Septembris 23, 2023

Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē

By Septembris 07, 2023 81

 

 

  

                      Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē.

Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē 666 dalībnieki skrēja pa Ventspils novada Miķeļbākas apkārtni un meklēja kontrolpunktus.

 Apvidus. Pārsvarā priežu mežs.  Kopumā apvidus piesātināts ar kāpām , purviņiem un vigām.   Vietām kāpu joslas platākas ar daudz dažādiem reljefa veidojumiem.  Vigas  dažādas – ciņainas, zāļu purvu un sfagnu purvu.  Šobrīd visi purvi sausi(arī ciņainie).  Skrienamība pārsvarā laba(izņemot purvus ar ciņiem) . Izcirtumu nav. Ceļu un taku maz.   Stafetes sacensībās daļa distances arī piejūras kāpu zonā.”

Par distancēm: “ Sacensības notiek apvidū, kur 2013. gadā norisinājās Kāpas trīsdienas. Atškirība ar to gadu ir tā , ka ūdens līmenis purvos tajā gadā bija vairāk kā 1m augstāks - kartē bija daudz nepārejamo purvu.


Sezona tuvojas beigām nu jau straujiem soļiem, atlikuši vien četri Latvijas kausa posmi. Vai vispār vari tam noticēt? Pirmajā septembra nedēļa notika Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē, kas parasti ir nopietnākās sacensības Latvijā – visi vēlas izcīnīt to zelta medaļu un vēlas pierādīt, ka viņa klubs ir vislabākais stafetē. Konkurence šajās sacensībās ir ļoti liela un tā arī šogad. Čempionātā piedalījās 667 dalībnieki, 30 no tiem cīnījās par medaļām vīriešu elites grupā un 17 – sieviešu elites grupā.

Vīriešu Elites grupā OK Azimuts sportistam Ilgvaram Caunem , kurš tikko bija atgriezies no Somijas nācās aizstāvēt pagājušajā gadā izcīnīto vidējās distances čempiona titulu.  Vēlreiz pierādījās teiciens ka izcīnīt titulu ir vieglāk nekā aizstāvēt. Ilgvara vairāk kā minūtes kļūda uz pirmo kontrolpunktu šoreiz izbīdīja viņu no godalgoto trijnieka finišējot tikai vienu sekundi aiz trešās vietas ieguvēja.

 

https://foto.inbox.lv/stabinens/06-09-2023

M21E

#

Vārds, uzvārds

Klubs

Laiks

1.

Rūdolfs Zērnis

Saldus OK

35:42

2.

Matīss Saulīte

Kāpa OK

36:55

3.

Rihards Krūmiņš

Alnis OK-JNSC

38:14

4.

Ilgvars Caune

Azimuts OK-Sm BJSS

38:15

5.

Ainārs Lupiķis

Kāpa OK

39:13

6.

Uldis Upītis

Kāpa OK

40:27

 

Sieviešu Elites grupā Azimuta sportistei Sandrai Grosbergai arī nācās aizstāvēt pagājušajā gadā izcīnīto titulu. Arī Sandra finišā 4. vieta , bet pie bronzas godalgas tomēr tiek, jo pirmā finišē Polijas sportiste, kas vidējā distancē pārstāvēja savu Lietuvas nevis Latvijas klubu.

W21E

#

Vārds, uzvārds

Klubs

Laiks

1.

Hanna Wisniewska

IGTISA

32:21

2.

Aija Skrastiņa

Briksnis SK

34:24

3.

Signe Sirmā

Alnis OK-JNSC   

36:42

4.

Sandra Grosberga

Azimuts OK-Sm BJSS      

37:15

5.

Laura Vīķe

Kāpa OK

37:40

6.

Sanda Lapiņa

Ieva Rukšāne

ZVOC-VBSS

Kāpa OK             

39:08

Pie Latvijas čempionāta vidējās distances godalgām vēl tiek virkne Azimuta sportistu.

S-20 grupā pat divas laureātes. Pirmajā vietā Agnese Jaunmuktāne un trešajā vietā Anda Jaunmuktāne.

Pirmajā vietā grupā V-21A Rubens Pāvils Šulcs  un grupā S-45 Ieva Godiņa ,

Otrajā vietā grupā S-35 Liene Brūvele un grupā V-70 Aldis Lapiņš  

Trešajā vietā grupā V-45 Mārtiņš Godiņš un grupā V-20 Austris Kalniņš.

 

Svētdien stafešu sacensībās , kad Latvijas klubi var otro reizi pierādīt sevi (pirmā reize bija pirms nedēļas Klubu stafetēs, protams). Šeit orientēšanās tehnika mainās, ne tikai tāpēc, ka pirmais etaps sāk distanci ar kopējo startu un ātrums ir daudz lielāks, bet arī, tāpēc ka apvidus nedaudz atšķīrās - pirmie punkti dalībniekus ieveda piejūras kāpā, kur ātrums ir liels; pēc tam jau dalībnieki atgriezās purviņu un saliņu apvidū, kur precizitāte un veiksme ņēma priekšroku.

Sekot stafetei līdzi bija aizraujoši, jo nekad nevarēja zināt, kas notiks nākamajā etapā – pat ja liekas, ka atrāviens ir liels, to viegli pazaudēt, ja virziens uz kādu punktu ir bijis švaks. Un tā arī ar vairākām komandām notika.

 

 Azimuta Elites komandas izcīnīja sieviešu konkurencē 4. vietu (Anda Jaunmuktāne , Agnese Jaunmuktāne un Sandra Grosberga )

Un vīriešu konkurencē (16 komandas) 7. vietu (Rubens Pāvils Šūlcs , Uvis Sproģis un Austris Kalniņš)

V-145 grupā (16 komandas) labāko četriniekā pat divas Azimuts OK- Sm BJSS komandas.  2. vieta (Raivis Kalniņš ,  Mārtiņš Godiņš un Otārs Putrālis.  4. vieta Māru komandai (Māris Stabiņš , Māris Vabulnieks un Māris Zeiļuks).  S-16 un V-14 grupu stafešu komandām septītās vietas.

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 07 Septembris 2023 23:02
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns