Decembris 09, 2023

Aronas kauss

By maijs 05, 2023 441

 

 

 

                                                                             Septiņi Azimuts OK-Sm BJSS sportisti izcīna godalgas Aronas kausā.
 
 

Saulaino aprīļa mēnesi noslēdza sacensības “Aronas kauss” Druvienas apkārtnē. Ar skarbo apvidu un tehniskajām distancēm sacensībās sportisti neiztika bez kļūdām. Kā rezultātā pēc pirmās sacensību dienas bija grūti prognozēt uzvarētājus Aronas kausa kopvērtējumā.

Kā jau visiem orientieristiem zināms, sacensības Madonas apkārtnē nozīmē orientēšanos pa skarbu apvidu, kur uzvarošā tehnika mēdz būt “lēnāk skriesi, tālāk tiksi”. Tā pat arī šoreiz.

Aronas kauss 29. aprīlī dalībniekus sagaidīja ar vidējo distanci. Distance, kur virziens un kartes lasīšana bija tavs labākais draugs, bet skarbais apvidus tavs ienaidnieks. Vīriešu elitē 5,5 kilometru distanci ar 21 kontrolpunktiem visātrāk veica Andris Jubelis uzrādot laiku 34:27. OK Azimuts sportists Matīss Slikšjānis Andrim piekāpās sešas minūtes uzrādot piekto rezultātu. 

Otrā Aronas kausa dienā dalībnieki sacentās garajā distancē. Lielākajai daļai grupām apvidus bija tāds pats kā pirmajā sacensību dienā. Tomēr garāko distanču veicējiem apvidus bija ļoti mainīgs – distances vidus daļa piedāvāja baltu, ļoti labi skrienamu mežu, kur labākie etapa laiki bija ātrākajiem un precīzākajiem sportistiem, tomēr sākums un beigas apvidus bija skarbs, lēnāks un tehniskāks. Vīriešu eliti sagaidīja 14,8 kilometru distance, kur labāko laiku ar 1 stunda 30 minūtes un 14 sekundes uzrādīja Endijs Titomers.  Savukārt  Matīss Slikšjānis viņam zaudēja četras minūtes un finišēja ar ceturto rezultātu.