Jūlijs 20, 2024

Mazā balva startē jau 49-to reizi.

By Jūnijs 06, 2024 288

  

 

                                             Mazā balva startē jau 49 reizi.

Aizvadītajā nedēļas nogalē pārkāpts Latvijas orientēšanās  Kausu sezonas ekvators - 11. un 12. posms , Mazā balva un Smiltenes novada atklātais čempionāts notika Smiltenes pusē Azimuts OK sportista Ilgvara Caunes zīmētajā Brantu apkārtnes kartē Kalna Norveļos.

    Episkā cīņā uzvaru vīriešu elites grupā izcīnīja Kristaps Jaudzems no Saldus OK , kurš par nieka 5 sekundēm apsteidza Aināru Drozdu Meridiāns OK/CPSS!                                   W21E grupā pārliecinoši turpina Signe Sirmā  Alnis OK-JNSC , izcīnot kārtējo uzvaru.

 

  APVIDUS VĒSTURE Tas, kas visvairāk raksturo šo teritoriju – ir tuvums Zaķītim jeb mežam, kas ļoti iecienīts raunēniešu vidū. Zaķītis stiepjas gandrīz no Bormaņiem līdz pat Brantiem. Tā ir vieta, kur vietējie brauc sēnēs, ogās, skriet, staigāties, pēc Ziemassvētku eglītēm utt. Savu nosaukumu mežs ieguvis no Zaķīšu mājām, kuras atradušās tuvāk uz Branti pusi. Agrāk šis mežs dēvēts par Papānu mežu, nosaukums ņemts pēc Papānu pusmuižas nosaukuma, kas kādreiz atradās meža otrā pusē, Brantu galā. Papānu pusmuiža bija viena no Raunas pils muižas pusmuižām. Tā šis mežs apzīmēts kartēs, kas tapušas līdz 20.gs. sākumam, bet jau padomju laikā tapušās kartes šis mežs apzīmēts kā Zaķītis. Pēc Otrā pasaules kara un padomju okupācijas sākumposmā, Zaķītis bija nacionālo partizānu mājvieta. To stāsts gan ir visai traģisks. Kā viens no piemēriem - "Daiņkalnu" un "Graškalnu" stāsts, kas aprakstīts arī Sanitas Reinsones grāmatā "Meža meitas", kā Dzidras stāsts. Caur šo teritoriju tek Cimziņas upe, kas ir Raunas upes pieteka. Cimziņa piemērota brišanai un pastaigām pa /gar upi, vietām upei ļoti skaisti krasti. Šī visa teritorija ir kādreizēja Raunas pagasta, kas bija piederīgs Raunas pilij un vēlāk Raunas pils muižai, sastāvdaļa ar senām māju vietām, kuras atrodam arī šodien – Bormaņi, Norvēļi, Vagaļi, Grīšļi, Goģi, Veģeri, Pauri, Precinieki, Mūrnieki. Bormaņos kādreiz bija Bormaņu pusmuiža – tā bija viena no septiņām Raunas pils muižas pusmuižām līdzās Cimzas, Lorenču, Marijkalna, Cīruļu, Krūklantu, Papānu, Vības. Pusmuižas bija mazākas palīgsaimniecības, ko iekārtoja ārpus lielās muižas un kas bieži vien specializējās konkrētā saimniecības veidā, piemēram, labības vai lopu audzēšanā. Tāpēc pusmuižas tautas valodā bieži vien tika dēvētas par "lopu muižām". Bormaņos atradies arī hernhūtiešu jeb brāļu draudžu saiešanas nams.  

 

   Pirmajā dienā - vidējā distancē - labu rezultātu nodrošināja stabili skrējieni, kāds, piemēram, padevās Aināram Drozdam. Pārliecinošs sniegums viņam nodrošināja minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Kristapu Jaudzemu, bet vēl pusotru minūti tālāk sekoja Edvards Zvirgzdiņš. Sieviešu elites grupā Signe Sirmā pirms garās distances nodrošināja trīs minūšu handikapu, taču aiz viņas rezultāti bija gana blīvi - otrajā vietā esošo Ievu Rukšāni un ceturtajā pozīcijā ierindojušos Aiju Skrastiņu šķīra vien nedaudz vairāk nekā minūte, turklāt starp minētajā dāmām iespraucās arī Laura Puķīte.

      Garājā distancē savu līderes statusu kārtējo reizi apliecināja Signe Sirmā, izcīnot uzvaru arī garajā distancē, kas nodrošināja pirmo vietu kopvērtējumā. Par spīti otrajai vietai pirmajā dienā, Ieva Rukšāne atkāpās no TOP3 pozīcijām, ļaujot Laurai Puķītei un Aijai Skrastiņai spert soli uz pjedestāla. M21E grupā cīņa par uzvaru notika līdz pat pēdējam kontrolpunktam - Kristaps Jaudzems savu atpalicību līdz Aināram Drozdam deldēja visas distances garumā, spējot izraut uzvaru pašā sacensību izskaņā, pārspējot Drozdu, kuram liktenīgas izrādījās kļūdas pēc skatītāju kontrolpunkta, par nieka piecām sekundēm! 

  No pašmāju Azimuts OK-Sm BJSSS sportistiem elites grupās startējošie bija Agnese Jaunmuktāne un Austris Kalniņš , kas izcīnīja attiecīgi piekto un ceturto vietu.

 

   Labāko sešiniekā no mūsējiem vēl ierindojās izcīnot pirmās vietas Uvis Sproģis M-20 un Gunta Dudele W-60 , otrajās vietās Raivo Sarkangalvis M-10 , Māris Vabulnieks  M-55, Rudīte Grabovska W21B, un Elīna Skopāne W-21A , trešajās vietās Renārs Kļaviņš M-20 , Jānis Nulle M-55, Ieva Godiņa W-45 ,ceturtajās vietās Mikus Slikšjānis M-8 ,Mārtiņš Godiņš M-50, Pēteris Kokarēvičs M-60 un Jānis Biezais M-70 ,

Piektajās vietās Adrians Susinskis M-8 , Raivis Kalniņš M-50, Ilmārs Brikmanis ,  sestajās vietās Ernests Java M-8, Eduards Zariņš M-12  un Aigars Dudelis M-60.

 

   Panākumi arī mūsu novadniekiem kas pārstāv citus orientēšanās klubus , jo pirmajās vietās Anatolijs Tarasovs M-35 un Uldis Klepers M-40,  otrajā vietā Toms Veits M-45.

 

  Grupās WM8 un WM10 tika  apbalvoti visi dalībnieki. Elites grupu godalgoto vietu ieguvēji saņēma naudas balvas.  Balvās medaļas 1.-3.vietai un vēl citas labas lietas.

Sacensību noslēgumu atraktīvu padarīja loterija , kur laimēt varēja ikviens sacensību dalībnieks..

Sacensības rīkoja Azimuts OK sadarbībā ar Smiltenes novada domi un LOF.

       Sacensības atbalstīja: Latvijas kausa sadarbības partneri : Latvijas Valsts meži , Maxima, OS veikals un Venden.

     Kā arī:  Smiltenes novada dome , Rankas piens , Piebalgas alus , RAIRU, Skrīveru saldumi , Whirlpool  un  Elektro Nams.

 

Foto ar Azimuta sportistiem u.c.  Foto Ojārs Millers un Valdis Paeglis.

  https://foto.inbox.lv/stabinens/Mazaa-balva-2024

Visas foto https://failiem.lv/LOF.LV/u/baxw9nybqv

 

Sacensību rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2024060124#k

GPS sekošana https://otracker.lt/events/

Visu distanču kartes https://failiem.lv/u/577mzzqawq

 

 Latvijas Kausu sezonai pārtraukums līdz Kāpas trīsdienām , kas notiks Daugavpilī mēneša beigās , bet jau nākamnedēļ Ikšķilē un Salaspilī noskaidrosim labākos Latvijas čempionātā sprintā.

 

 

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 06 Jūnijs 2024 00:26
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns