Jūlijs 17, 2024

Latvijas čempionāts nakts distancē.

By Oktobris 03, 2023 624

 

 

   

29. septembrī plkst. 20:00 un 20:10 Siguldā sākās pēdējais šīs sezonas Latvijas čempionāts, kur sportisti mežā devās ar galvas lampām, lai meklētu Siguldas gravās kontrolpunktus naktī.

 https://www.youtube.com/watch?v=loAygfz6_fc&ab_channel=Orient%C4%93%C5%A1an%C4%81sLatvij%C4%81
 
 

Nakts distance šogad veda pa slavenajām smagajām Siguldas gravām, kur sportistiem bija jāizvēlas ātrākie ceļa varianti, jācīnās ar ne tik labi skrienamām vietām un jāskrien gan augšā, gan lejā pa stāvām nogāzēm.

Par Latvijas čempionātu nakts distancē sieviešu grupā kļuva Laura Vīķe, kura sudraba medaļnieci un savu kluba biedreni Ievu Rukšāni apsteidza tikai par 28 sekundēm! Bronzas medaļu izcīnīja Smiltenes BJSS audzēkne juniore Agnese Jaunmuktāne , kurai šī bija pirmā medaļa elites grupā individuālajā disciplīnā.

KOMENTĀRS NO AGNESES JAUNMUKTĀNES: ” Distances sākums jau bija smags – jākāpj augšā kālnā pa trepēm. Pirmo kontrolpunktu nepaņēmu labi – aizskrēju galīgi šķībi, sanāca uzskriet 2 liekos kalnos. Pēc tam uz nākošajiem kontrolpunktiem savācos un noskrēju tīri labi. Esmu pārsteigta par to, ka ieguvu 3.vietu elitē, jo visu gadu nebiju skrējusi nevienu orientēšanās treniņu pa tumsu. Kopumā distance šķita fiziski grūta un tumsā skriet pa zaļajiem Siguldas mežiem nebja viegli.”

 
 

Vīriešu grupā par Latvijas čempionātu nakts distancē kļūst alnietis (kurš skaitās arī siguldietis) Rihards Krūmiņš, kurš savu finiša taisnes pretinieku un sudraba medaļnieku, Kristapu Jaudzemu, apsteidza par tikai piecām sekundēm! Augsto trešo vietu izcīna azimutietis Ilgvars Caune, zaudējot līderim nepilnu minūti.