Decembris 09, 2023

Zvaigžņu stafete

By maijs 12, 2023 536

 

 

  

                                                               Zvaigžnu stafete.

 

  1. maija vakarā par godu Latvijas Orientēšanās federācijas dibināšanas 60. jubilejas gadam notika līdz šim vēl nebijis pasākums - ZVAIGŽŅU STAFETE!

Trīs zvaigznes simbolizē Latvijas novadus un to vienotību. Polārzvaigzne ir tikai viena, toties nekļūdīga pareizā virziena rādītāja, bet kurš gan ir izskaitījis zvaigznes Latvijas debesīs? 

Tāpēc,  ZVAIGŽŅU STAFETE, deva iespēju katram izlemt, cik zvaigžņu apmirdzētam būt, kurai zvaigznei sekot vai pašam būt par ceļa zvaigzni citiem.

Tiekšanās notika 3. maija vakarā skaistajos Braslas mežos, lai kļūtu par orientēšanās zvaigznāja daļiņu, kas izstaro dzīves filozofiju, kuras pamatā ir tieksme pēc prāta, miesas un gara saskaņas.

 

Visi kopā!

Lai mūsu vienotība, apņēmība un spēks stiprina Latvijas valsts izaugsmi un neatkarību!

 

  1. gada 9. februārī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvjiem Ildzi Straumi, Gunāru Dukšti, Kasparu Radziņu un Ojāru Milleru.
                 Valsts prezidents sarunā tika aicināts kļūt par orientēšanās sacensību “Zvaigžņu stafete” patronu, kas Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, 3. maijā, notiktu Krimuldas pusē.

          Valsts prezidents piekrita būt par sacensību patronu, novērtējot orientēšanās sporta ieguldījumu sabiedrības veselībā un dažādu paaudžu vienošanā, sportojot dabā. E. Levits arī pieminēja skolas laika orientēšanās nodarbības, kas atstājušas labas atmiņas par šo tautas sportu.

                Sacensības notika stafetes veidā, sākot tās plkst. 20.00, līdz pat nakts tumsai piecu cilvēku komandās.  Orientēšanās ir ideāls tautas sporta veids, kur iesaistīties var ikviens.

Sacensību dalībniekus sagaidīja: Aizraujoša un  dinamiska klubu komandu sacensība 5 etapu stafetē. Orientēšanās azarts un romantika startējot gaismā, finišējot tumsā.  Uzvarētāju sumināšana pusnaktī, patriotiskā Latvijas   Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas svētku noskaņā.

Sacensība par Latvijas Valsts prezidenta balvu notika 5 etapu stafetēs starp LOF klubu komandām 3 kategorijās: Juniori, Elite un Meistari.  Azimuts OK-Sm BJSS komanda bija pārstāvēta visās trijās kategorijās. Junioru un Elites grupās mūsējiem izdevās izcīnīt trešās vietas.  Elites sportistiem tas izdevās 15 komandu konkurencē.  Savukārt Junioriem panākums septiņu komandu konkurencē.

Azimuts OK -Sm BJSS Elites kategorijas komandā startēja Austris Kalniņš , Agnese Jaunmuktāne , Matīss Slikšjānis , Sandra Grosberga  un Ilgvars Caune,

Azimuts OK -Sm BJSS Junioru kategorijas komandā startēja Anete Stabiņa , Kitija Abula , Kristers Lārmanis , Marta Kalniņa  un Uvis Sproģis.

Pēc apbalvošanas notika loterija , kur viena no laimīgajām lozēm tika Anetei Stabiņai. Viņai tika Gunāra Dukštes un Daiņa Īvāna grāmata par gaisa

Baloniem  ” Līdzi vējiem”.

 

Sacensību rezultāti  https://lof.lv/uploads/sacensibas/2023/2023050330/Rezultati.pdf

Visa foto galerija https://www.zvaigznustafete.lv/gallery/

 

© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns