8.CBR Kauss

02.09.2007
Organizer : OK Azimuts
Coursmaster : Aldis Lapiņš
[S10] [S12] [S14] [S16] [S18] [S20]
[S21A] [S21B] [S21E] [S35] [S40] [S45]
[S50] [S55] [S60] [S65] [S70] [S8]
[V10] [V12] [V14] [V16] [V18] [V20]
[V21A] [V21B] [V21E] [V35] [V40] [V45]
[V50] [V55] [V60] [V65] [V70] [V8]

V21E Course (1): 17 KP 5,60 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   10 Artūrs Pauliņš            Azimuta Dr  00:33:41
  2.  149 Jevgēnijs Sproģis         OK Saldus   00:35:50
  3.   85 Guntars Šmitiņš           OK Purva B  00:37:05
V21A Course (1): 17 KP 5,60 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   29 Mārtiņš Vabulis           Burkānciem  00:36:54
  2.   96 Mārtiņš Vimba             OK Ziemeļk  00:43:28
  3.  102 Ernests Koleda            Rīga        00:44:35
V35 Course (2): 16 KP 4,73 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   39 Māris Stabiņš             Grundzāle   00:32:50
  2.   80 Juris Borovikovs          Madonas BJ  00:35:30
  3.  146 Armands Lūkins            Lejasciems  00:37:32
  4.   27 Raimonds Gailis           Burkānciem  00:39:22
        7 Gundars Rusovs            Auseklis I  DQ      
V40 Course (2): 16 KP 4,73 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   82 Valdis Kokorišs           Mona        00:31:44
  2.   22 Jānis Nulle               Azimuts     00:33:16
  3.  118 Jānis Bogdanovs           ZVOC-VBSS   00:35:41
  4.   24 Aigars Savickis           Azimuts     00:37:06
  5.   84 Māris Vabulnieks          OK Alūksne  00:42:00
S21E Course (3): 17 KP 4,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  120 Liene Brūvele             ZVOC-VBSS   00:44:50
  2.  150 Anda Bīriņa               OK Saldus   00:46:14
S21A Course (3): 17 KP 4,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   59 Gerda Sirmā               Gulbenes B  00:46:09
V21B Course (3): 17 KP 4,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   18 Guntis Zīvers             Azimuts     00:35:35
  2.   32 Dzintars Svilpis          Ērgļi       00:38:02
  3.   94 Ivars Stapāns             OK Pūznis   00:38:39
  4.  103 Dagnis Kaņepe             Saulrīti    00:42:45
  5.   67 Raivis Grīviņš            Individuāl  00:43:52
  6.   61 Salvis Sirmais            Gulbenes B  00:45:01
  7.    3 Leons Peļņa               30draugi.l  00:48:02
  8.    5 Sandis Zuzāns             30draugi.l  00:50:17
  9.   30 Andris Baikovs            diogens.lv  01:00:23
 10.  115 Andris Āboliņš            Vaidava     01:07:39
V45 Course (3): 17 KP 4,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  133 Ēriks Ūdris               ZVOC-VBSS   00:31:47
  2.  143 Pēteris Kokarēvičš        Kaimiņi     00:38:52
  3.   20 Aigars Dudelis            Azimuts     00:40:09
  4.  112 Urmas Laev                SK Mercury  00:43:08
V18 Course (4): 14 KP 4,10 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   92 Arvis Rubenis             OK Pūznis   00:25:58
  2.  122 Uģis Kampuss              ZVOC-VBSS   00:28:45
  3.    9 Sendijs Kangro            Azimuta Dr  00:33:34
  4.  119 Mārcis Bogdanovs          ZVOC-VBSS   00:33:58
V20 Course (4): 14 KP 4,10 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  132 Ēriks Ūdris               ZVOC-VBSS   00:27:46
V50 Course (4): 14 KP 4,10 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   13 Māris Lapiņš              Azimuts     00:36:54
  2.   17 Aleksandrs Šarendo        Azimuts     00:43:20
  3.   93 Arvis Rubenis             OK Pūznis   00:45:12
S35 Course (4): 14 KP 4,10 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  148 Inguna Valdmane           ZVOC-VBSS   00:42:30
  2.   46 Sarmīte Gobiņa            Gulbenes B  00:49:32
  3.    6 ILze Rusova               Auseklis I  00:53:25
V16 Course (5): 14 KP 3,90 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  129 Jurģis Suts               ZVOC-VBSS   00:28:12
  2.   36 Mārtiņš Orovers           Grundzāle   00:28:45
  3.  140 Kristaps Vējš-Āboliņš     Gulbenes B  00:29:08
  4.   21 Jānis Nulle               Azimuts     00:31:24
  5.   34 Artūrs Gulbis             Grundzāle   00:31:40
  6.   42 Viktors Borisovskis       Gulbenes B  00:33:41
  7.   14 Vents Lupkins             Azimuts     00:38:05
V55 Course (5): 14 KP 3,90 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  105 Jānis Biezais             Seniors     00:30:25
  2.   15 Valdis Paeglis            Azimuts     00:41:23
S40 Course (5): 14 KP 3,90 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   19 Gunta Dudele              Azimuts     00:37:09
  2.   88 Daiga Krēsliņa            OK Pūznis   00:38:13
  3.  111 Riina Laev                SK Mercury  00:39:51
  4.   12 Videga Gaigala            Azimuts     00:43:05
S45 Course (5): 14 KP 3,90 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   16 Gundega Strazdiņa         Azimuts     00:48:15
  2.   75 Sarmīte Vlodare           Jaunpiebal  00:51:07
  3.   91 Aina Rubene               OK Pūznis   00:52:27
S50 Course (5): 14 KP 3,90 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   98 Gunta Lebedoka            Prizma      00:44:16
S21B Course (6): 13 KP 3,60 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  140 Gunita Šīrante            ZVOC-VBSS   00:34:42
  2.  117 Inga Vīksna               Vaidava     00:43:07
  3.  145 Laila Uiska               Lejasciems  00:43:24
  4.  113 Antra Ķikute              Smiltene    00:43:30
  5.   31 Līga Lupkina              diogens.lv  00:45:05
  6.  136 Vita Žukovska             Individuāl  00:48:35
  7.   68 Elīna Krūze               Individuāl  00:49:55
  8.   83 Līga Vabulniece           OK Alūksne  00:51:15
  9.   95 Eva Haberkorne-Vimba      OK Ziemeļk  00:51:30
 10.    1 Inese Gulbe               30draugi.l  01:46:55
S55 Course (6): 13 KP 3,60 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  139 Vija Velika               Individuāl  00:50:18
  2.  101 Antra Āriņa               Rīga        00:50:38
  3.   78 Mudīte Alksne             Jēkaba Aģe  00:51:33
V60 Course (6): 13 KP 3,60 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  108 Peteris Novikovs          Seniors     00:30:10
  2.  104 Anatolijs Štainmillers    Seda        00:35:59
  3.   28 Ansis Ozolins             Burkānciem  00:36:13
  4.  110 Guntis Upacers            Seniors     00:36:15
  5.   79 Uldis Alksnis             Jēkaba Aģe  00:42:45
  6.  100 Āriņš Andrejs             Rīga        01:29:37
S16 Course (7): 14 KP 3,50 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  131 Sabīne Tilta              ZVOC-VBSS   00:28:07
  2.   63 Sindija Širaka            Gulbenes B  00:29:57
  3.  125 Laura Nīmante             ZVOC-VBSS   00:32:25
  4.   89 Linda Krēsliņa            OK Pūznis   00:37:28
  5.  137 Krista Žukovska           Individuāl  00:46:30
  6.   47 Alīna Indriča             Gulbenes B  00:48:18
S18 Course (7): 14 KP 3,50 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   62 Madara Stapāne            Gulbenes B  00:30:21
  2.  142 Silva Zurkova             Gulbenes B  00:32:17
V14 Course (8): 10 KP 2,50 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  124 Valters Ļubinskis         ZVOC-VBSS   00:18:01
  2.  127 Toms Rozentāls            ZVOC-VBSS   00:22:59
  3.  123 Pēteris Liepa             ZVOC-VBSS   00:23:00
  4.   45 Emīls Galvans             Gulbenes B  00:24:04
  5.   56 Raivis Ozoliņš            Gulbenes B  00:24:51
  6.   26 Edgars Spirido            Birzuļi     00:25:42
  7.   51 Edgars Ločmelis           Gulbenes B  00:26:27
  8.   43 Jānis Bošs                Gulbenes B  00:30:44
  9.   90 Gundars Popkovs           OK Pūznis   00:44:21
S14 Course (8): 10 KP 2,50 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   81 Elīna Svilpe              Madonas BJ  00:21:00
  2.  134 Līga Valdmane             ZVOC-VBSS   00:21:19
  3.  128 Kristīne Suta             ZVOC-VBSS   00:25:03
  4.  126 Eva Rozentāle             ZVOC-VBSS   00:25:22
  5.   65 Arta Švarce-Švampāne      Gulbenes B  00:34:10
S70 Course (9): 12 KP 3,10 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   99 Erna Skujiņa              Prizma      00:39:54
  2.  107 Raisa Mazzariņa           Seniors     01:06:28
  3.   97 Aina Austriņš             Prizma      01:07:05
V65 Course (9): 12 KP 3,10 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   87 Atis Anže                 OK Pūznis   00:39:07
V70 Course (9): 12 KP 3,10 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  109 Eriks Stamurs             Seniors     00:37:50
S12 Course (10): 12 KP 2,00 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  141 Māra Dambrova             Gulbenes B  00:37:19
  2.  135 Dita Vīksna               ZVOC-VBSS   00:51:47
V12 Course (10): 12 KP 2,00 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  130 Emīls Henrijs Taube       ZVOC-VBSS   00:16:25
  2.   23 Valdemārs Nulle           Azimuts     00:19:12
  3.   37 Dāvis Ozoliņš             Grundzāle   00:24:31
  4.  116 Sandis Āboliņš            Vaidava     00:31:01
  5.  121 Atis Heinols              ZVOC-VBSS   00:35:03
  6.   69 Elvis Elksnis             Jaunpiebal  00:39:03
  7.  138 Emīls Žukovska            Individuāl  00:40:35
  8.   41 Andris Borisovskis        Gulbenes B  00:46:33
       57 Toms Poļaks               Gulbenes B  DQ      
S8 Course (11): 6 KP 1,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   60 Signe Sirmā               Gulbenes B  00:20:06
  2.   25 Elīna Skopāne             Birzuļi     00:23:18
V8 Course (11): 6 KP 1,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   86 Jēkabs Šmitiņš            OK Purva B  00:20:44
  2.    8 Indriķis Rusovs           Auseklis I  00:22:25
  3.  147 Edžus Ozoliņš             Grundzāle   00:34:21
S10 Course (11): 6 KP 1,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   49 Alise Indriča             Gulbenes B  00:13:01
  2.   33 Anete Čama                Grundzāle   00:14:06
  3.   64 Agneta Švarce-Švampāne    Gulbenes B  00:15:59
  4.   70 Arta Glāzere              Jaunpiebal  00:23:59
  5.   71 Sigita Kļava              Jaunpiebal  00:34:30
  6.   73 Sanda Pelša               Jaunpiebal  00:37:38
  7.   76 Elīna Zariņa              Jaunpiebal  00:43:37
       53 Santa Melbārde            Gulbenes B  DQ      
V10 Course (11): 6 KP 1,30 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   50 Ingus Kaņeps              Gulbenes B  00:15:55
  2.   54 Rolands Neilands          Gulbenes B  00:16:31
  3.  144 Rihards Lūkins            Lejasciems  00:16:37
  4.   40 Linards Vīksniņš          Grundzāle   00:18:07
  5.   72 Andris Krūmiņš            Jaunpiebal  00:20:09
  6.   77 Ingus Žēpers              Jaunpiebal  00:20:13
  7.   52 Ričards Malcāns           Gulbenes B  00:20:27
  8.   74 Rolands Petrovskis        Jaunpiebal  00:25:51
  9.   35 Nils Rolands Melbārdis    Grundzāle   00:26:07
 10.   38 Niks Ramanis              Grundzāle   00:29:47
 11.  114 Pēteris Ķikuts            Smiltene    00:32:41
       58 Mārtiņš Ručevskis         Gulbenes B  DQ      

© Tak-Soft 2001-2005 http://www.tak-soft.com SPORTident ME:3.3 [2006.131] @ 02.09.2007 14:11:57 Magnets