Decembris 02, 2023

Rīgas kausi, Lieldienu balva un Eiropas čempionāts 2014

By Aprīlis 22, 2014 10450

Atrodi sevi pavasarī!

Rīgas Kausi 2014

19.-20. aprīlis

Pasaules ranga sacensības MW 18E, 20E, 21E grupām (WRE)

Sacensības rīkoja BJC “IK Auseklis” un Biedrība SAA „Magnēts”, sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās Federāciju.

Uz sacensībām bija ieradušies 19. valstu pārstāvji.  Līdz ar to dalībnieku skaits sasniedza 930.  Tādēļ jo īpašs prieks par Azimuts OK-Smiltenes BJSS sportistu veiksmīgajiem startiem.

Abas dienas sacensības notika vidējā distancē.

M21E grupā  68 dalībnieku konkurencē Artūrs Pauliņš uzrādīja labāko rezultātu no Latvijas orientieristiem divu dienu summā izcīnot 4. vietu.

Otrs mūsu kluba pārstāvis Artjoms Rekuņenko izcīnīja 15. vietu.

Veiksmīgi startēja arī  W14 grupas ( 35 dalībnieces) meitenes.

Agnija Caune izcīnīja 2. vietu.  , Elīna Skopāne 7. vietu un Zanda Stabiņa 12. vietu.

M16 grupā  40 dalībnieku konkurencē Matīss Slikšjānis izcīnīja 3. vietu un Ilgvars Caune 9. vietu.

W18 grupā  kur šoreiz bija vienāda distance ar Elites un 20 gadīgās grupas dalībniecēm Pārsla Kupriša distanci veica ar 15 rezultātu un Arta Glāzere ar 19 rezultātu.

Pieaugušo grupās labāko divdesmitniekos ieskrēja  Ieva Godiņa 11. vieta W-35 , Jānis Nulle juniors 12. vieta  M21A , Mārtiņš Godiņš 13. vieta  M40 un  Jānis Nulle 17. vieta M45.

                           Lieldienu balva.

Sacensības notika Vecrīgā 21aprīlī . Sacensību centrs bija izvietots netālu no Melngalvja nama.

Arī šeit mūsu spēcīgākais orientierists Artūrs Pauliņš pierādīja savu meistarību izcīnot dalītu 1. vietu.  56 dalībnieku konkurencē  Elites grupā.  Artūrs uzrādīja vienādu rezultātu ar savu komandas biedru Latvijas izlasē Andri Jubeli.

Otrs OK Azimuts pārstāvis šajā grupā Artjoms Rekuņenko arī startēja veiksmīgi uzrādot 8. rezultātu.

M21 grupā Ķauķītis Ilmārs finišēja 13.vietā.

W35 grupā Ievai Godiņai 5. vieta.

M35 grupā Mārtiņam Godiņam 12  vieta ,

Savukārt pašā daudzskaitlīgākajā grupā M45 kurā startēja 60 dalībnieki Mārim Stabiņam 40 –tais rezultāts. Šajā grupā labākajam Latvijas orientieristam izdevās izcīnīt tikai  8. vietu. 

Jauniešu grupās  Vecrīgas ielu labirinti šoreiz mūsējiem sagādāja vairākas kļūdas  kas ietekmēja viņu izcīnītās vietas. W-14 grupā Agnija Caune 9. vieta , Elīna Skopāne 12. vieta  un Zanda Stabiņa  15. vieta.

M16 grupā veiksmīgākais Matīss Slikšjānis arī uzrādīja 15. rezultātu.

W18 grupā Pārslai Kuprišai 11. vieta un Artai Glāzerei 14. vieta.

                  Eiropas čempionāts Portugālē.

No Eiropas čempionāta Portugālē atgriezies Artūrs Pauliņš.

Artūrs startēja sprintā , vidējā distancē un stafetē.

Abās individuālajās distancēs viņam izdevās iekļūt finālā.

  13.aprīlī Eiropas čempionātā norisinājās sprinta finālsacensības, kurā Artūrs Pauliņš ierindojās 45 vietā., savukārt vienīgā Latvijas pārstāve sieviešu grupā  kas  kvalificējās finālam Laura Vīķe - 49. vietā.

14. aprīlī  netālu uz dienvidiem no Portugāles galvaspilsētas Lisabonas, tika aizvadītas vidējās distances sacensības , un tajās ļoti sekmīgi startēja Latvijas izlases līderis Edgars Bertuks, izcīnot piekto vietu.

Sacensību apvidus un distances plānojums pieprasīja no sportistiem ārkārtīgi lielu skriešanas ātrumu un absolūtu precizitāti - katru zaudēto sekundi bija īpaši grūti atgūt līderu līdzīgā skriešanas ātruma dēļ.

Par čempionu kļuva šveicietis Daniels Hubmans, kurš 7,9 kilometrus garo distanci veica par 32:23. Otrajā vietā vēl viens šveicietis Fabians Hertners - 18 sekundes aiz uzvarētāja, bet trešais finišēja leģendārais francūzis Tjerī Žeržū, 41 sekundi aiz Eiropas čempiona. Edgars Bertuks uzvarētājam zaudēja 1:17, bet bronzas medaļas ieguvējam - 36 sekundes, un ierindojās 5.vietā.

Labs starts izdevās arī Mārtiņam Sirmajam - 26.vieta un Laurai Vīķei sieviešu konkurencē - 35.vieta. Vidējā distancē  Artūram Pauliņam  (53.vieta), Inga Dambe (60.vieta), Jānis Tamužs (76.vieta), Jānis Sārs (98.vieta) un Andris Jubelis (99.vieta).

Vīriešu stafetes komandā  no iepriekšējā Eiropas čempionātā sestās vietas izcīnījušā sastāva bija atlicis tikai Edgars Bertuks no Strautiņiem, kuram šoreiz tika uzticēts pēdējais etaps, kas bija nedaudz garāks par pārējiem. Pirmo etapu veica gaujienietis Jānis Kūms, bet otro - grundzālietis Artūrs Pauliņš.

Pirmajā etapā pārsteidza Latvijas otrās komandas pārstāvis Dāvis Dišlers, kurš pārliecinoši turējās līdzi pasaules spēcīgākajiem orientieristiem un finšēja 10.vietā, zaudējot tikai 26 sekundes Turpat netālu bija arī pirmās komandas pārstāvis Jānis Kūms - 12.vietā, 32 sekundes aiz līdera.

Otrajā etapā pirmās komandas pārstāvis Artūrs Pauliņš saglabāja 12.vietu un labas izredzes pacīnīties ne tikai par vietu labāko sešiniekā, bet pat par kādu no medaļām, jo Edgara Bertuka deficīts pret līderi, dodoties trešajā etapā, bija tikai 2:03.

Lai gan bija iespējams aizķerties cīņā par medaļām, Edgara Bertuka sniegums

komandai atnesa 9.vietu, 2:34 aiz uzvarētājiem no Zviedrijas un tikai 1:24 aiz bronzas medaļām.

Tā kā priekšā bija divas otrās komandas - Šveices un Zviedrijas, tad oficiālajā rezultātu sarakstā Latvijas pirmā komanda ierindojās 7.vietā.

 

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 22 Aprīlis 2014 22:30
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns