiks jau 24.-25. augustā pie Augstrozes ezera kur notiks Valmieras čempionāts.

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 20 Augusts 2013 06:28

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns